Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    674
Член од
6 февруари 2022
Мислења
869
Поени од реакции
3.483
Како поминал дронот толкава дестинација не детктерин над НАТО земји?
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Како поминал дронот толкава дестинација не детктерин над НАТО земји?
Маџарите заспале, цела држава им ја прелетал, никој ништо не видел, сите у подрум биле.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
869
Поени од реакции
3.483
Кој го чува небото над северна?
Автоматски споено мислење:

Маџарите заспале, цела држава им ја прелетал, никој ништо не видел, сите у подрум биле.
Ќути не одмина нас кажале.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Нато е најслаб во противвоздушна одбрана, особено овие помали државчиња. Секогаш се знаело дека Русите имаат најдобри ПВО, С-300, С-400 и сега С-500 се сите подобри од било кој друг систем.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.824
Поени од реакции
80.346
ДК

Можеби единствена позитивна работа е што барем во западниов свет се постави преседан дека треба да се спротиставиме на било кој и да е агресор. Ова не значи дека од утре војните магично ќе исчезнат, но мислам дека ќе биде потешко и потешко било која велесила да направи медиумски спин и да ја оправда воената агресија.
Да.
САД, изминатите 50 години нападнаа едно 20-30 земји. Кај некои отцепија територија, а кај други не ни влегоа копнено.

Но, од сега па натаму, веќе нема да напаѓаат. Ни НАТО, ни Русија, ни Кина.
rofl
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.710
Поени од реакции
26.231
Леле човече, ако ние како Македонци сме решени при војна сите да избегаме и одма да се предадеме - очигледно има некои што не размислуваат така.
Збори прво лице еднина за ова или смени го исказот за Северна за да биде вистинит.
Автоматски споено мислење:

Да, ове и на децата ќе им дадат оружје.

NBC news
Попут Хитлер...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.824
Поени од реакции
80.346
Њуланд заеба малку работа со изјавата. Но, на страна од тоа, најверојатно има добри докази за лабораториите и нивната работа. Не е небитна ствар ова, ќе има влијание врз постапките на Русија и ќе иде ова пред Советот за безбедност.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711


Знам дека ова го постираше некој ама јако чоече. Јако еј. Ајде велигден не е далеку, ќе воскресне. Па здравје боже, пак спремен за ново мученичко патешествие. Многу јако... :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.710
Поени од реакции
26.231
Da, Ukraina plakja dobrovolci da im pomogat da se samozastitat.
Истите оние кои ги плаќаа во Сирија да сечат глави во светата борба за демократијата.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.710
Поени од реакции
26.231
Њуланд заеба малку работа со изјавата. Но, на страна од тоа, најверојатно има добри докази за лабораториите и нивната работа. Не е небитна ствар ова, ќе има влијание врз постапките на Русија и ќе иде ова пред Советот за безбедност.
Тоа што им ги откриле без да успеат да ги евакуираат е најсимптоматично... Затоа и призна Нуланд, до пред 2 дена 100 деманти имаше за тоа дека е Руска „пропаганда“.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
Milanović: Letjelica je došla iz Ukrajine, ima šest tona.
"Ovo je ozbiljan incident"

"Znamo kakav je objekt doletio. Dojavu nismo nikakvu dobili. Objekt je letio iznad Mađarske preko 40 minuta, u hrvatskom prostoru letio je manje od sedam minuta i srušio se na područje Jarun, srećom bez žrtava. Ovo je ozbiljan incident i tako ga tretiramo.

Određene proceduralne stvari moramo preispitati i utvrditi kako je moguće da je do ovog došlo a da letjelica veličine aviona nije srušena na putu od Ukrajine do Zagreba", rekao je.

Kako je moguće da jedna nesofisticirana letjelica provede više od sat vremena iznad članice NATO-a i da nitko to ne primjećuje? Uključene su vojne službe u istragu.
Автоматски споено мислење:

Летачки објект од 6 тона им лета 1 саат во НАТО воздушен простор....:facepalm:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.710
Поени од реакции
26.231
Abe ne znam kolku moze da im se veruva na anketive Ruski so ogled sto ako kazes javno deka ima vojna ili ako te precenat deka siris fejk njus do 15 godini mozes da lezis vo zatvor.
Али затоа ќе им веруваме за медиумите западни што све Руско исклучија од етер, дозволуваат наратив со кој се повикува на насилство против Русите, канселираа цела една нација, и доколку пишеш нешто за Русија, те банираат и го бришат...

Секој чест.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom