Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.293
Поени од реакции
11.029
Ги гледав вчера коментаторите на СК зборуваа за драфтот и баш добри предвидувања дадоа, наредната недела имаат мок драфт каде што треба и гледачите да се вклучат па ќе биде интересно.
Ако збориме за балкански подкасти, доста интересни ми се и Infinity Lighthouse со подкастот „99 јарди“.

Ова е епизодата од вчера.

Тие што пратат и мото спортови ќе го препознаат гласот на Ерцег (скроз лево).
Во средина се Џими и Микса, кои имаат играно во српската лига (ако имам добро сфатено, сега веќе не играат активно, туку се тренери во Вукови - не знам дали двајцата или едниот).
Скроз десно е еден млад дечко, Вања, кој буквално живее за американски фудбал. Баш во емисијава другите 3ца имаат дискусија со него во врска со Еделман (првите 25-30 минути од епизодата).
Подкастов е секој петок (вечерно време), и трае околу 3/3ипол саати (имаат одено и до 4), а може да се најде и на Spotify.

Она што е многу интересно е што имаат „Школа за фудбал“, во која преку играта Madden, објаснуваат формации, акции (и напаѓачки и дефанзивни) итн.

Дел од оваа екипа учествуваат и во подкаст за НФЛ на Спортклуб, еднаш неделно оди и тој.
Ова е последната епизода од пред некој ден.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.554
Поени од реакции
82.280
Треба и ние од форумов да направиме НФЛ подкаст :D

Само наместо професионализам ко овие, ќе бидеме counter-product со "A be batec..ne mozes da gleas samo taka na rabotite...glata ke mu ja dupnat, slusaj so ti zboram.."
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.293
Поени од реакции
11.029
Треба и ние од форумов да направиме НФЛ подкаст :D

Само наместо професионализам ко овие, ќе бидеме counter-product со "A be batec..ne mozes da gleas samo taka na rabotite...glata ke mu ja dupnat, slusaj so ti zboram.."
Да бе, и Васил Тупурковски ќе го викаме како гостин. :cool:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.554
Поени од реакции
82.280
Да бе, и Васил Тупурковски ќе го викаме како гостин. :cool:
И Александар Баришиќ (чинам така се викаше) што коментираше НФЛ на Спорт 4 порано :cool: Тоа е тоа дуо
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
912
Ако збориме за балкански подкасти, доста интересни ми се и Infinity Lighthouse со подкастот „99 јарди“.

Ова е епизодата од вчера.

Тие што пратат и мото спортови ќе го препознаат гласот на Ерцег (скроз лево).
Во средина се Џими и Микса, кои имаат играно во српската лига (ако имам добро сфатено, сега веќе не играат активно, туку се тренери во Вукови - не знам дали двајцата или едниот).
Скроз десно е еден млад дечко, Вања, кој буквално живее за американски фудбал. Баш во емисијава другите 3ца имаат дискусија со него во врска со Еделман (првите 25-30 минути од епизодата).
Подкастов е секој петок (вечерно време), и трае околу 3/3ипол саати (имаат одено и до 4), а може да се најде и на Spotify.

Она што е многу интересно е што имаат „Школа за фудбал“, во која преку играта Madden, објаснуваат формации, акции (и напаѓачки и дефанзивни) итн.

Дел од оваа екипа учествуваат и во подкаст за НФЛ на Спортклуб, еднаш неделно оди и тој.
Ова е последната епизода од пред некој ден.
Добро е што има толку многу интерес за НФЛ на Балканот, тој Жуле коментирал НФЛ одамна, имаше промо видео за коментаторите во Србија, права ренесанса се случува со подкастите. Има подкасти и од други спортови што одат на Јутубе а се од коментатори од СК.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.554
Поени од реакции
82.280
Инаку ако некој прати НЦАА, најавија дека нема да дозволат да се играат championship games во држави што забрануваат на луѓе родени како мажи да играат во женски спортови и обратно.

Алабама е држава што забранува биолошки мажи да играат со биолошки жени и обратно, а интересното е што Алабама е убедливо #1 екипа во НЦАА фудбалов
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.556
Поени од реакции
5.057
Инаку ако некој прати НЦАА, најавија дека нема да дозволат да се играат championship games во држави што забрануваат на луѓе родени како мажи да играат во женски спортови и обратно.

Алабама е држава што забранува биолошки мажи да играат со биолошки жени и обратно, а интересното е што Алабама е убедливо #1 екипа во НЦАА фудбалов
НЦАА педери!!!
Ај што почнаа со уништување на NBA, MLB, сеа и на NCAA и се с'снаа... Лигата со најголема поддршка внатре во САД?!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.554
Поени од реакции
82.280
Очосинко го зеле да ги промовира новиве дресови на Бенгалс! :vozbud: :vozbud:


1618844088584.png


Автоматски споено мислење:

Пензија за Алекс Смит :(

Штета за повредите, топ играч :(
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.554
Поени од реакции
82.280
Ај тука ќе пишам ова пошто у другите теми нема да ме сфатат..


Џиџи Буфон во 2030 и 2031 после освојување на бек-ту-бек ЛШ титули со Евертон и Виљареал

1618852375360.png
1618852612087.png
Автоматски споено мислење:

1618852637553.png
 

Attachments

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.554
Поени од реакции
82.280
Ко то каже ко то лаже... дека немало да има ново Европско Фудбалско натпреварување? :D

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.554
Поени од реакции
82.280
Еве како изгледаат картичките што ги даваат за драфтување екипите

 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.642
Поени од реакции
13.682
Mislam deka nema nekoj na temava sto ne znae kako izgleda draft kartickata, even I know
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.954
Поени од реакции
7.672
Celo vreme si mislev deka vikendov e draftot...

Pak ke bide online edition?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.954
Поени од реакции
7.672
Celo vreme si mislev deka vikendov e draftot...

Pak ke bide online edition?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom