Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Абе нетуку скокајте гледајте купот зш ви го зеде Јуве (вашиот најголем и најпосакуван трофеј- Каљари)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Абе нетуку скокајте гледајте купот зш ви го зеде Јуве (вашиот најголем и најпосакуван трофеј- Каљари)
А да не не си во тек со настаните ти? Ова беше прв натпревар, па така реванш има на 30ти.. па и да го земи Јуве ние барем четврт финале играме, први сме во Серија А.. А вие кај сте?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Има за сите резервирано бе :hahe:

Интер-Сериа А
Милан-ЛШ
Јувентус-Куп
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
А да не не си во тек со настаните ти? Ова беше прв натпревар, па така реванш има на 30ти.. па и да го земи Јуве ние барем четврт финале играме, први сме во Серија А.. А вие кај сте?

Знам дека е прв натпревар , ама два гола дома ви вчукаа , па види ти со 0-0 ајт со здравје.
А ние ДАЛЕКУ ПРЕД вас АКО СВАЌАШ!!!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Знам дека е прв натпревар , ама два гола дома ви вчукаа , па види ти со 0-0 ајт со здравје.
А ние ДАЛЕКУ ПРЕД вас АКО СВАЌАШ!!!
Е па брат јас табелата ја гледам како што треба, но ти изгледа наопаку ја гледаш.. само така сте пред Интер..
А за 2та гола од кое 1 со 2 играчи помалку не се секирам, секој може да прими голови фудбал е ова.. и не игравме со Аталанта туку со Јувентус!
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Лацио води со Фиорентина 2-1 во купот на полувреме!:vozbud:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
btw Синдикат , некако го нема после последниот меч на Милан со Аталанта!!Каде е ???

Ме има бе како ме нема, оди во Милан фан клубот, таму пиша,м по натпреварите секогаш. Убо играја Милан не сум разочаран, тој шо гледаше знај како изгубија. Можеа и 4-0 да тепат, ама примија изненадно гол и се тргна наопаку, па дури и Каладзе катастрофална грешка напрај. Прочитај ако те интересира.

Шо сакш ПП да ти пишам тебе дека тука сум. И гледај фудбал некогаш, не само Лајвскор и Гол.ком.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Е па брат јас табелата ја гледам како што треба, но ти изгледа наопаку ја гледаш.. само така сте пред Интер..
А за 2та гола од кое 1 со 2 играчи помалку не се секирам, секој може да прими голови фудбал е ова.. и не игравме со Аталанта туку со Јувентус!
Хаха демек јак противникот. :)

Горан игра? и ако игра коментар за неговата игра накратко ако гледате некој.. :)
Имаш на телеспорт гледам одвреме наврем има многу трчање :) и фиорентина прат убај шанси. Пандев игра ама јас досега не го видов.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338

Ме има бе како ме нема, оди во Милан фан клубот, таму пиша,м по натпреварите секогаш. Убо играја Милан не сум разочаран, тој шо гледаше знај како изгубија. Можеа и 4-0 да тепат, ама примија изненадно гол и се тргна наопаку, па дури и Каладзе катастрофална грешка напрај. Прочитај ако те интересира.

Шо сакш ПП да ти пишам тебе дека тука сум. И гледај фудбал некогаш, не само Лајвскор и Гол.ком.
Па колку што се сеќавам ти овде напиша дека Милан ќе ги тепа трите и оп шест бода зад Јувентус!!!Епа првата ја утнавте!!!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Хаха демек јак противникот. :)



Имаш на телеспорт гледам одвреме наврем има многу трчање :) и фиорентина прат убај шанси. Пандев игра ама јас досега не го видов.
Е зато се вика дерби на Италија.. :)

Лацио - Фиорентина погледав последните 30 минути катастрифа игра..
Грешки во секоја акција, промаршувања како најголеми аматери..
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Е зато се вика дерби на Италија.. :)

Лацио - Фиорентина погледав последните 30 минути катастрифа игра..
Грешки во секоја акција, промаршувања како најголеми аматери..
Извини ако те натерав да ги гледаш. Ама д отогаш имаше интересни акции. барем ко ќе свикаше онај со романецот (пооо глуп јазик) гледав репетиците. За последните 30 минути се сложвам и јас застанав да ги гледам поретардиран фудбал не памтам кога сум гледал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom