Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Прееска заслушав песна шо ја знам ама не ми иди да ја најдам. Нешто е ваљда 80-ти, тро њу вејв, нешто ко Duran Duran, и типов во рефренов нешто пеј, Don't stop, don't stop......(или won't stop) Доста позната песна е хитче да речам.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.341
Прееска заслушав песна шо ја знам ама не ми иди да ја најдам. Нешто е ваљда 80-ти, тро њу вејв, нешто ко Duran Duran, и типов во рефренов нешто пеј, Don't stop, don't stop......(или won't stop) Доста позната песна е хитче да речам.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
703
Барам ена македонска песна од постарите некаде 2004 ја слушав женски вокал, реф идеше некако љјубовта ми беше гостин сега се е готово а ти не тагувај...... ке боли до коска. Некој да ја знае?
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Ја барам песнава, во првото видео иде од 14:09 до 15:32, во второто од 01:17 до 01:55 (темпирани се). Веројатно е горе-доле стотина год. стара, ама пред дваесетина год. имаше некој поп/рнб ремикс со женски вокал на англиски, рефренот идеше со мелодијата како што свири трубицава во видеава
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Дали некој знае една стара техно/хаус песна со минимални вокали, некој ја имаше постирано во другите теми но не можам да се сетам каде и која страница. Немам аудио што можи да се слушни но ритамот одеше вака... Пам Пам Пам парарарарарар Пам Пам Пам, мислам дека имаше и една српска песна со ваков ритам, се сеќавам дека во коментарите имаше и полно балканци. Мислам дека е од ерата на faithless-insomnia.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.668
Поени од реакции
10.060
Дали некој знае една стара техно/хаус песна со минимални вокали, некој ја имаше постирано во другите теми но не можам да се сетам каде и која страница. Немам аудио што можи да се слушни но ритамот одеше вака... Пам Пам Пам парарарарарар Пам Пам Пам, мислам дека имаше и една српска песна со ваков ритам, се сеќавам дека во коментарите имаше и полно балканци. Мислам дека е од ерата на faithless-insomnia.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

?
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Не. Ако се сеќавам добро на thumbnail-от што го имаше постирано членот од јутуб имаше изгрејсонце или зајдисонце. Мелодијата потсеќа малце на српски турбо фолк.
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.764
Поени од реакции
29.026
Дали некој знае една стара техно/хаус песна со минимални вокали, некој ја имаше постирано во другите теми но не можам да се сетам каде и која страница. Немам аудио што можи да се слушни но ритамот одеше вака... Пам Пам Пам парарарарарар Пам Пам Пам, мислам дека имаше и една српска песна со ваков ритам, се сеќавам дека во коментарите имаше и полно балканци. Мислам дека е од ерата на faithless-insomnia.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk
,,,instaliraj "Shazam" ,,, mnogu jako programche za prepoznavanje na ime na pesna i izveduvach ,,,ako ti e pri raka pesnata,,,
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Дали некој знае една стара техно/хаус песна со минимални вокали, некој ја имаше постирано во другите теми но не можам да се сетам каде и која страница. Немам аудио што можи да се слушни но ритамот одеше вака... Пам Пам Пам парарарарарар Пам Пам Пам, мислам дека имаше и една српска песна со ваков ритам, се сеќавам дека во коментарите имаше и полно балканци. Мислам дека е од ерата на faithless-insomnia.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk
Да не е...

Mr. Oizo - Flat Beat ?

https://youtu.be/qmsbP13xu6k

Ако не е, пиши нешто повеќе за песната.
На пр. какви вокали има (машки или женски), на кој јазик се вокалите (англиски, шпански...), се сеќаваш ли на нешто од видео спотот, итн...
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Да не е...

Mr. Oizo - Flat Beat ?

https://youtu.be/qmsbP13xu6k

Ако не е, пиши нешто повеќе за песната.
На пр. какви вокали има (машки или женски), на кој јазик се вокалите (англиски, шпански...), се сеќаваш ли на нешто од видео спотот, итн...
Не е. Машки вокал беше мислам, англиски, не знам ни што инструмент беше употребен...

од она што се сеќавам од мелодијата :pos:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom