Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.406
Поени од реакции
11.183
Сакав у Петриотс, ама океј, ББ веројатно има други замисли. Salary cap ќе најдеа од некаде. Инаку ова е океј цена за Хулио Џоунс, практично за пик од 2ра рунда, ако земеме предвид дека 4та и 6та рунда пиковите се лотарија секако.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Го гледав човеков како ја тероризира НФЦ Југ со години.


За мене ова е кражба.

Ок, добро, знам, тешко е да добиеш ептен за играч што сака да си оди...

Ама ова е маестрален потег за Тенеси. Одличен е.

Не даваат ептен а добиваат баш тоа што им треба. Буквално им требаше ваков лик.

Тоа е, сега останува на нив да ги повторат партиите од претходните години, со JJ во тимот дефинитивно ќе бидат каде каде поопасни од минатите години, и отвара ептен многу опции што претходно ги немаа.

Презодоволни може да бидат фановите на Тенеси од нивната управа (y)

Тоа е, година-две со него ќе бркаат влез во СБ со него, има уште фудбал во Џоунс секако.

Е сега...друг муабет е колку со Танехил..ама што да не.

Мене лично ми скокаат едно ниво Тенеси со ова, мислам АКО (големо ако е ова сепак) ги повторат игрите од минатата и предминатата сезона...мислам дека можат да играат конференциско финале и да се носат со Чифс...

Е сега...Чифс да се победи не е лесно..ама ова им дава поголема шанса од претходно.

Не знам, мислам со ова се #2 екипа во АФЦ сега, подобри на хартија се и од Рејвенс и од Браунс. Е сега со Бафало...тука негде се 50-50 шанса за тоа второ место..

Ама ова е тоа што им требаше за да стигнат до следното ниво и да се борат за СБ.

Ме радува што нема да го гледам во Фалконс :D
Се чисти полека НФЦ Југ...
Фалконс без ЈЈ? Ех, преку сила плејоф..
Сејнтс? Со Винстон? Пак, преку сила плејоф...
Пантерс? Мистерија ми се ама шо знам не би требало да можат нешто ептен..

Топ :D

А иначе...играчиште, first blalot HoF for sure.....иако би требало да е даунгрејд од Мети на Танехил, ама што да не, одбраната на Тенеси ебава матер, плус Кинг Хенри е тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom