Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.069
Поени од реакции
24.851
Ова е морбидно. Без разлика кога е осмислена ваквата кампања ова е страшно и недопустливо. За секоја осуда.

Прегледај го приврзокот 400743Прегледај го приврзокот 400744
Не знам дали знаеш дека и некоја друга модна компанија пред некое време имаше реклама со деца и скриени сатанско - предофилски пораки и се тоа маскирано под модна линија за деца. Не се овие први само се трудат да бидат поморбидни од другите.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.302
Поени од реакции
11.028
Не знам дали знаеш дека и некоја друга модна компанија пред некое време имаше реклама со деца и скриени сатанско - предофилски пораки и се тоа маскирано под модна линија за деца. Не се овие први само се трудат да бидат поморбидни од другите.
Суровата реалност е дека бизнисот е секогаш буден во потрагата по финансиски ресурси. Тоа очигледно покажува колку од нив се спремни да капитализираат од трагедијата на беспомошниот народ.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.654
Поени од реакции
82.454
Што гледате дека е проблематично во рекламата на Зара?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.302
Поени од реакции
11.028
Што гледате дека е проблематично во рекламата на Зара?
Проблематично е тоа што на негативен начин се инспирираат од геноцидот во Газа и смртта на околу 20.000 луѓе се обидуваат да ја користат како маркетиншки трик.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.654
Поени од реакции
82.454
Проблематично е тоа што на негативен начин се инспирираат од геноцидот во Газа и смртта на околу 20.000 луѓе се обидуваат да ја користат како маркетиншки трик.
Ја не ја гледам врската со Газа.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.069
Поени од реакции
24.851
Суровата реалност е дека бизнисот е секогаш буден во потрагата по финансиски ресурси. Тоа очигледно покажува колку од нив се спремни да капитализираат од трагедијата на беспомошниот народ.
Се согласувам со ова што го напиша но не знам како ова е поврзано со сатанско - педофилски представи. Баш ако сакаат што повеќе да кашитализираат мора што повеќе да му се додворуваат на народот а не да го одбиваат со скриени пораки.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.302
Поени од реакции
11.028
Ја не ја гледам врската со Газа.
Тоа можеби има друга позадина која не е паметно да ја дискутираш со мене зошто мислам дека муабетов ќе тргне во друга насока (а не ми е тоа поентата). :)
Автоматски споено мислење:

Се согласувам со ова што го напиша но не знам како ова е поврзано со сатанско - педофилски представи. Баш ако сакаат што повеќе да кашитализираат мора што повеќе да му се додворуваат на народот а не да го одбиваат со скриени пораки.
Се согласувам, ама има и такви што печалат од негативна реклама.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.654
Поени од реакции
82.454
Тоа можеби има друга позадина која не е паметно да ја дискутираш со мене зошто мислам дека муабетов ќе тргне во друга насока (а не ми е тоа поентата). :)
Не, озбиљно, некој нека ми ја објасни врската со Газа. Не ја гледам.

Не знам дали знаеш дека и некоја друга модна компанија пред некое време имаше реклама со деца и скриени сатанско - предофилски пораки и се тоа маскирано под модна линија за деца. Не се овие први само се трудат да бидат поморбидни од другите.
што знам колку беше скриено тоа
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.069
Поени од реакции
24.851
Не, озбиљно, некој нека ми ја објасни врската со Газа. Не ја гледам.
Ваљда куклите замотани во бели чаршафи и ковчегот си ги поврзуваат со исмевање со убиените Палестинци.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
Овие коа ке умрат со кран треба да ги изнесуваат од станот.
Oсвен ако не ја запалат куќата како на Што го јаде Гилберт Грејп... :unsure:
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom