Windows Vista

S

Stef Bachatero

Гостин
Можеш не реков дека неможеш,преку вине но дур го наместиш ти треба време,а на виндоус ти треба само инсталл и крак.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Друже... ако му е тапа графиката на Линуксот.. како јас играв Qauke 4.. или уште поново, Fallout 3 на Линукс?
Ако нешто не знаеш, не значи дека не може, нели?
Абе не дека е до толку затупен линуксот, само сепак нема доволно добро развиени графички способности. Исто колку што сум јас информираан, линукс програмерите сеуште немаат најдено соодветна замена за DirectX (може и не сум доволно информиран) :toe:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Абе не дека е до толку затупен линуксот, само сепак нема доволно добро развиени графички способности. Исто колку што сум јас информираан, линукс програмерите сеуште немаат најдено соодветна замена за DirectX (може и не сум доволно информиран) :toe:
OpenGL
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Можеш не реков дека неможеш,преку вине но дур го наместиш ти треба време,а на виндоус ти треба само инсталл и крак.
Quake.... и уште еден куп други не идат преку Wine... возат native под Линукс. OpenGL... ко што пиша Џанкерот над мене :)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Сега мене ми е редот за прашање. :toe:
Windows Vista sp2 x64 се прави во бутамилно CD или се инсталирува како Setup врз претходната верзија на Windows Vista sp1 x64. Оти ја имам download-ирано новава верзија на Windows Vista, и сакам да ја инсталирам. ??? :nesum:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Сега мене ми е редот за прашање. :toe:
Windows Vista sp2 x64 се прави во бутамилно CD или се инсталирува како Setup врз претходната верзија на Windows Vista sp1 x64. Оти ја имам download-ирано новава верзија на Windows Vista, и сакам да ја инсталирам. ??? :nesum:
Прва работа нема нова верзија втора работа СП2 е уште RC значи кандидат не е целосен :wink:
СП2 RC1 се симнува од страната на мајкрософт и се инсталира сетирачки {setup}. Или преку апдејт може да биде.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Прва работа нема нова верзија втора работа СП2 е уште RC значи кандидат не е целосен :wink:
СП2 RC1 се симнува од страната на мајкрософт и се инсталира сетирачки {setup}. Или преку апдејт може да биде.
Окидоки :tv:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.648
Поени од реакции
52.524
Мicrosoft овозможи јавно превземање на најновиот пакет со подобрувања (или народсkи речено: крпеници) за оперативниот систем Windows Vista. SP2 (Service Pack) за Vista не е понуден во својата конечна верзија, туку со ознаката RC (Release Candidate), но таквите верзии обично не се разликуваат од конечните. Истата надоградба содржи SP2 за Windows Server 2008.
Надоградбата SP2 RC за овие оперативни системи тежи 1350,3 МВ, а можете да ја превземете на оваа адреса, потполно бесплатно. На истото место можете и да ги прочитате сите надоградувања и подобрувања кои SP2 ги донесува во Vista.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Па да добро и до сега беше "бесплатно".
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Али разлики секогаш постојат помеѓу RC и конечниот, само проблемот е што не е во интерфејсот, него се системски и регистарски промени.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Морам да го испробам ова RC sp2, А на LapTop-ов 7-цава ми оди закон без ниеден проблем. Само TuneUp Utilities 2009 ме заебава. Овој е 2-ри месец со седмицава.
А на PC-во Dekstop мора да се прова Windows Vista sp2 RC

:duel::bravo:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Морам да го испробам ова RC sp2, А на LapTop-ов 7-цава ми оди закон без ниеден проблем. Само TuneUp Utilities 2009 ме заебава. Овој е 2-ри месец со седмицава.
А на PC-во Dekstop мора да се прова Windows Vista sp2 RC

:duel::bravo:
Малку оф-топик, ама што ќе ти е TuneUp Utilities?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
Ме интересира дали има нешто слично ко Partition Magic ама за виста, зошто тоа што го симнав ми се*еше за оперативниот систем...
Фала однапред....
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Ме интересира дали има нешто слично ко Partition Magic ама за виста, зошто тоа што го симнав ми се*еше за оперативниот систем...
Фала однапред....
http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/Partition-Magic.shtml

Во дескипшнот пишува дека е за сите Windows оперативни системи...

Size / OS: 0 KB / Windows All
 

Kajgana Shop

На врв Bottom