Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
24 септември 2016
Мислења
497
Поени од реакции
679
Dali nekoj ja pamti edna powerplay pesna na Antenna5 od Mark Knight ako ne se lazam, koja verzijata od Antenna5 dali bese niven remix ili nesto drugo, ne mozese nigde da se najde. Epten dobra bese.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Dali nekoj ja pamti edna powerplay pesna na Antenna5 od Mark Knight ako ne se lazam, koja verzijata od Antenna5 dali bese niven remix ili nesto drugo, ne mozese nigde da se najde. Epten dobra bese.
Од кој период / година е песната?

Има вокали или е само инструментал?

Има соработка со друг продуцент на песната или Марк е сам?

Ако ти текнува на дел од песната, сними се (види погоре), и сподели го аудио фајлот.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
497
Поени од реакции
679
Pesnata mislam deka e od 2000-te, zensko pee znaci vokal i ako ne gresam ima i termin "Love" na imeto. Samo da napomenam deka verzijata koja ja pustase antena ja nemase ni vo youtube. Ako najdam sample ili samata pesna pisuvam.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Интрото од Раце горе - САФ беше извадено од некоја француска шансона. Знае некој како се викаше?
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
406
Поени од реакции
2.760
Значи пола саат веќе ја барам песнава што ја свири (1:46-2:40) и не можам да ја најдам а знам дека ја имам преслушано и се нервирам што не ми текнува која е.. плс хелп

 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.179
Значи пола саат веќе ја барам песнава што ја свири (1:46-2:40) и не можам да ја најдам а знам дека ја имам преслушано и се нервирам што не ми текнува која е.. плс хелп

Повели :angel:
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Релативно нова Македонска рок песна (можеби од 2008 па наваму).

Пеат машко - женски вокал, нешто во стил на патриотска песна.

Неколку текстови од рефренот што успеав да ги слушнам:

Мааакедоооонијо

Македонијо со срцето на дланка

Македонијо ти секогаш си била

После се појавува машки глас нешто сличен на коментатор, кажува дека Македонците треба уште да се "помакедончат" или нешто слично. Кој знае која е песнава нека пише.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Релативно нова Македонска рок песна (можеби од 2008 па наваму).

Пеат машко - женски вокал, нешто во стил на патриотска песна.

Неколку текстови од рефренот што успеав да ги слушнам:

Мааакедоооонијо

Македонијо со срцето на дланка

Македонијо ти секогаш си била

После се појавува машки глас нешто сличен на коментатор, кажува дека Македонците треба уште да се "помакедончат" или нешто слично. Кој знае која е песнава нека пише.
Мислам дека ова беа група изведувачи, повеќе наши пејачи. Песната беше за некоја кампања или манифестација. Ми текнува и мене на делови од текстот ама не можев да ја најдам сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom