UEFA EURO 2020 - Панини албум со сликички

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.620
Поени од реакции
59.822
Околу 16 часот денес.
Значи вака. Отидов во Рептил.
- Имате албум со сликички?
- Каков албум дечко?
- Европско првенство, сега е во мода, Панини ово-оно.
- Ааа не знам, ај да видам. (во меѓувреме друг купувач тука ми вика „нема дечко, само во Центар“) и си викам ај да не му објаснувам дека од денес требаше да го има на повеќе места...

Се враќа оваа од позади, со албум, со 3 пакети ја целиот среќен и мало нервозан „зошто не сте ги ставиле напред на каса, тука треба да светат“...
Го куца на каса „ах, не е влезен во систем“.
И викам „а мори јави им се таму некаде у дирекција да го внесат“
- Аааа бе дечко кај да се јавам нема никој сеа таму, не работат.

Ај палам колата до Тинекс, тие дебилите немаат.

У маалската трафика „аа дечко имавме 30-40, се продадоа, извини“.

Ај до крај на Порта Влае, у локална продавничка - КАТЕГОРИЧНО НЕ, а едвај „имате ал-“ реков.

И после се „заакав“ до Ѓорче знам има едно тобако карши Тинекс, коа го видов М нешто аууу пука среќа знам дека ми се појави негде на ФБ ова М дека имаат албуми, паркирам таму на сред улица, свират, кој ги ебе, идам во трафиката ииииииии
ИМАШЕ, ФАК ЈЕАХ
Прегледај го приврзокот 290598
Многу замарање за глупости и занимација за ликови коишто пратат спорт/фудбал и не треба да се мешаат многу многу со ``нормалните`` луѓе. :kafence:
секако да ги испоштуеме нашите што се пласираа.
Мех, и така на среќа се пласираа преку турнир којшто беше во полза на вакви мртви репрезентации како нашата. Џабе радување и дигање еуфорија. :kafence:
Хартијава што е тенка ко тоалетна, одувек им била таква, така што нема што да се буниме за неа.
Дојди да го видиш тој од 2002ра. Мрсна хартија, тешки листовите, еве го скоро 20 години и милијарда пати листан ни да мрдне.
Тој ми е единствен албум што го имам, татко ми го собираше тогаш, и 2006та го имав ама го изгубив негде.
Глеам имате замерки за информациите на играчите, треба да пишува у кој тим играл тогаш тоа е најбитно, на тој од 2002ра од таму ги учев играчите и резултатите ми се запишувани со пенкало.

У последниве години некако неам драж и желба да собирам албуми, пред некое време ги најдов на торент сите албуми од сите светски првенства од 1930та на наваму. Плус време на интернет и технологија, мада не е исто ама што знам, не е тој филинг некако. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.402
Поени од реакции
58.644
Дојди да го видиш тој од 2002ра. Мрсна хартија, тешки листовите, еве го скоро 20 години и милијарда пати листан ни да мрдне.
Тој ми е единствен албум што го имам, татко ми го собираше тогаш, и 2006та го имав ама го изгубив негде.
Глеам имате замерки за информациите на играчите, треба да пишува у кој тим играл тогаш тоа е најбитно, на тој од 2002ра од таму ги учев играчите и резултатите ми се запишувани со пенкало.
Прејак. Од него ги научив стадионите во Кореа и Јапонија.
На тие сликички име, знаменце и лого имаше. Дополнителното инфо беше запишано во албум (сеа обратно и доста пооскудно)
Уште ми се вртат некои сликички во глава. Шпанците во клубски дресови, Турците во јакни стегнати, Данците сликани пред мрежа... Логоата наместо диско топка можеа да се користат. :D

*али ние да игравме тогаш ќе бевме една од оние репрезентации што по двајца играчи имаа на една сликичка.

Една сликичка што нема никогаш да ја заборавам

И ако не се лажам ова задоволство не чинеше 20 денари по пакетче.


Не ми се допаѓа дизајнов на новите мене, ефтино делува. Преголема рамка, а премалку информации. Претходното ЕП беа многу подобро стилизирани. Она во акција играчите е скроз непотребен дел, апла за профит направен.
Ќе го купам сигурно, али веројатно нема да го собирам цел. Да го исшарам со некој наш играч доволно е.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.620
Поени од реакции
59.822
Прејак. Од него ги научив стадионите во Кореа и Јапонија.
На тие сликички име, знаменце и лого имаше. Дополнителното инфо беше запишано во албум (сеа обратно и доста пооскудно)
Уште ми се вртат некои сликички во глава. Шпанците во клубски дресови, Турците во јакни стегнати, Данците сликани пред мрежа... Логоата наместо диско топка можеа да се користат. :D

*али ние да игравме тогаш ќе бевме една од оние репрезентации што по двајца играчи имаа на една сликичка.

Една сликичка што нема никогаш да ја заборавам

И ако не се лажам ова задоволство не чинеше 20 денари по пакетче.


Не ми се допаѓа дизајнов на новите мене, ефтино делува. Преголема рамка, а премалку информации. Претходното ЕП беа многу подобро стилизирани. Она во акција играчите е скроз непотребен дел, апла за профит направен.
Ќе го купам сигурно, али веројатно нема да го собирам цел. Да го исшарам со некој наш играч доволно е.
Највеќе што ми сметаше, кај италијанците сите играчи у домашни клубови само Франческо Коко у Барса, им двоеше. :pos:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.155
Поени од реакции
10.098
Нова кутија земав денес, 35 дупли од 250. Со претходната кутија и пакетчиња што ги земав доаѓам до 56 дупли од 556 сликички што и не е така лошо штом луѓе тука пишаа дека имаат 80+ од 500.

Од нашиве само Трајковски и Тричковски ми останаа, ако ги има некој нека јави. Имам и ја од нашиве дупли.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.706
Поени од реакции
738
Од 110 сликички залепени, само Нестонегол и амблемот од Македонија, без дупликати.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.589
Највеќе што ми сметаше, кај италијанците сите играчи у домашни клубови само Франческо Коко у Барса, им двоеше. :pos:
Ај барем да оставеше некој белег во Барса. Братот веќе ни фановите не го паметиме дека играше во клубот.
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.482
Поени од реакции
7.305
плавите ми се дупли, белите ми фалат.. кој е од Скопје и има за размена нека пише пп
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.721
Поени од реакции
27.693
Овие кока кола на крај, паѓање со полиција, а?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.190
Јас го имам Тричковски, ама не ко дупликат :D Од нашиве, 12/21.
Купени 70 пакетчиња досега, 47 дупликати.
Менување здравје од наредна недела :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.155
Поени од реакции
10.098
Овие кока кола на крај, паѓање со полиција, а?
На Фејсбук прочитав наскоро би требало да ги има низ маркетиве. Шишињата од 450мл со ознака Панини ќе биле. Колку е точно, не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom