Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
A Јужната циганска република што пуштија дете да ги каже 12те поени? Сериозни беа?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Добра да, за на златно славејче, Германците исто бедотија.
Хаха, не си ме разбрал. Уствари јас не сум појаснил. Тоа "добра песна" се однесуваше на британската од филмот, дел од цитатот е. Мислев на она 0 поени дека се оствари. Инаку далеку беше од добра песна ова.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Кој победи? Ние тука не фаќаме Евровизија :(
... па и ние тука не фаќаме, ама само спортски настани каде учествуваме и ја преставуваме нацијата со успеси и победи, немаме пари за конект, ама за Евровизија мора да се најде, кичот е поважен од здрав дух во здраво тело,

инаку типував за Италија и таа победи, критериумите на публиката беа и мои, а не политички, елџибистички итн...така да заслужена победа!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
педери и шабани
тоа целната интересна група на евровизија
ја не знам друг некој да се интересира за овој настан
проблемот е што овие две групи не се поднесуваат
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Тоа е од што праќаат мизерии да ги претставуваат, имаат сосема солидни пејачи и групи кои би можеле да учествуваат од светски калибар, не би ги набројувал претпоставувам сите ги знаете.
Ваљда сите ги оценуваме по она што праќаат, а не по тоа што можеби, можеле да го пратат.


Инаку, Италијанецов демантирал дека мавал линија, изгледа се наведнал по некое шише што му паднало. :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Италија е единствена од државите од "големата петорка" која постојано има добри пласмани. Заслужено, пошто најчесто имаат добри песни.

Германија некогаш знае да изненади, имаа и победа со Лена. Франција откако гледам Евровизија прв пат да има шанси за победа. До сега мислев дека тие, Британија и Шпанија и ремек дело да пратат пак ќе бидат при дното. Британците пробаа еднаш и со звучно име кога ги пратија Blue и пак ништо не направија. Шпанија некогаш има океј песни и ми е чудно што цело време се доле.

Покрај нив гледам и Ирците почнаа да допираат дно. Биле последни во првото полуфинале, единствени зад наш Васил. А уште се најуспешна нација на Евросонг по број на победи.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Инаку, Италијанецов демантирал дека мавал линија, изгледа се наведнал по некое шише што му паднало. :D
По ФБ има објави дека зборувал на телефон, па се наведнувал да чуе ли, да каже нешто :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.778
Поени од реакции
33.561
Ваљда сите ги оценуваме по она што праќаат, а не по тоа што можеби, можеле да го пратат.


Инаку, Италијанецов демантирал дека мавал линија, изгледа се наведнал по некое шише што му паднало. :D
По ФБ има објави дека зборувал на телефон, па се наведнувал да чуе ли, да каже нешто :)
Со рацете стега палци во моментот, а масата оддалечена 1 метар од него. Ако шмркал, тогаш линијата морала да лебди во воздух! Или некако телекинетички да ја доближал до носот. Или многу јак шмрк има. :D

Кажа дека имало скршена чаша, се наведнал да види со стаклото да не се исече некој. И тој другиот не го клоца него, туку овој го клоца стаклото.

Не знам, не велам дека сум 100% сигурен, ама ако загледаш убаво, ќе видиш дека врска нема тоа за кое го обвинуваат.

И не, не е педер типот.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
По ФБ има објави дека зборувал на телефон, па се наведнувал да чуе ли, да каже нешто :)
Кај пак сега и телефон виделе? Во право се со песната, стварно луѓето свашта си зборат. :D

Има фотки од масичката, како уствари е мала и не ни стига до него, а и долу стварно има искршено стакло кај нив. Ме мрзи да ги барам. Децата пишале на инста дека се против дрога и дека би се тестирале. Ама тетоважи, рок, ајлајнер и штикли, и одма сите дрога шмрка.
Јас сум изненадена и со тоа што ги реметат за изгледот. Добро, рок бендови од 70-80ти не ни виделе луѓево досега? Штикли на маж, сериозно, ко нешто ново да е. Бог да чува.

Педер или не, мене не ми менува ништо. Типот буквално грмеше на сцена, има извонредна енергија и камо нашиве пеачи да изведат таков перформанс полн со самодоверба, некогаш и некаде. Препривлечен став има дечкото, алал да му е, топ артист.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Јас сум изненадена и со тоа што ги реметат за изгледот. Добро, рок бендови од 70-80ти не ни виделе луѓево досега? Штикли на маж, сериозно, ко нешто ново да е. Бог да чува.
Мене ми наликуваа на KISS, уште ѕвезди по лицето да имаа :)
Супер си беа, што викаш, не виделе рок бенд :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom