Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
3 мај 2019
Мислења
18.369
Поени од реакции
9.928

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Љубовта не е заебанција и не се рационализира.
Тоа е многу јако чувство поради кое си подготвен да направиш еден куп глупости во животот,опиен си и не размислуваш многу со главата.
Како и да е,најдобро чувство на светот.

Вакви совети од типот "качи го тестостеронот,заборави ја,најди си резерва",обично секогаш идат од луѓе кои не можат да доживеат длабоки емоции или се имаат вљубено во погрешни личности па се имаат разочарано.
Добро, и? Кај ти е решението?
Со ова најмногу се согласувам.
Само тоа не ти дава решение ;)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.747
Поени од реакции
1.498
Помагајте луѓе..
Помина скоро 5 месеци од ко се разделивме, првите два месеци ми беше најтешко, бев на раб на ивица, пребродив некако издржав. Се соочив со нештото дека тоа е тоа, ја преболев до некаде, сега океј сум ама некогаш ми се јавува пак истите чуства, чуство на недостиг, копнеж, тага, се уште не можам да се ослободам од неа. Не можам ниту да бидам со друга, како да немам чуства за ништо особено за љубов за друга, освен само за неа.. Како што дознав она си фатила друг, тоа дополнително ме разгоре за да ја се откажам од неа, успеав до некаде но овај период пак не можам, пак истите чуства како на почеток, нешто од внатре ми вика ќе биде се како порано а всушност се залажувам. Премногу се врзав за неа.. Како ги преболувате саканите што сте се приврзале многу.?
Зошто се занимаваш со тоа што прави таа? Фати шетај,вози прави нешто мисслиш лесно ми беше разделба по 8 годишна врска со закажана свадба и се и што ? Кога нешто е готово не тагуваш по тоа продолжи понатаму ич! Главата горе.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
747
Поени од реакции
1.609
Добро, и? Кај ти е решението?

Само тоа не ти дава решение ;)
Сум заборавил на најглавното,решението.

Времето ќе ја залечи раната,друго чаре навистина не гледам.Нека има трпение Баварецот и нека ја вади девојката полека од мислите,со текот на времето болката ќе помине.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.006
Поени од реакции
3.745
Помагајте луѓе..
Помина скоро 5 месеци од ко се разделивме, првите два месеци ми беше најтешко, бев на раб на ивица, пребродив некако издржав. Се соочив со нештото дека тоа е тоа, ја преболев до некаде, сега океј сум ама некогаш ми се јавува пак истите чуства, чуство на недостиг, копнеж, тага, се уште не можам да се ослободам од неа. Не можам ниту да бидам со друга, како да немам чуства за ништо особено за љубов за друга, освен само за неа.. Како што дознав она си фатила друг, тоа дополнително ме разгоре за да ја се откажам од неа, успеав до некаде но овај период пак не можам, пак истите чуства како на почеток, нешто од внатре ми вика ќе биде се како порано а всушност се залажувам. Премногу се врзав за неа.. Како ги преболувате саканите што сте се приврзале многу.?
Не кукај туку отвори очите. Сега си на крстосница на која може многу да промашиш и да си го сјебеш животот и затоа треба да внимаваш. Прво и најважно е да не дозволиш враќање. Таа си има друг но ако биде нашутирана од него или самата си замине ти си и премногу лесен плен, знае дека ја сакаш и патиш по неа па може да ти се врати и да те сјебе начисто. Второ, немој поради утеха да влегуваш во нова сериозна врска, немој за да не бидеш сам да си товариш беља, па затоа добро размисли од какви побуди влегуваш во нова врска. Ако навистина ти се допаѓа ок, ако ти е само за лек тогаш забавувај се но не си товарај емоции. Трето, не се труди да ја заборавиш, уште долго време ке помине додека дојде ден во кој нема да помислиш на неа. Тоа се емоции, мозокот не ја заборава лесно количината на допамин и останати хемикалии кои ги примал. Битно е да не бидеш огорчен, биди благодарен и без омраза. Времето минува многу бргу, носи нови луѓе, нови работи... еден ден ке ти биде смешно како толку си бил затрескан а сега со неа да ти дадат и милион евра нема да сакаш да бидеш со неа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom