UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ти се смеат за да не те плачат. Инаку за грев си, онака за жалење.

Овде, а не на Кајгана форум. Ајде.

Домашна и основна култура е да не се вознемируваат повозрасни. Јас малку претерував во врска со тебе претходно, потврдо одошто треба, ама сега ми е малку и криво.

До следното отворање на нов профил и труење со ,,бумерски" шегички за Фирпо.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.850
Што бе па ти сега?
Па, невиден нешто до сега е на несмешен пост да се реплицира со Војче Китановски. :D

Oк не ми пишувај огромни постови, сепак не сме веќе заратени. :D :unsure:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ја па би сакал да видам Челзи - Ливерпул полуфинале. Какви дуели во ЛШ беа ова пред 15год во ЛШ, ќе се паметат цел живот.

Но и Челзи - Реал не звучи лошо, не памтам некогаш да се сретнеле овие две екипи.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.850
И додека целиот свет е свесен дека Ливерпул е презависен од брзата транзиција на Салах и Мане плус офанзивната поддршка од бековското дуо Робертсон-Александар Арнолд сепак според Џони Улие тоа е Џордан Хендерсон.


и според апсолутно никој на светов. :D
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.478
Поени од реакции
5.491
Не знам дали си озбилен, ама псж освен Мбапе, Нејмар и донекаде Верати се ништо посебно. Видовме сите во реваншот со Барса, не знаеа кај им е газот каде глата, напикани во шише саат време. Баерн поминува освен ако сите фактори не се против нив, што ќе е изненадување големо.
Не заврши 1-1 реваншот? Со вкупен скор 5-2? За другар прашувам.
Автоматски споено мислење:

Fun fact, ako Barcelona pominese ke naidese na Baern :)

On topic, se nadevam deka Baern ke go popije od PSG, pred se radi Stealth :)
Оф Топик:
Сите се надеваме дека Баерн ќе прими една петарда од псж, пред се и само заради Стелт. :D





@STEALTH :smirce:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
И додека целиот свет е свесен дека Ливерпул е презависен од брзата транзиција на Салах и Мане плус офанзивната поддршка од бековското дуо Робертсон-Александар Арнолд сепак според Џони Улие тоа е Џордан Хендерсон.


и според апсолутно никој на светов. :D
Добро...не сум јас никој да кажвам ама прашајги фановите на Ливерпул шо мислат за Фабињо и Хендерсон и ќе ти кажат...огромна разлика во играта имаше ко му се врати Фабињо на средина...дури Салах самиот тоа го спомна на интервјуто...ама добро шо разбирам јас.

Хендерсон му е многу битен играч на средина..можеби во нападот се битни Салах и Мане не ги спорам нив..ама за целата игра што ја практикува Клоп,брзата транзиција по бекојте Арнолд и Ровертсон....Хендерсон и Фабињо имаа клучна улога каде Тиаго и Џонс неможеа да одговорат на улогите бидејќи сите можни дуели ги губеа на средина.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.629
Поени од реакции
62.831
Добро...не сум јас никој да кажвам ама прашајги фановите на Ливерпул шо мислат за Фабињо и Хендерсон и ќе ти кажат...огромна разлика во играта имаше ко му се врати Фабињо на средина...дури Салах самиот тоа го спомна на интервјуто...ама добро шо разбирам јас.

Хендерсон му е многу битен играч на средина..можеби во нападот се битни Салах и Мане не ги спорам нив..ама за целата игра што ја практикува Клоп,брзата транзиција по бекојте Арнолд и Ровертсон....Хендерсон и Фабињо имаа клучна улога каде Тиаго и Џонс неможеа да одговорат на улогите бидејќи сите можни дуели ги губеа на средина.
Kaде го виде Фабињо во претходниот пост?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom