Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Имав и јас таков проблем, ми јавува дека немам конекција со УЈП, но трае кратко, две три минути и на крај успешно скенирање(откако ќе почне веќе и рака да ми се тресе):)
Не знам веќе колку пати испробав и не ми скенира некој сметки. Дури се случи и да пишува дека нема конекција и кога внесувам пин.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Не знам веќе колку пати испробав и не ми скенира некој сметки. Дури се случи и да пишува дека нема конекција и кога внесувам пин.
Сега пробав, скенира без проблем.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Имаше проблем со конекција и кај мене.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Имаше проблем со конекција и кај мене.
Поради тоа останав на 700 и 3 денари а сигурно ќе направев уште плус нешто. Сепак имав и денови кога не сум скенирал сметки воопшто.

Се надевам овие три месеци ќе направам повеќе.
 
Член од
11 јануари 2021
Мислења
63
Поени од реакции
261
Поради тоа останав на 700 и 3 денари а сигурно ќе направев уште плус нешто. Сепак имав и денови кога не сум скенирал сметки воопшто.

Се надевам овие три месеци ќе направам повеќе.
Имаш уште 10 дена рок да скенираш за претходното тромесечие, само сметките треба да бидат до 31ви март и автоматски се пренесуваат во тоа тромесечие.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Од вчера нешто зеза Мој ДДВ апликацијата. Одвај ги скенира фискалните, често се случува да нема конекција.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Редно е да им текне да напраат и да може да се скенира и со слика па така ќе може тие што не скенираат или веќе го собрале целиот лимит на износ а имаат фискална сметка да праќаат слики од фискалните сметки на други.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Редно е да им текне да напраат и да може да се скенира и со слика па така ќе може тие што не скенираат или веќе го собрале целиот лимит на износ а имаат фискална сметка да праќаат слики од фискалните сметки на други.
Па можеш да скенираш така, не прави разлика дали ја држиш фискалната пред тебе или кодот е на друг екран.
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Па можеш да скенираш така, не прави разлика дали ја држиш фискалната пред тебе или кодот е на друг екран.
Можам да ја сликам и сликата да ја пратам на друг?
Ама ваљда он треба да ја штампа и да ја скенира така?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Можам да ја сликам и сликата да ја пратам на друг?
Ама ваљда он треба да ја штампа и да ја скенира така?
Не треба да ја штампа, ќе ја сликаш фискалната ќе му ја пратиш и тој со друг телефон ќе ја скенира.

Јас мислев на самата апликација да направат опција да се прикачи слика од фискална и така да ти ја скенира. Има такви апликации со кој може QR код да се скенира.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
А да ви каже тој некој корисничкото име и лозинката и вие да искенирате нема да е лошо, ако случајно има иста лозинка како и за мејлот нека ја смени, или па вие мислете да ги продавате за процент. :D
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.071
Поени од реакции
11.436
Џабе скенирате, наградите по некоја случајност паѓаат на нивните:

 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Јас никогаш не проверувам дали ме извлекле. Се надевам ќе ми се јави некој да ми каже? Или не? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom