Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Според анкетава Левица гази, се прашувам дали ќе имаат доволно градоначалници да постигнат
ќе имаат околу нула градоначалници
Автоматски споено мислење:

А комуњарски стружани што ќе мора да гласаат за Мерко? Зарем има нешто позабавно од тоа? :D
Ништо не мораат.
 
Последно уредено:
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.238
Поени од реакции
1.886
За центар се спомнува како можен кандидат директорката на инфективна Милена Стевановиќ.. Богдановиќ се заглави во сопствен зачаран круг и тешко ќе помине. Карпош ќе остане со истиот дечко и има големи шанси пак да победи.
Интересно е кога читам за другарот Максим од Куманово... Човекот толку многу се уфилма дека е голема ѕверка што мораше некој да го приземји. Него го симнаа со звучен ефект. Таков занес, како да е кардиохирург со комплекс на Господ...Дури во една прилика ми објаснуваше дека во Куманово не може да помине странска инвестиција дека не можат да соберат луѓе за вработување?!?!? Не сум знаела пред тоа дека во Куманово се сите добро ситуирани и одлично вработени...
Што збориш бе тачна ли си?
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.613
Поени од реакции
5.122
Значи, ако не ги кандидираат Вмро Стевче и Коце можат да се самораспуштат комотно како партија
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Значи, ако не ги кандидираат Вмро Стевче и Коце можат да се самораспуштат комотно како партија
Aко ВМРО го кандидираат Стевче, или се здружат со него, можат да се самораспуштат комотно како партија.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Па општо за Куманово.
Не ти раскажувам напамет, бев на состанок и муабетот кој се водеше беше тој.. Дека има интерес од странци за инвестиции арно ама не може да се најдат луѓе.. Повеќето бевме прилично шокирани со муабетот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Во Карпош и мудроста на Карпошани не се сомневам. Сигурен сум дека ќе ја изберат опцијата што ќе го гарантира и убрза проектот на господинот Јахоски за неговата нова приватна населба кај Треска.
Никој не заслужува како Карпошани , да живее рамо до рамо со неговите Пласничани и ориенталноста што со себе би ја донеле.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Во Карпош и мудроста на Карпошани не се сомневам. Сигурен сум дека ќе ја изберат опцијата што ќе го гарантира и убрза проектот на господинот Јахоски за неговата нова приватна населба кај Треска.
Никој не заслужува како Карпошани , да живее рамо до рамо со неговите Пласничани и ориенталноста што со себе би ја донеле.
Ако зборуваш за комплексот кај стара фабрика Треска, тоа е општина Центар.. Рузвелтова е граница..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Ако зборуваш за комплексот кај стара фабрика Треска, тоа е општина Центар.. Рузвелтова е граница..
Мислам дека Богоев се повикуваше кога беше актуелна продажбата. Нема везе. Центарци истото го заслужуваат
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Не ти раскажувам напамет, бев на состанок и муабетот кој се водеше беше тој.. Дека има интерес од странци за инвестиции арно ама не може да се најдат луѓе.. Повеќето бевме прилично шокирани со муабетот.
Од мое искуство ова е точно, не греши човекот.
Во специфични области е апла тешко да се најдат асални луѓе за работа (дури и во тој бизнис каде што работиш е лудо последните година-две, фирми кои до пред 2 години не сакаа да слушнат за плати поголеми од 500 евра сега нудат и по 70 000 нето само да премине човек со искуство кај нив, оваа недела имаше два вакви трансфери :D).
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.218
Поени од реакции
35.811
Во Карпош и мудроста на Карпошани не се сомневам. Сигурен сум дека ќе ја изберат опцијата што ќе го гарантира и убрза проектот на господинот Јахоски за неговата нова приватна населба кај Треска.
Никој не заслужува како Карпошани , да живее рамо до рамо со неговите Пласничани и ориенталноста што со себе би ја донеле.
Секоја нова зграда на Трим и Љум во Карпош ми буди големо задоволство. Време е Карпошани директно да ги почувствуваат придобивките на “едно општество за сите” за кои они како освестени граѓани на светот силно се залагаат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917

и што?
ќе одговара?
:vozbud:
Автоматски споено мислење:

Секоја нова зграда на Трим и Љум во Карпош ми буди големо задоволство. Време е Карпошани директно да ги почувствуваат придобивките на “едно општество за сите” за кои они како освестени граѓани на светот силно се залагаат.
Во Карпош и мудроста на Карпошани не се сомневам. Сигурен сум дека ќе ја изберат опцијата што ќе го гарантира и убрза проектот на господинот Јахоски за неговата нова приватна населба кај Треска.
Никој не заслужува како Карпошани , да живее рамо до рамо со неговите Пласничани и ориенталноста што со себе би ја донеле.
Дали мислите дека ако гласаа у Карпош за Стевче, ова немаше да им се случи?
Кажите па ќе ви кажам за Стевче и џамијата.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Се смееме на Трим и Љум ама си го шират бизнисот и во Кисела Вода, а и во Керамидница веднаш до новиот мост што се гради ќе никне една огромна зграда како во Алумина. Ено општесфво се шири на секаде. Изет Меџити му најодговара на Скопје за градоначалник, штета ќе е ако не биде номиниран од СДС и ДУИ.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.218
Поени од реакции
35.811

Дали мислите дека ако гласаа у Карпош за Стевче, ова немаше да им се случи?
Кажите па ќе ви кажам за Стевче и џамијата.
Карпошани мината година на парламентарните избори се одлучија да му дадат силна подршка на господинот Заев и Касами со нивниот концепт едно општество за сите. Така да они треба да бидат првите заедно со Центарци што ќе ги жнеат придобивките на тој концепт кој го избраа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom