Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Шала на страна али вакво штелување, толку аматерско одамна не сум видел. Многу аматерски го изведоа и Сасуоло и Интер. Се знае дека сите местат, кладилници чуда, али ова ни на мало дете неможеш да му го продадеш.
Во Италија секогаш се местело и ќе се мести...само некои членови тука се прават како од марс паднати да се...па пушти ја утакмицата Милан-Јувентус 4-2 во 2020 година јас поместено нешто немам видено...класична трета Македонска лига коќе се соберат две екипи заедно да јадат после утакмица во некоја локална биртија....Лацио е класична местачка екипа на пример.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186
Во Италија секогаш се местело и ќе се мести...само некои членови тука се прават како од марс паднати да се...па пушти ја утакмицата Милан-Јувентус 4-2 во 2020 година јас поместено нешто немам видено...класична трета Македонска лига коќе се соберат две екипи заедно да јадат после утакмица во некоја локална биртија....Лацио е класична местачка екипа на пример.
Па не е само во Италија насекаде е, по неколку текми годишно секогаш, сите гледаат ама се прават слепи. Интер е секако класи над Сасуоло и секако ќе добиеше али како го изведоа, nc Шериф ќе го победи Реал на Бернабе, па уште бајка било фудбалска. Да точно е дека ако мислиме така фудбалот и општо спортот би немал смисла ама реалноста е таа.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Не е дека нема сомнителни текми понекогаш, ама да сум убедена како некои овде дека фудбалот е наместен и реалноста е таа, никогаш не би гледала више фудбал. Демек нема изненадувања, све е "штеловано". Па дај просветлете ме уште од сега, кажете за кого е штеловано сезонава да е шампион, како ќе бидат до 4то место, па ич да не се замарам..
Чудесно е колку луѓево сакаат conspiracy theories значи, не дека ново ама во коронава пута 500..
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Џеко лани со Рома, 7 гола во 27 натпревари, ова сезона со Интер 6 гола во 7 натпревари.

Инаку сигурен сум дека Џеко може уште подобро, само нека почнат да комбинираат подобро со Лаутаро, очигледно дека не се уиграни.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
Како мислиш златна кариера?
Според мене и сега си има топ кариера Џеко, решаташе во Германија, искешира во Англија, остави траг во Сериа А.
Ако мислиш на дека би освил повеќе титули во друг тим за периодот кога играше во Рома од 2015та до 2021ва не гледам како во топ тим би се наметнал прва постава, можеби во Јуве иако они тогаш го имаа Игуаин кој беше во топ форма.
Одличен наѓач е, али далеку е од кремот на напаѓачи, така да мислам дека ова му е максимумот и баш мислам дека имаше златна кариера Џеко.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.310
Поени од реакции
57.752
Klasika, u vtoro ke ja vrtat.. Posle juve bile mestacite, a od 7 tekmi 4 im se prelazi do sea..
Шала на страна али вакво штелување, толку аматерско одамна не сум видел. Многу аматерски го изведоа и Сасуоло и Интер. Се знае дека сите местат, кладилници чуда, али ова ни на мало дете неможеш да му го продадеш.
Во Италија секогаш се местело и ќе се мести...
Класично пуштање Торино вчера како и обично, последните 10 минути пред голот им ја враќаа топката на Јувентус во стилот еве ви ја, пробајте пак. Контра кога ќе им се отвореше двајца тргнуваа напред другите си го ладеа. Филијала најобична. :kafence:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Класично пуштање Торино вчера како и обично, последните 10 минути пред голот им ја враќаа топката на Јувентус во стилот еве ви ја, пробајте пак. Контра кога ќе им се отвореше двајца тргнуваа напред другите си го ладеа. Филијала најобична. :kafence:
Druze 3 prelazi u 7 tekmi imate..srusen rekord za najgolem dolg... Ne znam u koj nemestacki univerzum ova moze da se desi..
Koincidencija? Malo sutra sto bi rekol Zaev...
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186
Класично пуштање Торино вчера како и обично, последните 10 минути пред голот им ја враќаа топката на Јувентус во стилот еве ви ја, пробајте пак. Контра кога ќе им се отвореше двајца тргнуваа напред другите си го ладеа. Филијала најобична. :kafence:
Не пратиме фудбал од вчера, и самиот знаеш како беше ситуацијата со Сиена и Џенова за Јуве и Интер, ситуацијата со коронава, обидот за креирање на супер лигата, финансиски паднаа многу тимови. Па не би ме чудило да бидам искрен, Каиро нон стоп зема играчи од Јуве гага, погледни Баерн во Германија што прави, ривалитет имало, my ass. Кога ќе видиш дека Жанг и Ањели станаа први другари тури пепел на фудбалот веќе.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Дајте да видиме што лакт удрил Хандановиќ бре.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom