Најекономично греење и ладење

Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
To sam i ja video, ali ok, ako tako treba da se prodaje neka prodaju :) Meni posle svega na pamet ne pada da vise ikada uzimam u obzir takve klime.
Автоматски споено мислење:

Ma ko tebe ishta pita sta ti mislis?
Tacno tako. U pravu si. Imate podosta koji nece da mucnu glavom, pa se prevare na prvu loptu :), te kupe macku u dzaku, jbg :(
Автоматски споено мислење:
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
To sam i ja video, ali ok, ako tako treba da se prodaje neka prodaju :) Meni posle svega na pamet ne pada da vise ikada uzimam u obzir takve klime.
Автоматски споено мислење:


Tacno tako. U pravu si. Imate podosta koji nece da mucnu glavom, pa se prevare na prvu loptu :), te kupe macku u dzaku, jbg :(
Автоматски споено мислење:
Vidim da ti je lepi drug iz skolskih dana, slikajte eklere i u zdravlje.
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.197
Значи нема на темава искрен муабет, џабе прашувам :toe:
Na temava ima i iskren muabet,samo e znak prasanje kako ke gi pogodis sogovorncite.
Za se sto ti teba pomos mozis da najdes ovde ,samo treb i da proucis del od temava pa da si doneses sam odluka.
Samo popoleka i strplivo.
 
Член од
3 октомври 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.301
Zdravo,
ke mi treba pomos u dilemi sam megu ovie 2 klimi
1. https://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10172&product_id=74036&mfp=manufacturers[98,149]
Midea AG Nordic series MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW / MOX301-18HFN8-QRD0GW KIT

2. https://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10172&product_id=73909&mfp=manufacturers[98,149]
Haier Tundra PLUS SMART 1U68REMFRA / AS68TEDHRA-CL

sakam da toplam povrsina okolu 40m2, stanot e so dobra izolacija 3sprat.
Значи ако разбрав добро се работи за стан(веројатно 2+ соби во таа квадратура), изолација, и греен од сите страни?!
И гледаш 7kw :eek: ?!
Па тебе реално и 2.5ка ќе те стопли!
Си греел таму до сега? Си видел колку треба?!
Прво мал тест со греалка или панел ќе ти каже многу повеќе отколку било која реклама!
Друго 7ка во 20м2 ќе биде хорор филм!
 
Член од
3 октомври 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
stanot e nov, ne sum go greel do sega inace e so izolacija i green od site strani
stanot e 65m2, no bi go greel i cel 3 sobi dokolku imat kapacitet ovie klimi (no zadovolen sum da greem i 2 sobi), od setec mi rekoa deka ovie klimi greet do 45m2
pa baram vase mislenje za kvalitetot na ovie 2 klimi i koja bi bila podobra i pokvalitetna.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
stanot e nov, ne sum go greel do sega inace e so izolacija i green od site strani
stanot e 65m2, no bi go greel i cel 3 sobi dokolku imat kapacitet ovie klimi (no zadovolen sum da greem i 2 sobi), od setec mi rekoa deka ovie klimi greet do 45m2
pa baram vase mislenje za kvalitetot na ovie 2 klimi i koja bi bila podobra i pokvalitetna.
Nemas potreba da stavas 5kw klima, dnevnata sigurno ne e pogolema od 30m2.
I veke razberete deka od dnevna nemozete da greete/ladite drugi sobi.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.301
stanot e nov, ne sum go greel do sega inace e so izolacija i green od site strani
stanot e 65m2, no bi go greel i cel 3 sobi dokolku imat kapacitet ovie klimi (no zadovolen sum da greem i 2 sobi), od setec mi rekoa deka ovie klimi greet do 45m2
pa baram vase mislenje za kvalitetot na ovie 2 klimi i koja bi bila podobra i pokvalitetna.
Ниедна од тие две! Преголеми се за тој простор. (И остај сетек што викаат, продавачите им се вртат како на рингишпил и појма немаат што зборуваат!)
Или мултисплит(ќе треба да зголемиш буџет), или почни со една 2.5ка 3.5ка па после ќе му ја мислиш за другите соби.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
135
Поени од реакции
166
Здраво.некој да ми даде мобилен број енергија ама од серверот оти од салонот не даваат броеви хитно ми треба ми треба сервисер
Автоматски споено мислење:

Здраво.некој да ми даде мобилен број енергија ама од серверот оти од салонот не даваат броеви хитно ми треба ми треба сервисер
Автоматски споено мислење:

Здраво.некој да ми даде мобилен број енергија ама од серверот оти од салонот не даваат броеви хитно ми треба ми треба сервисер

Значи од внатрешноста единица течеше вода дојде сервис од кај што ја купив кога ја отвори целата пластика се распадна и почна да се рони сервисерот рече да се јавам во енергија они не сакаат да ме поврзат со нивниот сервисер демек биле на терен дали некој има искуство со енергија
Еве ти ист проблем како твојот. Пријателкава ја купи климата 2017 г. од сетек (хаиер 5.5 кв). И кај нејзе неколку пати течело вода од внатрешната,ја поправале нешто, но сега цела пластика и испука. Сервисерот (некој Горан) е недостапен постојано. Деновиве ќе оди до сетек за да се разберат, но мислам џабе ќе е се кога гаранцијата беше 2 години на климата и 5 на компресорот. Еве види ги сликите што ми ги прати.
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.197
Еве ти ист проблем како твојот. Пријателкава ја купи климата 2017 г. од сетек (хаиер 5.5 кв). И кај нејзе неколку пати течело вода од внатрешната,ја поправале нешто, но сега цела пластика и испука. Сервисерот (некој Горан) е недостапен постојано. Деновиве ќе оди до сетек за да се разберат, но мислам џабе ќе е се кога гаранцијата беше 2 години на климата и 5 на компресорот. Еве види ги сликите што ми ги прати.
Toa e toa.Kinez si e kinez.
Neizbalansiran klima ured.
Toplo ladno,toplo,ladno.......
Premnogu toplina,ama neizbalansirano so kvalitetot na plastikata,a rezultatot go gledame.
Tie se nedostatocite na buget modelite.
Kolku pari tolku muzika.
Ako ne na Drinu onda na cupriju,cto velat
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Toa e toa.Kinez si e kinez.
Neizbalansiran klima ured.
Toplo ladno,toplo,ladno.......
Premnogu toplina,ama neizbalansirano so kvalitetot na plastikata,a rezultatot go gledame.
Tie se nedostatocite na buget modelite.
Kolku pari tolku muzika.
Ako ne na Drinu onda na cupriju,cto velat
Toa e nekvalitetna klima, nekoj kineski proizvoditel, ne sekoj.
Zatoa e GREE No.1.
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Toa e toa.Kinez si e kinez.
Neizbalansiran klima ured.
Toplo ladno,toplo,ladno.......
Premnogu toplina,ama neizbalansirano so kvalitetot na plastikata,a rezultatot go gledame.
Tie se nedostatocite na buget modelite.
Kolku pari tolku muzika.
Ako ne na Drinu onda na cupriju,cto velat
Ovo je unikatan slučaj , ti bi sad gradio slučaj na tome , uostalom ovi novi modeli kineskih klima imaju dosta bolju kvalitetu plastike , design od japanskih proizvodjača..

Meni ovo izgleda kao da je neko neiskusan pokušao da skida plastiku s klime..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom