Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.216
Поени од реакции
3.604
Епа сега ако ти одговара лајка, продолжи да го користиш. Според мене испаднаа крајно непрофесионални, па се снајдов со друг оператор.
Nikoj ne se grizi za korisnicite, site samo zemaat pari i tolku.!!!
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
50
Поени од реакции
17
Купив пакет Super 200 на 1 Јули преку моб. апликација со картичка за 1 месец без автоматско обновување - имав кредит 118 ден. услугите завршија на 30 Јули сега немам кредит од 118 дојдено е на 0, а никаде не го потрошив кредитот нит сум користел 4G на моб. апликација пишува дека сум користел 4G вчера 31 Јули и има евиденција по 1MB мобилен интернет = 1 денар повеќе пати, а не сум уклучувал 4G? Се десило ли на друг исто така?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.216
Поени од реакции
3.604
Купив пакет Super 200 на 1 Јули преку моб. апликација со картичка за 1 месец без автоматско обновување - имав кредит 118 ден. услугите завршија на 30 Јули сега немам кредит од 118 дојдено е на 0, а никаде не го потрошив кредитот нит сум користел 4G на моб. апликација пишува дека сум користел 4G вчера 31 Јули и има евиденција по 1MB мобилен интернет = 1 денар повеќе пати, а не сум уклучувал 4G? Се десило ли на друг исто така?
Prv si....
Proveri na aplikacijata.... vo istorija na povici
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
50
Поени од реакции
17
Prv si....
Proveri na aplikacijata.... vo istorija na povici
Проверив ми наплаќале моб.интернет а можеби несакајќи мојот близок го уклучил и користел, а дали кога не се користи телефон а оклучено моб.интернет пак троши - не би требало. И не може да се купи пакет ни преку апликација ни преку веб-сајт. Transaction failed вели. А дали може да се префрли број од Телекабел без проблеми?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.216
Поени од реакции
3.604
Проверив ми наплаќале моб.интернет а можеби несакајќи мојот близок го уклучил и користел, а дали кога не се користи телефон а оклучено моб.интернет пак троши - не би требало. И не може да се купи пакет ни преку апликација ни преку веб-сајт. Transaction failed вели. А дали може да се префрли број од Телекабел без проблеми?
Vo pozadina nekoja app, izgleda trosi po 10/20/30kb,eve bar kaj mene
So tk, imase problemi za porirajne, sega kako e ne znam...
 

Attachments

Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.003
Поени од реакции
424
Проверив ми наплаќале моб.интернет а можеби несакајќи мојот близок го уклучил и користел, а дали кога не се користи телефон а оклучено моб.интернет пак троши - не би требало. И не може да се купи пакет ни преку апликација ни преку веб-сајт. Transaction failed вели. А дали може да се префрли број од Телекабел без проблеми?
Nemoze da se prefrli broj od telekabel na lajka ke imas problemi nemoze nikoj da te dobie kaj site vika deka brojot ne postoi osven kaj korisnicite na A1 pripejd
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.216
Поени од реакции
3.604
Nemoze da se prefrli broj od telekabel na lajka ke imas problemi nemoze nikoj da te dobie kaj site vika deka brojot ne postoi osven kaj korisnicite na A1 pripejd
Ah, sega ama mu odgovori...
Poedinecen problem kaj tebe ne znaci problem kaj site....
Ajde site sto imale portirano od Tk, neka potvrdat kakvi problemi imale....
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.003
Поени од реакции
424
Jbg, kalimero nema pravda
zosto ne prijavi vo aek.?
Ma ne se zamaram vise so takvi zabegani operatori kaj so vrabotenite ne gi znaat paketite i neznaat dali moze da se smenat podatocite na brojceto ili da se napravi preregistracija, Telekabel se daleku po odgovorni od niv ako ne gi zemame vo predvid A1 i Telekom.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Јас променив 3 броеви од Телекабел на Лајка, без никаков проблем.
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
50
Поени од реакции
17
Сите различно мислење. Како ќе се погоди - така ке биде - не постои перфектен оператор.
Лајка и Тк се далеку од перфектни!
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво дечки, направив нарачка на лајка пакет 1600ден за 1 г. како нов корисник, но забележав дека во маилот сум ставил една грешна буква. Картичката ми стигна се јавив и ја регистрирав но, имам баланс 0 и немам активни пакети. Се јавив ко контакт центарот па истратив емаил со цел да се исправи грешката и да се пратат потребните кодови(незнам што точно стигнува во маилот) на вистинската емаил адреса. Денес добив на емаил адреса само некаков пин код од 8 цифри. Дали некој знае каде можам да го внесам тој код за да имам кредит на картичката и да се активира пакетот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom