Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
so strateg ziti se..pri sigurno vodstvo mesto da cuva rezultat toj napaga + so igrac pomalu.
А шо реков јас во постот.. во позитивна смисла? Истото го кажав шо и ти.. појма нема чоекот..
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.748
so strateg ziti se..pri sigurno vodstvo mesto da cuva rezultat toj napaga + so igrac pomalu.
Да ама и на 0-0 и на 1-0 напаѓаше со играч помалку. Обично тренерите кога играат со два шпица а играч од одбрана добива црвен, веднаш вадат еден шпиц. Манчини реши да не се брани, ги остави и Круз и Креспо и стигна до 2-0. За тоа е потребна и храброст и дрскост. За тоа како одиграа играчите 80 минути со играч помалку, само честитки. Уште еднаш Интер демонстрираше ментална сила.

Реваншот ќе биде интересен, сите опции се во игра. Најмногу зависи од составите и амбициите на двете екипи.

За Милан: го “Х“-ирав зошто еден другар кој навива за Милан ми рече дека биле малку уморни. Не ми кажа дека до толку биле уморни...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Многу уморни нива копале и се умориле 2 натпревари неделно играат и тоа од неделава , има играчи пуно игра со едни исти 11 и некогаш ако смени по 1-2
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
е па прво честитки за јуве. секоја чест изиграа храбро меѓутоа тоа што дадовме 2 гола ми дава надеж за реваншот. сепак супер утакмица браво за јуве
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Одлично. Следниот пат ракометарски, само 7 играчи нека пушти Манчини. Тоа прво полувреме, второ нека извади двајца... баскет ќе играме.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Браво,браво!!Моите очекувања се остварија(и повеќе од нив)2-2 е повеќе од одличен резултат на Јувентус.Натпреваров не го гледав(оправдани причини т.е.дипломска)така да се надевам дека ќе го репризираат ма Телеспорт Романска Телевизија!!!Сега дома Јувентус само паметно треба да изиграат,ништо повеќе!!Реално, највеќе ми се свиѓаше Јуве да тепа,ама ај да бидиме малку реални, така да се задоволував со нерешен резултат, уште поарно ќе ми беше да дадат Јуве еден гол, а вака 2гола во гости е супер(само да не изгубат дома:))Сепак не е се решено, Интер е голема екипа така да очекувам жежок реванш!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
nesto novo juve go kupi mecot so inter. za nekolku minuti 2 gola.
a somnitelen (penalot) bese kornerot na paladino
3 svetska vojna sega
Замижани ми се очиве за спијање, па ќе пиеф кафе да останам буден!!Сега не ми треба, по ова смеење!!!:vozbud:

btw Синдикат , некако го нема после последниот меч на Милан со Аталанта!!Каде е ???
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Ovoj rezervniov golman na Juve padavicar. Kaj go najdoa bre ?! :)
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Јасно беше шо следува се видело од Манчини .. ах и она Бурдисо, добро бе нормален е .. забегана работа ама то е шо да се прај.. добра утакмица, искрено ги немав гледано Јувентус можи два месеци каква игра покажаа многу неочекувано, барем од моја страна, сега тој шо ги следи .. сепак, да резимираме :) гледавме една добра утакмица, со доволно шанси и се останато да не набројувам. Очекувам на Деле Алпи уште поинтересно да биди.. Исто да напоменам, Пато wtf бе, зошто онолку себичност.. мислев дека игра со ум, а не за слава.. колку шо го слушнав коментаро на еден другар, чист празен гол промашил и многу ја чувал топката .. ај ако сака некој шо го гледаше Милан нека ме просветли, единствено ја видов шансата на Seedorf кај 87-88 минута.. :smir:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Јасно беше шо следува се видело од Манчини .. ах и она Бурдисо, добро бе нормален е .. забегана работа ама то е шо да се прај.. добра утакмица, искрено ги немав гледано Јувентус можи два месеци каква игра покажаа многу неочекувано, барем од моја страна, сега тој шо ги следи .. сепак, да резимираме :) гледавме една добра утакмица, со доволно шанси и се останато да не набројувам. Очекувам на Деле Алпи уште поинтересно да биди.. Исто да напоменам, Пато wtf бе, зошто онолку себичност.. мислев дека игра со ум, а не за слава.. колку шо го слушнав коментаро на еден другар, чист празен гол промашил и многу ја чувал топката .. ај ако сака некој шо го гледаше Милан нека ме просветли, единствено ја видов шансата на Seedorf кај 87-88 минута.. :smir:
Не викам дека беа лоши, но сепак не одиграа нешто посебно.. Интер имаше играч помалку од 8ма минута, Јуве доминираше во најголемиот дел на првото полувреме, а Интер во второто (со играч помалку).
Првиот гол Интер го прими со 2 играчи помалку.. се повреди Матераци а сеуште не беше влезен Виера.. Потоа нашиот стратег го става Виера на местото на Матераци и паѓа уште еден гол..
Круз имаше и статива во 88 минута..
Резултатот му одговара на Јуве, но сепак за играта нема да се сложам дека беше добра.. иако беше интересен меч, но тоа беше повеќе поради отворената игра на двете страни..
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
ah inter inter za 5000den. me zaeba u kladilnica..
sve zivo tepaat, sea morase 2-2 da zavrsi

FORZA FIORENTINA !!!:devil1::devil1:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Хехе...Пуштам телетекст Аталанта - Милан 2-1..Па Синдикат, Миланез кога ќе викам јас прво скокни после викни оп??Никој не ме слуша??Милан е моментално КЛАСА подолу од Јуве, Интер и Рома...Ајде сега каде сте со вашите демагогии дека 3*3 = 9??Хехе да не дојде 3*0 = 0???Затоа прво оп па скок!!!...Се крстевте во Пато..Пато е се, ама Господ не е..Само Господ можи сега да ви помогни!!!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Хехе...Пуштам телетекст Аталанта - Милан 2-1..Па Синдикат, Миланез кога ќе викам јас прво скокни после викни оп??Никој не ме слуша??Милан е моментално КЛАСА подолу од Јуве, Интер и Рома...Ајде сега каде сте со вашите демагогии дека 3*3 = 9??Хехе да не дојде 3*0 = 0???Затоа прво оп па скок!!!...Се крстевте во Пато..Пато е се, ама Господ не е..Само Господ можи сега да ви помогни!!!
Хехе.. абе надежта последна умира.. можи ќе стигнат до толку посакуваното 4то место.. Ај АКО победат во заостанатите 2 барем ќе и се приближат на Фиорентина.. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom