Сендвичара "Седмица"

Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.432
Поени од реакции
7.716
Јас едно 30 години се чудам како се одлучуваат луѓе да јадат комбиниран кога ќе влезат во сендвичара.
Едно време во Седмица и јас јадев комбиниран, ама тогаш во плескавицата се паѓаа едно 20 гратис рскавци. Сеа се подобри...
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.746
Поени од реакции
21.184
Јас едно 30 години се чудам како се одлучуваат луѓе да јадат комбиниран кога ќе влезат во сендвичара.
E што е чудно?
Па џабе ли га има на мени. Да е добра плескавица наравно дека не би еделе комбиниран. Бш е симпатичан комбиниран, и сс врат и сс шунку.

А што као демек за паре ли е работа?
Демек не се исплати комбиниран?
Боље ке дам паре за шунку него чфаркасти конци да ми галиф непце.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.410
Поени од реакции
3.454
Да, ама ја ву викам стаи ми малце кечап и мајонез а она ми гу удави пирошку, шљакатарник ми гу направи.
Сто салфетке потроши.
Без кечап и мајонез, не е тоа тоа. Услуга ти направила, а ти се жалиш :D
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.746
Поени од реакции
21.184
Без кечап и мајонез, не е тоа тоа. Услуга ти направила, а ти се жалиш :D
Абе знам дека не е тој тој, ама нека стаи со усул ко што викате ви,а не да се бања пирошка како кумуњар одсабајле пред избори. Џакузи ми се дешаваше.

@beneamata брат кажи ти ако сакаш еве ја и јеботегрл ке обеќамо дека нема више да едемо комбиниран. Еве и Коби ке фаќа врске да се избаци од мени. Еве нека има само хамбургер и ништо друго.
Само ти да не се чудиш.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
508
Поени од реакции
1.149
Od pleskavicata kiselini, od stekot ne daj boze, edino neso sho I'm delit piroskata kao podobra. @Stefan-kobe si imaat svoja klanica, a znam od toa sho go dobavuvaat e edno od pokvalitetnite na market ama problemot e sho go meset I zato imas ne konstantnost vo finalniot produkt sho go serviret
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.238
Поени од реакции
36.510
Батали, не сфаќаш што ти зборам.
Затоа и те прашувам де, да ми објасниш, како побистар и поупатен. Ти дојде да ми кажеш дека немам појма, ај еве објасни ми за да имам и да јадам само чисто месо.

Mislam, zaso bi ti daval dokaz za cisto meso. Ne deka negova e sendvicarata. Slusnal od muabet, a istiot muabet go ima od poise mesta.
Абе ако слушнеш муабет не одиш наоколу и да му викаш на другите дека немаат појма, туку дека се зборува наоколу дека е чисто.

Уште и гарантира дека други имале нечиста, а овие чиста плескавица, ама оти тој така си помислил :tapp:

Ниту видел како ја прават, ниту видел налози што набавуваат, ниту разбира каков е вкусот на една или на друга, а уште помалку може да разбере во случајот на седмица каде самиот кромид ќе извади и скапано месо да е јадливо.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.231
Поени од реакции
113.146
Затоа и те прашувам де, да ми објасниш, како побистар и поупатен. Ти дојде да ми кажеш дека немам појма, ај еве објасни ми за да имам и да јадам само чисто месо.


Абе ако слушнеш муабет не одиш наоколу и да му викаш на другите дека немаат појма, туку дека се зборува наоколу дека е чисто.

Уште и гарантира дека други имале нечиста, а овие чиста плескавица, ама оти тој така си помислил :tapp:

Ниту видел како ја прават, ниту видел налози што набавуваат, ниту разбира каков е вкусот на една или на друга, а уште помалку може да разбере во случајот на седмица каде самиот кромид ќе извади и скапано месо да е јадливо.
Не сум побистар, не ни ми беше тоа намерата да докажувам, ама барем не зборувам на памет. Зошто би кажувал невистина и лага објасни ми? Која би ми била целта? Ти кажувам дека го знам лично човекот што им носи месо и на нив и на 80% од сендвичарите и рестораните во Скопје и тој ми кажува од каде да земам квалитетно месо и каде да јадам поквалитетни работи. Ако одиме во ситници не постои здрав хамбургер, не постои здрава сендвичара и крај на приказната. Ама, ако знам дека месото што го набавуваат не е од пцовисан коњ и е високо квалитетно тогаш не би се двоумел да јадам таму. Едноставно е ти кажав 30 000 пати, не ја знам точната смеса, ама знам дека плескавицата од аспект на тоа колку % на чисто и квалитетно месо има во нејзе е на број 1 во Скопје, толку. Зашо нели, покрај тоа што другарчево знае какво месо набавуваат, се знае и со шефовите од таму па има и плус инфо. Јас не ти тврдам дека не ставаат пример лебни трошки и додатоци во плескавицата, далеку од тоа, а и не ми ни беше поентата да ги рекламирам или правдам, само споделив инфо што го знам и што е сигурно точно, а не лупнав од памет дека користат РАНДОМ ТЕРМИЧКИ ОБРАБОТЕНО МЕСО. Значи ова твоево не е точно тоа со сигурност ти тврдам и не биди упорен да докажеш нешто што не е така, ко сеа јас да речам во Вива соковите ставаат краставици, а поима немам ни како ги прават ни што ставаат во нив.

Пак ќе ти кажам, зошто не искоментирав за Ројал, за Тетекс, за Бејкинг Бред, за некои трети? Мислам, знам и по некое инфо и за дел од овие ама темата беше 7ца и знам дека се најдобри од аспект на квалитет. И уште еднаш ќе кажам, јас не реков дека ако имаат најдобар квалитет дека мора да јадеш таму или да ти се допаѓа истото, хамбургерот не е само плескавица, битно е и лепчето, компирите, кечапот, мајонезот итн..., така да секој си има свој вкус и си јаде тоа што му се допаѓа. Ете има луѓе што им смета плескавицата од 7ца и тоа е тоа, што го боли стапот тој некој што е плескавицата квалитетна кога него му пречи и му ствара мачнина? Ај сеа стварно толку од мене, моја да беше 7ца немаше волку да се изнапишам за нив, и кога ќе дојдеш од Австралија на гости за казна ќе частиш еден сендвич од 7ца. :D
 
Последно уредено:

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
760
Поени од реакции
1.035
Едно време во Седмица и јас јадев комбиниран, ама тогаш во плескавицата се паѓаа едно 20 гратис рскавци. Сеа се подобри...
па у саламата има едно 3 пута поуше од тоа
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.673
Поени од реакции
11.416
Ја мешале плескавицата со лебни трошки и кромид.. е не бе, за 220 денари ако сакате rib-eye ќе ви стават у лепчето...
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.667
Поени од реакции
39.119
Плескавица не е еднакво на чисто мелено месо. Плескавица ти е мешавина од месо, зачини, кромид и други додатоци што ја прават плескавицата таква каква што е. Некој става лебни трошки и јајце како би се соединила смесата и би била полесна за оформување. Затоа и кебапите не се само мелено месо оформено во вид на кебап, туку имаш еден куп додатоци во нив што ги прави кебапи. Стефан кажа само дека месото од кое што прават плескавици е со најдобар квалитет во Скопје, а не како ги прават плескавиците. Тоа што ставаат после во месото од кое прават плескавици е друга работа.

За вкусови не се разговара, затоа на некој му се допаѓа, на некој не. За мене лично пре би јадел од Лесковачка кај Мајчин Дом, имам слушнато дека директ од Лесковац му го носат меленото месо, и најмногу ми се свиѓа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.315
Поени од реакции
15.549
Абе знам дека не е тој тој, ама нека стаи со усул ко што викате ви,а не да се бања пирошка како кумуњар одсабајле пред избори. Џакузи ми се дешаваше.

@beneamata брат кажи ти ако сакаш еве ја и јеботегрл ке обеќамо дека нема више да едемо комбиниран. Еве и Коби ке фаќа врске да се избаци од мени. Еве нека има само хамбургер и ништо друго.
Само ти да не се чудиш.
Е де не се вреѓај, имам право да се чудам, јади што сакаш, чим не ти е убава плескавицата немој да менуваш сендвичара.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.746
Поени од реакции
21.184
Е де не се вреѓај, имам право да се чудам, јади што сакаш, чим не ти е убава плескавицата немој да менуваш сендвичара.
Епа тој ти збору, сфиѓа ми се комбиниран. А за бургери еду од други места.
Не е само Седмица у Скопје нели.

Не се вреѓам, само се чуду што се чудиш хахахах
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Седмица ХАК тенк ми лејтер e.PNG :D
Автоматски споено мислење:

ss.PNG ss.PNG
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Сега го гледам менито. Хамбургерот што рековте дека има најквалитетно месо им е 220 денари, додека чикен бургер е 240 денари.
Којзнае колку месо има во смесата кога плескавицата е поефтина од стекот со оглед на тоа дека никаде во светот пилешкото не е поскапо од јунешкото. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom