The Office

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ја изгледав уште пред некое време, дефинитивно серија која ми остави феноменален впечаток и ми е во топ 5.
Мајкл фалеше последните 2 сезони (единствена причина која ја почнав серијава зошто ми е омилен глумец во разни комедии) ама некако се надополнуваа останатите ликови.
Моментот во последната епизода кога Мајкл ќе биде кум на Двајт :love:

 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
Дајте бе малку да ја живнеме темава, постирајте по некое видео што ве насмеало до бесвест
еве ко за почеток (а има многу)

 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Незнам дали ви текнува на сценава, јас неможам да ја најдам. Кога се спојува branchot на Мајкл со другата и се запознаваат им дава поклони на врата (мислам и Џим се враќаше тогаш) и последен беше тој црнецот и кога му рече 'follow me to show you where the other slaves work' (нешто у овој контекс). Ако го најдете постирајте го, плачев на делот најискрено.

Нешто од мене :)


 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839

Најсмешната сцена, буквално да плачеш од смеење.....:pos:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Тоа со култот е врв :pos: Во друштво кога и да се спомне култови нешто или таква работа, ја викам: "Сум бил во повеќе култови, и како член и како водач. Поинтересно е како член, ама повеќе пари се прават како водач". И другите ме гледаат вака :cautious:
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
И лани овој период ја гледав и сега пак си ја изгледав :love::love:
Легендарна серија, нема што друго да се каже.

Right in the feels :place:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Денес на фејсбук во memories ми излезе следнава слика што сум ја споделил на денешен датум и која ме потсети на тоа колку бев забеган по The Office порано. Како и колку забеган лик е Двајт :icon_lol: Може треба пак да седнам да ја гледам.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom