Бисери oд училишни денови

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
-Наредниот час повторуваме.
-Тест професорке?????
-Кој спомна тест?
-А шо ќе имат на тестот????
- Па ќе има за алкани јаглеводороди, изомерија...... :pos2::pos2::pos2::pos2:

Се ниша еден на разбој и и вика на професорката професорке мислам дека капиларот ми пукна и таа му вика да бе до овде се слушна :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
професор по основи на електроника, почвит да пишит равенка на табла и пустата креда почна да чкрипит, му викаме ние свртите ја од наопаку (мислевме на кредата) пустиот се попули тро во равенката, ја избриша и почна од наопаку да ја пишит равенката
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
154
Поени од реакции
3
професор по основи на електроника, почвит да пишит равенка на табла и пустата креда почна да чкрипит, му викаме ние свртите ја од наопаку (мислевме на кредата) пустиот се попули тро во равенката, ја избриша и почна од наопаку да ја пишит равенката

:tapp::tapp::tapp: :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Наставникот по Математика ми вика у 7-мо или 8-мо:
-Тебе само 2 пати годишно те фаќа мрза,ама едната трае 6 месеци :pos2:
ХАХАХА највечи таленат и највеча мрза си!


Математика: Ајде кој ке ми каже кој беше првиот начин на решавање?*ученик му кажвит*
А кој беше вториот? пак ученик одговара
А кој беше третиот?
Ние: Ама не сме учеле за трет!
Професорот: Ааа третиот уште не бил! Е сега ке биде и он!
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Проферостака по македонски:
Кој ќе ми каже како е машки род за птица?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.542
Професор музичко: Јас сум убеден дека во гимназијава имаме свински грип!
Ние: Е како професор?
Професор: Така, ко идав прееска една ученичка ко свиња рокаше!

И цел клас долу..... :pos:
 

Blue_Boy

THE WAY I AM
Член од
29 октомври 2009
Мислења
345
Поени од реакции
33
Професорка по хемија:

Во книгата има решени задачи,нема да ги решаваме зошто се решени.Тие се за дома.:vozbud:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
денеска одговара еден и професоркава му вика:
-проф: Добро бе Дамјане кога веќе си седнал да учиш не можеше све до крај да научиш, а не со прескокање??
-Дамјан: па ја таков сум професорке, читам за 5, да знам за 4, одговарам за 3, поправам за 2 и ми пишуваат 1 :toe:
-проф: епа кога веќе ти пишуваат 1 да не се делам и јас :vozbud:

а детево одговори за 3-4 ама дека така и рече 1 му закопа :baeh:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.395
П: У петок е ден на дрвото,ќе бериме дрва..:vozbud:

П: Со што се поврзани мускулите??
У: Со тетиви..
П: И..??
У: (се мисле,па после 1 минута вика) и тангенти професорке.

:pos2:
 

Ovce_Pole-9

^Tennis Lover^
Член од
12 декември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Ееее имам цели табаци со бисери посебно сега од 4та пошто ми предава еден многу вицкаст(да не речам забеган)професор по филозофија,али да почнам по ред:
1.Лани една ученичка повтара и на час по англиски професорката го скорнува број 14(ученичката што повтара) и ние велиме професорке не е веќе од овој клас и проферсорката:"Ах да ученичката не е веќе меѓу нас":D;
2.На час по македонски јазик одговара еден ученик и кажува една реченица(без врска) шо нема логика и професорот вика:Ех, тоа е исто како да викаш "слонче скока од гранче на гранче":D;
3.Професорот по филозофија раскажува за Питагора-"Питај гора,питај матуранти";
4.Проф.по филозофија на една ученичка шо се шета по училница:Види го,ќе речеш у бандера ќе удри,оно по жица оди;
5.И за крај проф.по филозофија прашува дали има отсутни,и дежурната вика:Маја професоре,а Маја:Eeee не ли гледаш ма дека сум тука?Дежурната:Епа шо да правам кога чето си "НЕ ТУКА":D и.т.н...:D

А да и уште еден бисер сега у меѓувреме ми текна од една школска во трета година на час по физика:Професоре на втората страна од другата страна:P
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Еден другар одговара географија и професоркава го прашува:
Проф.:-Што се одгледува во струмичката котлина?
Другар:-Се одгледува ајвар!
Ние сите патос :pos::pos:
И секој час професорката го прашува кога ќе донесе ајвар.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Еден ученик станува на англиски и вика професорке може ли да одам по надвор(на 20 мин до крајот) оваа вика неможе, абе многу е хитно ај саа(му се сере:haha: ) проф вика абе неможе почекај да ѕвони и овој станува и сака да излезе професорката станува и ја фаќа вратата овој ја турка вратата за да излезе професорката ја влече и не му дава :haha::haha::haha::haha:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ike
M

Mario Gómez

Гостин
Ние сме ретардирани све школо. Има едно дете гол се слекува во сала и скока со мандалото ние цел клас наземи се газиме од смеење. И денес се каравме дали кошарка или фудбал да играме по физичко, и решивме кошарка, тоа детето незнае кошарка и ногу сакаше фудбал. Го зеде баскетот, се слече и го триеше мандалото со баскетот и веќе никој не го фати со раци. Игравме фудбал пошо само еден баскет имаме.


:pos2::pos2::pos2:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ние сме ретардирани све школо. Има едно дете гол се слекува во сала и скока со мандалото ние цел клас наземи се газиме од смеење. И денес се каравме дали кошарка или фудбал да играме по физичко, и решивме кошарка, тоа детето незнае кошарка и ногу сакаше фудбал. Го зеде баскетот, се слече и го триеше мандалото со баскетот и веќе никој не го фати со раци. Игравме фудбал пошо само еден баскет имаме.


:pos2::pos2::pos2:
:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom