Бисери oд училишни денови

C

Crazy Diamond

Гостин
Ние сме ретардирани све школо. Има едно дете гол се слекува во сала и скока со мандалото ние цел клас наземи се газиме од смеење. И денес се каравме дали кошарка или фудбал да играме по физичко, и решивме кошарка, тоа детето незнае кошарка и ногу сакаше фудбал. Го зеде баскетот, се слече и го триеше мандалото со баскетот и веќе никој не го фати со раци. Игравме фудбал пошо само еден баскет имаме.


:pos2::pos2::pos2:
тој стварно е ретардиран... :хаха::хаха::хаха:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ние сме ретардирани све школо. Има едно дете гол се слекува во сала и скока со мандалото ние цел клас наземи се газиме од смеење. И денес се каравме дали кошарка или фудбал да играме по физичко, и решивме кошарка, тоа детето незнае кошарка и ногу сакаше фудбал. Го зеде баскетот, се слече и го триеше мандалото со баскетот и веќе никој не го фати со раци. Игравме фудбал пошо само еден баскет имаме.


:pos2::pos2::pos2:
:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
Ние сме ретардирани све школо. Има едно дете гол се слекува во сала и скока со мандалото ние цел клас наземи се газиме од смеење. И денес се каравме дали кошарка или фудбал да играме по физичко, и решивме кошарка, тоа детето незнае кошарка и ногу сакаше фудбал. Го зеде баскетот, се слече и го триеше мандалото со баскетот и веќе никој не го фати со раци. Игравме фудбал пошо само еден баскет имаме.


:pos2::pos2::pos2:
:pos2::pos2::pos2:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
кај нас на ФЗО обично играме по две паралелки оти голема е салата и сега од другава паралелка да не речам ама сите се нездрави и има едно дете тоа стварно си има психички проблеми, се што да му речеш си прави. и овие од кај него му рекле да донесе точак и тој вистина донесе. во целото невреме го гледаме од таму радосен иде. влеговме сега в сала и ги чекавме проф. да дојдат овие му рекле на детево да се качи на точакот и да вози низ сала, а в уста му ставиле цигара :nesum: се удри детево в ѕид и цигарата му ја снема :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: ја изеде и е*а векот:pos2::pos2: не е за смеење стварно, детево е греота ама колку да не ни биде досадно ќе си гледаш глупости што да правиш :toe:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.654
Поени од реакции
9.891
пред некој ден,проф. математика му објаснува на еден од клас,рецепта некоа :pos:
појма неам за што,и му кажуе нешо,ќе замесиш тестото,ќе го оставиш да омекне ваљда,и ќе почнеш од тестото да праиш топки у облик на јајца:tapp:

Професорка математика:uvo:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Биологија од корчагин јебозовена Пацка кажа бисер завчера.

Вика на еден ученик:Ти дарко се викаш?
Овој и вика:Не,професорке мартин се викам.
И оваа му вика: добро дарко што имаме последно напишано во тетратка.
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Професор музичко: Јас сум убеден дека во гимназијава имаме свински грип!
Ние: Е како професор?
Професор: Така, ко идав прееска една ученичка ко свиња рокаше!

И цел клас долу..... :pos:
aбе толку се простаци професорите кај вас или се заебавал човекот:toe: НЕ знае симтоми на свински????
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.979
Поени од реакции
12.531
aбе толку се простаци професорите кај вас или се заебавал човекот:toe: НЕ знае симтоми на свински????
Ти не знаеше дека симптоми на грипот се рокање ко свиња? :nesvest:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ееее имам цели табаци со бисери посебно сега од 4та пошто ми предава еден многу вицкаст(да не речам забеган)професор по филозофија,али да почнам по ред:
1.Лани една ученичка повтара и на час по англиски професорката го скорнува број 14(ученичката што повтара) и ние велиме професорке не е веќе од овој клас и проферсорката:"Ах да ученичката не е веќе меѓу нас":D;
2.На час по македонски јазик одговара еден ученик и кажува една реченица(без врска) шо нема логика и професорот вика:Ех, тоа е исто како да викаш "слонче скока од гранче на гранче":D;
3.Професорот по филозофија раскажува за Питагора-"Питај гора,питај матуранти";
4.Проф.по филозофија на една ученичка шо се шета по училница:Види го,ќе речеш у бандера ќе удри,оно по жица оди;
5.И за крај проф.по филозофија прашува дали има отсутни,и дежурната вика:Маја професоре,а Маја:Eeee не ли гледаш ма дека сум тука?Дежурната:Епа шо да правам кога чето си "НЕ ТУКА":D и.т.н...:D

А да и уште еден бисер сега у меѓувреме ми текна од една школска во трета година на час по физика:Професоре на втората страна од другата страна:P
Павле по филозофија, ако е забеган, можда е најинтелигентен од цело овчеполие.
 
Е

експерт

Гостин
na cas po makedonski. ucenik odgovara za Gligor Prlicev. i kazuva za serdarot. namesto da rece dobil lovorov venec veli dobil lovorov list.
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Предава професорот по македонски лекција за подмет и во една реченица спомнува Чернобил и некој се чудат што е тоа а професорот изненаден како е можно 17 годишни да немат врска што е тоа и јас ко најпаметна: хехе да ви го кажам вицот одма ќе ви текне (оној мамо мамо ми расне трета цицка... ) и професорот па кажи да го чуеме :nesvest: и јас :kesa: можеби во некоја друга прилика професоре :kesa::kesa:
 
Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
денес влегуваме на техничко цртање и дека нов професор и не не знае со нас влегоа уште 5 деца од друг клас ... и они си седнаа меѓу нас и по некое време едниот од нив вика : професоре ке идам ја 5 мин. надвор... :vozbud::vozbud::vozbud: и искочи надвор .. професорот коа тргна по него по ходници.. :pos2::pos2: после и другите така му праеа и овој после се врака у училна и вика : еве затоа треба да почнам па да бутам класови:vozbud::vozbud: дека еве шо се случува ако пуштам цел клас:tapp::salut::uvo:
 

Ovce_Pole-9

^Tennis Lover^
Член од
12 декември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Павле по филозофија, ако е забеган, можда е најинтелигентен од цело овчеполие.

Ја не го кажав тоа у негативна смислам,напротив,мене професорот ми е шема и стварно највише се релаксирам на филозофија:D,и ако реков забеган не мислев дека е прост,глуп и.т.н.Мислам да не дојде до недоразбирање:)Поздрав:salut::salut::salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom