Gley.mk (македонска национална стриминг платформа за гледање серии и филмови)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Не веруам, егејци неам у комшии.
Криза брате мора да се мисли и на штедење :icon_lol:

Шала на стана би сакал да се претплатам но би почекал да измине период малку да видам што ново ќе понудат понатака од филмови и серии.
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Фалат доста опции на оваа платформа кој ги имаат веќе другите развиени платформи.

Содржински веќе видени работи но се надевам често ќе нудат нови работи кој ќе се ексклузива за оваа платфорна. Доколку намерата им е да се пробијат и со корисници од екс ју државите и пошироко ќе мора да ги преведуваат сите филмови и серии и на српски, хрватски и на англиски а исто така и детските анимирани серии да ги нудат и со аудио сихркнизација на овие јазици.

Но ајде секој почеток е тежок така и за ова.

Јас би сакал Јужни ветар да ја стават серијата и филмот, Тома филмот, Врати ќе се роде, Монтевидео, Стела, Ругање со Христос, филмовите на Столе Попов, на Вардар филм..
''Врати ќе се роде''? Мислиш на ,,Ќе се вратат штрковите"? :D :D :
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Прва сезона од "Беса" е поставена, а од 5 и 6 епизода на "Црна свадба", Маро мори, абер да се немало.

И како сајт што се фали дека ќе работи на промоција на македонската продукција ништо ново македонско немаат веќе 10 дена.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Прва сезона од "Беса" е поставена, а од 5 и 6 епизода на "Црна свадба", Маро мори, абер да се немало.

И како сајт што се фали дека ќе работи на промоција на македонската продукција ништо ново македонско немаат веќе 10 дена.
Како што видов промо Црна Свадба секоја недела ќе има епизода.

И чекај малце тек сега почнаа да видиме нареден месец дали ќе понудат повеќе македонски филмови а за македонски серии ќе чекаме да се сними нешто. Сигурно нема да ги ставаат сериите од МТВ Курирот на Гоце, Опстанок и такви други тоа е веќе премногу старо а ваков сервис си бара нешто ново свежо.

Нареден месец е Преспав новата сезона која немам поима датум точен кога би требало да ја има првата епизода.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Како што видов промо Црна Свадба секоја недела ќе има епизода.

И чекај малце тек сега почнаа да видиме нареден месец дали ќе понудат повеќе македонски филмови а за македонски серии ќе чекаме да се сними нешто. Сигурно нема да ги ставаат сериите од МТВ Курирот на Гоце, Опстанок и такви други тоа е веќе премногу старо а ваков сервис си бара нешто ново свежо.

Нареден месец е Преспав новата сезона која немам поима датум точен кога би требало да ја има првата епизода.
Пред да ме цитираш прочитај што сум пишал за да не пишуваш глупости. Остај што пишува на сајтот, не е така.

Промоција имаа на 3-ти ноември, тогаш ги имаше на сајтот 3 и 4 епизода од Црна свадба кои што на телевизија премиерно беа на 30 и 31 октомври. Ги пофалив кога ја пуштија платформава дека 4 дена по премиерата на епизодине, они веќе ги имаат со превод.

5 и 6 епизода играа на телевизија на 6 и 7 октомври, 5-6 дена по таа тв премиера еве уште ги немаат на сајтот, а имаат пишано дека ќе ги поставуваат секоја недела (претпоставувам мислејќи на седмица, а не во денот недела).

После 9 дена од промоција немаа ништо ново на сајтот. Еве денес гледам Беса ја пуштиле, гледана ми е, али ок, ново на сајтов.

А за македонскава продукција, добро знам што е снимено, што е реставрирано и што можат да пуштат. Не се бламирај тука со Курирот на Гоце и Опстанок кои се единствените содржини за кои си слушнал.

Еден Аполон (платформа на Пинк) има 30 македонски филмови од кои добар дел се реставрирани снимки, џам слика во 1080п резолуција.
Глеј прават сајт за промоција на македонски филм и нудат неверојатен број од 9 филма, од кои 4 се на Милчо, кој што и сам ги делеше линковите за неговите филмови на Фејсбук.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Пред да ме цитираш прочитај што сум пишал за да не пишуваш глупости. Остај што пишува на сајтот, не е така.

Промоција имаа на 3-ти ноември, тогаш ги имаше на сајтот 3 и 4 епизода од Црна свадба кои што на телевизија премиерно беа на 30 и 31 октомври. Ги пофалив кога ја пуштија платформава дека 4 дена по премиерата на епизодине, они веќе ги имаат со превод.

5 и 6 епизода играа на телевизија на 6 и 7 октомври, 5-6 дена по таа тв премиера еве уште ги немаат на сајтот, а имаат пишано дека ќе ги поставуваат секоја недела (претпоставувам мислејќи на седмица, а не во денот недела).

После 9 дена од промоција немаа ништо ново на сајтот. Еве денес гледам Беса ја пуштиле, гледана ми е, али ок, ново на сајтов.

А за македонскава продукција, добро знам што е снимено, што е реставрирано и што можат да пуштат. Не се бламирај тука со Курирот на Гоце и Опстанок кои се единствените содржини за кои си слушнал.

Еден Аполон (платформа на Пинк) има 30 македонски филмови од кои добар дел се реставрирани снимки, џам слика во 1080п резолуција.
Глеј прават сајт за промоција на македонски филм и нудат неверојатен број од 9 филма, од кои 4 се на Милчо, кој што и сам ги делеше линковите за неговите филмови на Фејсбук.
Кога спомнав македонско повеќе мислев на серии. Сега актуелни и гледани во светов, па и кај нашите соседи србите се сериите. Ние и серии нешто многу и немаме што вреди да се спомне и да биде дел од ваков сервис заедно со оние нови српски серии кој изгледаат одлично.

Пишав и предходно видов што има нешто и погледнав не е лоша понудата ама треба и повеќе. Затоа ќе почекам некој период да видам што ќе понудат понатака па ќе мислам дали ќе се претплатам.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Пред да ме цитираш прочитај што сум пишал за да не пишуваш глупости. Остај што пишува на сајтот, не е така.

Промоција имаа на 3-ти ноември, тогаш ги имаше на сајтот 3 и 4 епизода од Црна свадба кои што на телевизија премиерно беа на 30 и 31 октомври. Ги пофалив кога ја пуштија платформава дека 4 дена по премиерата на епизодине, они веќе ги имаат со превод.

5 и 6 епизода играа на телевизија на 6 и 7 октомври, 5-6 дена по таа тв премиера еве уште ги немаат на сајтот, а имаат пишано дека ќе ги поставуваат секоја недела (претпоставувам мислејќи на седмица, а не во денот недела).
Ставени се 5 и 6 епизода Црна Свадба.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
веќе е 7 излезена денес 8ма, веке ги има на арена клоуд
Најверојатно овие не ги имаат сите епизоди одеднаш земено и ги добиваат малку покасно епизодите. Не знам што би било друга причината за закаснетоста.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
За серијата Црна Свадба прашав и исто прашав дали ќе ја стават Јужни ветар серијата и филмовите. Одговорот беше овој.
Screenshot_20211119-102748_One UI Home.jpg
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Филмот за Тома Здравковиќ наскоро на Gley.mk
https://www.instagram.com/gley.mk/p/CXqZJGhI3fs/?utm_medium=copy_link

A Препав иако 6 сезона почнува утре на МРТ 1 на Gley.mk ќе ја има дури 27 декември :facepalm:
Не лупај глава за џабе, нема да ти дојдат виугите на место. :D

Од 27ми ќе оди зашто на 25 и 26ти МРТ ќе ги репризира. Сигурно ко покровител имаат ексклузивно право на премиера и реприза пред да бидат прикачени на Глеј. Така беше и со нивниот канал. :вонзем:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom