Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.242
Поени од реакции
21.580
Готово Игорче ме убеди сега, штом портпаролот на Меркел изјавил така :)
Da ti kazam ja boli Merkel takvata ama pa i mene dalu su te ubedil :D

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.201
Поени од реакции
16.149
Ти прв сподели :P
Остај ти тоа меркелица, шеркелица, кажи ти на широк сокак каква е ситуација. Ти барем си чоек од поверење.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.873
Поени од реакции
15.828
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Постојат индикации дека во Србија пристигнал бразилскиот вирус: Многу млади се на респиратори

џаба ни дадоа вакцини ако ни дадат и бразилски....
а ние не само што ги ослободуваме од патарина туку туризам ќе праиме....
Секако ќе стигне кај нас и тој, финтата е кога стигне да има што повеќе вакцинирани кој ќе имаат колку толку заштита. Али тоа нема да се случи и ќе си го јадеме уште долго време ние. Да не споредиш по број на жители и смртност со Бразил ние сме поголема катастрофа и без бразилски или каков и да е сој.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.276
Поени од реакции
16.863
Постојат индикации дека во Србија пристигнал бразилскиот вирус: Многу млади се на респиратори

џаба ни дадоа вакцини ако ни дадат и бразилски....
а ние не само што ги ослободуваме од патарина туку туризам ќе праиме....
Лажат, да се плашат граѓаните и да се вакцинираат, ќе им останат вакцините инаку :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.015
Поени од реакции
14.864
Da ti kazam ja boli Merkel takvata ama pa i mene dalu su te ubedil :D

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
Денес 4 смртни случаи во Кичево....:boksix:

ПС.Горан Коко од Мастерпласт(покојни) вероватно го знаеш.....неговиот роден вујко кој живее во Војводина има фотографија со Меркел од некоја комунистичка работна акција на времето....месец дена љубов голема...:misticen:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.995
Поени од реакции
10.671
Лажат, да се плашат граѓаните и да се вакцинираат, ќе им останат вакцините инаку :)
извини што ти се мешам у пропогандата али кога можеше да се вакцинираат нашиве у Србија буквално се потепаа, чекаа по цел ден, идеа на слепо без пријава итн епа порелевантно од тоа амин сеа можеш да си продолжиш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.995
Поени од реакции
10.671
Лажат, да се плашат граѓаните и да се вакцинираат, ќе им останат вакцините инаку :)
извини што ти се мешам у пропогандата али кога можеше да се вакцинираат нашиве у Србија буквално се потепаа, чекаа по цел ден, идеа на слепо без пријава итн епа порелевантно од тоа амин сеа можеш да си продолжиш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.276
Поени од реакции
16.863
извини што ти се мешам у пропогандата али кога можеше да се вакцинираат нашиве у Србија буквално се потепаа, чекаа по цел ден, идеа на слепо без пријава итн епа порелевантно од тоа амин сеа можеш да си продолжиш


Sent from my iPhone using Tapatalk
Сарказам инаку ми беше постот
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.010
Поени од реакции
36.066
Нели, поголема веројатност е дека она место вакцина, вода примила.
Ok Merkel laze deka ne ja primi so kameri. Merkel e doktor po hemija i nauka za nea ne e naucna fantastika.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
Portparolot na Merkel izjavi. Sose ovaa slika.


Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Ај пак ќе повторам, можда ќе успеете од трет пат.

Апсолутно небитно дали Меркел примила АЗ или било која друга вакцина. Чудна ми е селекцијата на тоа на која информација веруваш, а и во двата случаеви нема непобитни докази. Овој лист шо си го постирал има иста вредност како тоалетна хартија, ништо не докажува шо примила Меркел.

Не се секирај за некој месец и ти ќе дојдеш на ред у Швабија па ќе кажеш за содржината на течноста :icon_lol::icon_lol:
Уште пред месец дена ги одбив за АЗ, по телефон се јавуваат. Реков исклучиво Фајзер, ме ставија на некоја листа на чекање и ќе ме контактираат кога ќе имам приоритет. Оваа е единствена вакцина за која имам информации од искуство од луѓе кои ја примиле, од кои една жена работи со заболени со Ковид и носи обична маска.

Со сите германци шо ги познавам и шо сум зборувал на таа тема сите ми го рекоа истото, кај можат да протнат од тоа од кое што имаат залиха ќе протнат, али ако мнозинството е за една опција они ќе го набават. Покасно или порано али ќе го набават. Не се случајни тие анкети секоја недела, досадни се како мува на гомно. Мерат пулс на народот сеа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.503
Поени од реакции
79.656
" ...Од друга страна, вакцинираното лице може вирусот да го „собере“ и да не се разболи, но преку издишување сепак некому кој не е е заштитен да му го пренесе. "

Ова точно е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom