Windows Vista

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Инсталирав драјвери за компјутерот и ми се изгуби Vista Aero од Windows Color and Appearance. Како можам да го вратам?
Десен клик десктоп Personalize - Window Color and Appearance потоа соодветно одбери си.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ќе може линк за некој сигурен активатор за SP2 32bit?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Инсталирав драјвери за компјутерот и ми се изгуби Vista Aero од Windows Color and Appearance. Како можам да го вратам?

Proeprties на Computer и таму кликни на Rate This PC или така нешто, како линк е тоа.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ќе може линк за некој сигурен активатор за SP2 32bit?
Nevermind... Прво со Vista Loader му ставив ASUS лого и пробав да активирам, ама не сакаше. Па со Vista Developer Activation ја средив работата. :smir:
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Дечки имам нов hp лаптоп и пишува на самиот почеток да си направиш recovery discs преку HP Recovery Manager. Дали ова значи дека ми требаат ДВД(или цд-ња) за да се пренесат сите податоци?
А исто така пишува од време на време да си правиш back up...што е разликата помеѓу Recovery Manager i back up?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Дечки имам нов hp лаптоп и пишува на самиот почеток да си направиш recovery discs преку HP Recovery Manager. Дали ова значи дека ми требаат ДВД(или цд-ња) за да се пренесат сите податоци?
А исто така пишува од време на време да си правиш back up...што е разликата помеѓу Recovery Manager i back up?
Провери тука
 

snowmen

The Rock
Член од
26 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
може ли сериал за vista ultimate 64bit...pls
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Broo uklucise na MSN i ke ti dadam

A moe prasanje oti na Vistava nemam zvuk samo na pleerite ?? Pomos
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Провери во Windows Sound Schemes (така беше?), да не ти е направено на No Sounds.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Во повеќето тестови разликите се безначајни. Дозволена грешка при мерење.
Во ниеден тест нема разлика за 1%.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom