Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Колку време го имаш од таму телефонот??И дали имаш некои проблеми со него.
Прво купив ј5 2017....ми се јавија некои проблеми кои доста покасно се утврди дека се од втората Сим картичка на Лајка(истите проблеми ми ги прави и на другите поновите телефони.....повремено губи мрежа и добивам пропуштени позиви)

Дечките го прегледаа телефонот, на мое инсистирање го држеа подолго-една недела, и ми го вратија поново испитан целосно. Ми повтрдија дека доколки има мана ќе ми го заменат за друг

Сега на ќерката и купив А51 8 гига, а во истата порачка порачав ист таков и за мој пријател
гаранција има....дечките креваат телефон на секој повик...фер се, иако лично не се знам со нив бидејќи сум од Кичево

Цените им се во најниските во државата, и со околу 5070 евра пониски од Нептун и слични, вероватно нешто околу избегнувањето на даноците
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
Здраво ,планирам да земам телефон и сум во дилема дали од Ледиком или од Нептун. Дали има некој што подолго има телефон од Ледиком и ако може да ми каже какво му е искуството и каква му е состојбата и како е задоволен. Подолг период го сметам од 2-4 години. Фала многу.
Godina ipol imam telfon zemeno od Ledikom i zasega sum super zadovolen od istiot. Isto moj drugari imat zemeno telefoni od ledikom edniot skoro 2 godini drugio 1 godina i od niv nemam slusnato nekoj los zbor i tie se zadovolni.
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
62
Поени од реакции
28
Godina ipol imam telfon zemeno od Ledikom i zasega sum super zadovolen od istiot. Isto moj drugari imat zemeno telefoni od ledikom edniot skoro 2 godini drugio 1 godina i od niv nemam slusnato nekoj los zbor i tie se zadovolni.
Многу ми помогнавте ,фала многу.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Користам моментално xiaomi redmi note 9 pro,ке му ставам втора картица со странски број,па ако може совет околу вибер,ке треба и на другата картица да го инсталирам или што како?
Автоматски споено мислење:

И за Whats App истото прашање?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Користам моментално xiaomi redmi note 9 pro,ке му ставам втора картица со странски број,па ако може совет околу вибер,ке треба и на другата картица да го инсталирам или што како?
Автоматски споено мислење:

И за whats App истото прашање?
Не мора ако не сакаш.Можеш на истиот телефон со две картички да си го користиш првичниот вибер кој ти е инсталиран.На повеќето нови телефони има опција истата апликација да ја инсталираш и на два профила така да може да си бираш.

Истото важи и за whats app
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Не мора ако не сакаш.Можеш на истиот телефон со две картички да си го користиш првичниот вибер кој ти е инсталиран.На повеќето нови телефони има опција истата апликација да ја инсталираш и на два профила така да може да си бираш.

Истото важи и за whats app
Ке пробам вака,фала ти многу на одговорот
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Користам моментално xiaomi redmi note 9 pro,ке му ставам втора картица со странски број,па ако може совет околу вибер,ке треба и на другата картица да го инсталирам или што како?
Автоматски споено мислење:

И за Whats App истото прашање?
security > dual apps
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
кој телефон најдобра камера вади во моментов
Автоматски споено мислење:


не барам совет од галакси фан или ајфон фан.. Реално прашувам
Mi 11 Ultra за главна, и видео на главна, за зум, и предна S21U.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Iphone 11 vs Samsung Galaxy 10+ шо мислите?

Фино се навикнав на Ајфон ама голем минус кај 11ката ми е тоа што уште е тој стариот LCD екран и тоа ептен ме одбива.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Почна да ми се шири батеријата на huawei mate 10 pro, препорачајте ми каде да ја сменам батеријата.
Фала ви.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Има ли некој сменето конектор на телефонот, и ако да, каде и како е задоволен од сервисот?
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
985
Поени од реакции
3.895
Има ли некој сменето конектор на телефонот, и ако да, каде и како е задоволен од сервисот?
Јас со Дигико имам позитивно искуство во однос на цена и услуга. Провери си таму, мислам дека во Скопје се наоѓаат во ГТЦ. Имаат страна на фејсбук - Digico Mobile, пиши им.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom