Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    674

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.159
Не јадете гомна, што не ви е јасно не разбирам
Ахам,

Приказната е значи ваква, во Украина имало заостанато советско оружје, Американците отвориле 30 лаборатории, кај што го чувале тоа оружје. Е сега кога нападнала Русија, кренале тревога дека тоа оружје може да падне во рацете на Русија, која случајно го нема баш тоа Советско оружје и ќе го искористи за да нападне некого со тоа оружје...

Џон Клиз ли ги смислува приказните ?
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Ахам,

Приказната е значи ваква, во Украина имало заостанато советско оружје, Американците отвориле 30 лаборатории, кај што го чувале тоа оружје. Е сега кога нападнала Русија, кренале тревога дека тоа оружје може да падне во рацете на Русија, која случајно го нема баш тоа Советско оружје и ќе го искористи за да нападне некого со тоа оружје...

Џон Клиз ли ги смислува приказните ?
Ова одлично поминува кај Воук младината. Пази ја очајната дискредитација на реален човек.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.645
Поени од реакции
5.318
Летачки објект од 6 тона им лета 1 саат во НАТО воздушен простор....:facepalm:
Можи и да мачкаат очи, да пренесуваат нешто, и овој се урнал. И сега мора да замајуваат летал ова она. А ако Унгарија си дозволи дрон да и се прошета по цела држава и да не биди заприметен, тогаш треба цела авијација да ја распуштат, заедно со чистачките.
Автоматски споено мислење:

Попут Хитлер...
Да се користат деца во вакви работи, е под секоја чест и треба да се затворат доживотно овие инструкторите. Не да се убијат. Треба да се мачат, Голи Оток или нешто слично, а да се убијат ќе се спасат одма.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.238
Поени од реакции
21.550
Али затоа ќе им веруваме за медиумите западни што све Руско исклучија од етер, дозволуваат наратив со кој се повикува на насилство против Русите, канселираа цела една нација, и доколку пишеш нешто за Русија, те банираат и го бришат...

Секој чест.
Posto ne si na zapad ne znaes i toa sto pisuvas ne e tocno. Mozam da gledam Rusko sto sakam i da pisam i kazam sto sakam bez da mi tropnat na vrata. Vo Rusija javno ako izlezam i kazam nesto protiv Putin i vojnata me ceka 15 godini zatvor.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Posto ne si na zapad ne znaes i toa sto pisuvas ne e tocno. Mozam da gledam Rusko sto sakam i da pisam i kazam sto sakam bez da mi tropnat na vrata. Vo Rusija javno ako izlezam i kazam nesto protiv Putin i vojnata me ceka 15 godini zatvor.
Али затоа Ханс и компанија ќе ти направат cancel и другарчиња можат да ти бидат само Балканише и други бауштале.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.592
Нашата албанска дипломатија нели поттикна некоја иницијатива у НАТО, да се почне со индоктринизација на руското население да почне да се буни против Путин?
До кај е таа иницијатива на Османи?

Патем, многу му е добра онаа изјава, околу певаљкана за конзул што ја бутна у ЊуЈорк, дека тие кои се против овој избор, се заради тоа што е Албанка.
Автоматски споено мислење:

Али затоа Ханс и компанија ќе ти направат cancel и другарчиња можат да ти бидат само Балканише и други бауштале.
Ќе направат кансел и на балканише што се за Русија.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.159
Еве го Рускиот есап на санкциите. За тие што сакаат да ја слушнат другата страна..


И нормално реклама дете што плаче за војната во Украина... Гратис или не нема везе.. Чудо до сега не сум видел реклама дете од Јемен да плаче..
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.783
Поени од реакции
9.698
НАТО ќе не чува :lolzz:

6 тонски дрон голем колку спортски авион 500 км пичи без контрола низ НАТО земји за време на војна и паѓа неконтролирано во главен град.

Ама НАТО ќе не чува
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Posto ne si na zapad ne znaes i toa sto pisuvas ne e tocno. Mozam da gledam Rusko sto sakam i da pisam i kazam sto sakam bez da mi tropnat na vrata. Vo Rusija javno ako izlezam i kazam nesto protiv Putin i vojnata me ceka 15 godini zatvor.
Игорче ова не точно?

 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.238
Поени од реакции
21.550
Али затоа Ханс и компанија ќе ти направат cancel и другарчиња можат да ти бидат само Балканише и други бауштале.
Ne, i nemozam da kazam za baustela posto ne sum tamu.
Автоматски споено мислење:

Игорче ова не точно?

Eve sega otvoriv, mozam da gledam.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Ќе направат кансел и на балканише што за Русија.
Балканише го заболе таквото за Русија и за канселот на запад. Нас сеуште ни изгледа ретардирано тоа освен на одредени ликови по социјалните мрежи што пробуваат тоа да го направат и случајно се бранители на ликот и делото на комуњарите од сдс.

Ne, i nemozam da kazam za baustela posto ne sum tamu.
Поентата ми беше дека доколку изразиш став што не е со моменталниот наратив(кој патем и ти го имаш) Ханс и компанија ќе ти направат кансел и дека Балканише и бауштале екипа ги заболе таквото дали си пронато или проруски во врска со војната и нема да ти замерат. Еве ти видео од погоре, полковник кој учествувал во заливската војна и во планирање на нападот на Југославија го прават сега пиун на Путин затоа што кажа дека Зелински е "puppet" што е и вистина.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.254
Поени од реакции
5.324
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Posto ne si na zapad ne znaes i toa sto pisuvas ne e tocno. Mozam da gledam Rusko sto sakam i da pisam i kazam sto sakam bez da mi tropnat na vrata. Vo Rusija javno ako izlezam i kazam nesto protiv Putin i vojnata me ceka 15 godini zatvor.

Го избркаа од студио.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom