Американски фудбал - NFL лига

Член од
7 април 2015
Мислења
1.807
Поени од реакции
978

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.741
Поени од реакции
56.562
Прееска ми искочи, овој Мак Џоунс што го драфуваше Беличек добил награда за најдобар холдер во колеџ, ете кај ќе го игра. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Или си среќен што си драфтуван...............или кариерата ќе ја поминеш во Берс. Тоа е :toe: :ROFLMAO:

1620389117360.png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Тим Тибоу во Џегс за една сезона како ТЕ!!!

Ауу хајп! Замислете им ги утакмиците следна сезона!


"Лоренс....под притисок....се ослободува..ќе трча ли? Не! Пас....го наоѓа слободен Тим Тибоу во црвената зома! ТИБОУ САМ! ЈА ПРИФАЌА ТОПКАТА!! ТАЧДАУН ЏАГУАРС! ПОБЕДА ПРОТИВ ЊУ ЈОРК ЏЕТС!!! ПОБЕДА ПРОТИВ ЊУ ЈОРК ЏЕТС СО ИСТЕКОТ НА ВРЕМЕТО!!! ЏЕКСОНВИЛ СТИГНУВААТ ДО ТРЕТАТА ПОБЕДА ВО 16 СРЕДБИ!!!"
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Излегоа спојлери за следна сезона од некој што работи на продукцијава на серијата, не ја гледајте сликава ако не сакате да се спојлнете што све ќе се дешава во следна сезона

 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.406
Поени од реакции
11.183
Чисто да не го пропуштиме пензионирањето на Адам Винатиери, најдобриот кикер на сите времиња! Каква кариера, какви погодоци во клач ситуации!
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.978
Поени од реакции
7.724
А околу Роџерс сагава што мислите дека се случува?

Јас мислам дека увидел Роџерс дека Џордан Лове поима нема па сега користи ситуација што нивнава управа си пукаше во нога.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
А околу Роџерс сагава што мислите дека се случува?

Јас мислам дека увидел Роџерс дека Џордан Лове поима нема па сега користи ситуација што нивнава управа си пукаше во нога.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Нц, нема сага, тој што објави тоа прв кажа дека нема source буквално онака, си пишал сам без никакво бекстори...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.406
Поени од реакции
11.183
Сега е поинтересно Хулио Џоунс кај ќе оди. Неколку кандидати има, Сихокс, Петриотс, Тајтанс...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.978
Поени од реакции
7.724
Нц, нема сага, тој што објави тоа прв кажа дека нема source буквално онака, си пишал сам без никакво бекстори...
Мислиш туку така ги има чкртнато пола милион долари како бонуси поради непојавување на тренинг камп?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom