Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Енд хир....уи....гоууу
Автоматски споено мислење:

Рандом прашање...ако сте Џегс..Роџерс+прва рунда пикот на Пакерс во замена за првиот пик (Лоренс)..би прифатиле?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Стандардно во Кливленд магла и облаци.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Енд хир....уи....гоууу
Автоматски споено мислење:

Рандом прашање...ако сте Џегс..Роџерс+прва рунда пикот на Пакерс во замена за првиот пик (Лоренс)..би прифатиле?
У никој случај, преголем талент го сметаат Тревор за да го смениш за 37 годишен играч
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Арон Роџерс е незадоволен во Пакерс и не сака да игра наредната сезона, супер трејд во најава :vozbud:
Ваше мислење кај би можел во која екипа да заврши?

Може да заврши као водител на Џепарди!
Нема теорија да го трејдаат со 38мил дед кап паре!

СФ ја продаде куќата за Треј факинг Ленс.
За две сезоне Линч може да работа само као редар на стадион а Шанахан на некој колеџ на Аљаска као помошник на детето што носи вода
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Ај да видиме кој ќе го земе Хајсмен пикот, мислам ќе биде кражба тоа.
Ајм нат лукинг форвард ту фејиснг Питс у следниве сезони, после толку години Џоунс, уште овој ми фали да го гледам како ќе гази против нас :(

Ме интеерсира колку време ќе помине дур да го видиме првиот драфтан тркач.


У никој случај, преголем талент го сметаат Тревор за да го смениш за 37 годишен играч
Знаеш дека некако цело време го забораам фактот дека овој е 37?
Автоматски споено мислење:

Никад не ми било јасно радувањево на фамилииве кога некој топ играч ќе биде драфтуван

Као цело лето ти викаат "ти си меѓу топ 10"

ЕЕЕЈ ТОП 10

СЕ ДРАФТААТ 250 ФАЦИ ТАМУ НЕГДЕ.....


Буквално е 1.0000001 квота дека ќе бидеш драфтуван

Што е битно дали прва или втора или трета на крај краева.

А радоста е


ТООО НАШИОТ СИН/МАЖ/РОДНИНА/ДРУГАР ВЛЕЗЕ ВО НФЛ WOOOOOOOO ЖИВОТОТ ЌЕ НИ СЕ СМЕНИ ИАКО БУКВАЛНО СКАУТИ ГО СЛЕДАТ ТРИ ГОДИНИ, ДВЕ ГОДИНИ МУ СЛЕДАТ СИТЕ СТАТИСТИКИ, ПОСЛЕДНАВА ГОДИНА СИТЕ ГО ЗБОРАТ ВО МЕДИУМИ И СИТЕ ЗНАЕВМЕ ДЕКА ОВА ЌЕ СЕ СЛУЧИ WOOOO
Автоматски споено мислење:

1619750399448.png
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Mac Jones - Alabama. Relacijata BB - Nick Saban site ja znaeme, mozhe i dosta dobro da izleze ova. Plus Pats ne trebashe da trejdaat nagore, shto e mnogu vazhno.

Bengals ne znam shto mislat, ochajno im treba OT, i zemaa WR...da, soigrach na Burrow od LSU, ama pak... e sea, mozhe da zemat nekoj OT vo slednite rundi i da im se pogodi, ama go imaa za izbor dechkoto sto otide vo Detroit, ne mi teknuva sega kako se vika.

Da ne znae nekoj repriza na SK dali ke ima deneska?
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Нека не се курчи толку многу Роџерс кога и он има удел во тоа што не освои ништо минативе сезони, го снемуваше во најбитните моменти.

Ја да сум Пекерс би го трејдал директ у Хјустон, глава за глава.

Бтв, Филаделфија го зема најголемиот steal на драфтов, а братот што отиде у Атланта е најнесреќникот од овој драфт, отиде да чоукнува со Мет Рајан.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Овие Алабама стандардно во самиот врв на драфтот, други франшизи треба да учат како се гради империја со нови играчи секоја година.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Saints klasika so cudni potezi vo prva runda. Nikoj nema logicno objasnuvanje zosto zemaa DE, posebno injury prone igrac sto si ja kacil cenata vo posledniot period. Trebase Elijah Moore ili JOK, glup poteg spored mnogu e ova..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Траск...ок, интересно, може да биде ок, ама шо знам, немаше да е крај на свет и да почекаат до трета рунда ако е таму. Или догодина да бираа некој..

Има тука ептен чудни работи ама, ок, ја има мојата поддршка
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Patriots trejdaa za 8 mesta pogore vo vtora runda, i osven sto go dadoa pikot od vtora runda na Cinci im dadoa dva pika od 4ta runda, i go zemaa DT Barimore, pak od Alabama. Kje im pomogne dosta vo rush-stop kade sto bea loshi proslava sezona i mozhe da ispadne dobar igrach.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Dajte nekoj podcast so nekoe rezime od draftov.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom