Мислења
38.035
Поени од реакции
106.828
Многу е моќен овој голем Интер бабани мои. Тргна Виола на ура ама имаше сила само за едно полувреме. Да имаше уште 10 минути ќе примеа уште 14 гола, ги унаказија буквално.

Дарко не се бламирај дека имало пенал над Дамфрис, врска немаше.

54.389
Виола ваков стил може да фура против боранија екипи. Реално ова е добар пристап и ќе им носи доста бодови, очекувам да се пласираат во Лига Европа ако вака продужат.
Ок тренер е Италијано ама треба малце да увиди со каков квалитет располага а не да џавка и да се нервира покрај аут линија.

Играше јако Фиорентина у прво полувреме ама после паднаа скроз, не може таков фуриозен стил да цепаш цела утакмица.

Не знам дали беше фаул тоа над Шкринијар за голот, имаше и дуел и контакт и подместување. Пичка му матер.

Тоа за играњето со рака од Бираги, чудна работа, да беше внатре ќе имаше и пенал и црвен пошто имаше намера, вака ништо, само аут за Виола пошто Интер ја избаци надвор за да гледаат ВАР.

Член од
Мислења
38.035
106.828
, да беше внатре ќе имаше и пенал и црвен
А секако, можда и 8 натпревари суспензија за Бираги и плус 2 минути исклучување за некој друг играч на Виола. Ако беше внатре пенал и жут ќе јадеше Бираги и тоа е тоа, секако дека ќе ти дадат црвен у ситуација коа не е ни последен играч ни па има основа за такво нешто.

8.829
додека Џони потајно се радуваше на неуспесите на Интер и се восхитуваше на Јувентус и неговата машинерија.

И ова ќе помине, само да издржиме некоја година.
Никогаш не се радував на неуспесите на Интер...туку ги критикував бидејќи таков сум по природа....и едноставно преку куро ми беше од ебаните Наполи и Рома.....ајде Јувентус ќе разберев зошто беа толку јаки бидејќи сепак вложваа во екипата и беа силни,ама овие од југот?...со 5 милиони евра правеа екипи и пак 60 бода беа пред Интер...или оние гадојте Лацио...секоја ебана година Интер му купваше играч и пак пред нас завршваа...семката нивна да му ја изнаебам на онај Таре,Лотито,Страхоша и сите до еден.

24.998
Види го @Scirea објави едно 5-6 слики од типката, намерно не пушти линк па седнав да ја гуглам со имиџ срч во обид да прокрастинирам, ми излезе друга девојка исто така е дел од имиџот на Фиорентина и си мислам цело време да не е оваа, па после го читам Џони прашува за информации, па така ладно Ширеа као демек ќе ти ја пуштам ама да не ми ја чепкаш пишува само име и пак треба да ја гуглам.