Македонска фудбалска репрезентација

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.702
Поени од реакции
6.627
Нека изиграат машки и храбро па можда и ќе се искористи некоја шанса. Се си мислам дека можеме барем едно нерешено да извадиме. Празник е, лош терен, се е можно :ojeaa:
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Вечер треба да се оди на победа и точка ! Ако излезат да калкулираат на нерешено го е..аа ежо од старт.
Ги немам гледано многу не можам прогнози да давам ама ако излезат мотивирани зошто да не.
Ако се губи да се губи достоинствено, со борба до последна секунда а не да ми се бранат како путки 90 минути.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Дали некој знае дали ќе ми го прифатат ваучерот за картите на телефон бидејќи не ми е испечатен?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Идеме на победа ... озбилни ли сте?!? Ако имаме среќа ќе извадиме нерешено, една ластовица не прави пролет. Ги начекавме тогаш у лош ритам, дефанзивно максимално дисциплинирано изигравме и ги фативме на контри. Зашто мислите дека сега исто би се случило, демек они се Молдавија па не мењаат тактики и не се приспособуваат по анализи од утакмици. Малце слетајте на земја. Со МНОГУ среќа можеме да завршиме втори, вака возот е тргнат више и после се на крај ќе стиснеме рамења на 4то место и ќе кажеме тоа е, толку можеме. Германците доаѓаат да заверат прва позиција и да не се замараат со ништо натаму
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Зошто да не извадиме Х денес? Се може да биде, не е дека се нешто којзнае колку јаки германците. Ако изгубиме,ќе биде поради индивидуални грешки, не поради тимска надиграност. (80% од натпреварите што ги губиме се поради индивидуални грешки, кои директно влијаат на крајниот исход)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Treba da se zeme vo obzir deka na vakvi tekmi so golemi repki ima mnogu povekje prostor za igra pa ke vidime. Samo da ne se posereme na početok na natprevar da ne primime rano gol. Posle toa se može da bide. Sportski e da se nadevame.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom