Windows Vista

Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Во право си Dark HaCkeR...
Али не за 30 дена, побргу ќе има...:baeh:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
1.569
Знаеш дека ова те прави криминалец, нели? Кражба е!
Да во некој случај е криминал во некој случај, бидејки тие клучеви не се украдени тие клучеви се направени,виртуелен криминал хехе,дома пират на работа сите пет компјутери ми се лиценцирани сепак го поштувам законот а дома не
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Да во некој случај е криминал во некој случај, бидејки тие клучеви не се украдени тие клучеви се направени
Претпоставувам сакаше да кажеш во некој случај е , во некој случај не, така?

Грешка си... како и да гледаш... Криминал е. Конкретно со клучевите, најубаа споредба :) ...
Дали ќе влезеш кај некој дома со клуч што си му го украл, или ќе влезеш кај некој дома со клуч кој што сам си го направил, не менува ништо, нели?
И двата случаја се провала :toe:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
1.569
го едитирав постот:
дома пират на работа сите пет компјутери ми се лиценцирани сепак го поштувам законот а дома не

сепак пиратерија си е пиратерија за тоа и служи интернетот интернетот не е да дојдеш на кајгана и да прочиташ нешто да пишеш и така натакај интернетот се знае за што е да симнеш филм ,музика, софтвер и така натакај

работам со лиценциран софтвер особено со Windows ги продавам но дома никогаш не сум земал од дукан лиценциран и дома да го ставам незнам зошто ама никогаш не сум ставил

се надевам дека Windows 7 ке го имам лиценциран дома во зависност од ногавата популарност
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
1.569
:pos2::pos2: svasta :tapp:

ајде нека продолжи темава Windows Vista
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Внуче, а ако не е тајна... твојот software (без разлика дали оперативен систем или програм) се лиценцирани ? :icon_lol:

П.С. И јас би сакал да имам лиценциран софтвер... али што да правам коа неам пари :/ Фотошопот е само 1.000 евра :/
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Внуче, а ако не е тајна... твојот software (без разлика дали оперативен систем или програм) се лиценцирани ? :icon_lol:

П.С. И јас би сакал да имам лиценциран софтвер... али што да правам коа неам пари :/ Фотошопот е само 1.000 евра :/
грешка си, мене ме кошташе 20 денари(цдто):smir:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Внуче, а ако не е тајна... твојот software (без разлика дали оперативен систем или програм) се лиценцирани ? :icon_lol:

П.С. И јас би сакал да имам лиценциран софтвер... али што да правам коа неам пари :/ Фотошопот е само 1.000 евра :/
Не е тајна воопшто.. а и не ми требаат 1000 евра. Линуксот е тотално беспатен ;)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не е тајна воопшто.. а и не ми требаат 1000 евра. Линуксот е тотално беспатен ;)
Признај сакаше да пишеш напатен! :vozbud:

Или "безпамет"? :devil3:


Dark_Hacker,евалуирај се малце,се прашуваш себеси "зашто немаш дома лиценциран Windows?"
Апсурдно прашање со толку очигледен одговор.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Јас ги имам и двата и windows vista i Ubuntu 8.10.Морам да кажам дека компатибилноста иде кај Вистата,а за сигурност убунту.Единствена мана на убунтуту е што мора да бидеш роот или целовреме мораш да пишуваш пас иако можеш да го конфигурираш да не биде така,изненаден бев што сите драјвери работат и ти треба само интернет конекција,за на пример нвидиа графика и сл.Ги имам двата ако еден ми се расипе,го користам другиот за да го репарирам искршениот ОС.Виста 64 повеќе ми се свиѓа и побрза е,иако сега имам 32 лиценцирана виста.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Не е тајна воопшто.. а и не ми требаат 1000 евра. Линуксот е тотално беспатен ;)
Eee... тоа е веќе друга работа... само линукс и фотошоп... :nesum: Не ме ареса некако комбинацијава. :nesum: Еднаш на линуксот му инсталирав фотошоп, ама не го биваше за ништо :S Ептен му е тапа графиката на линукс за такви работи од типот на фотошоп :/

Малце поише ја затеравме со оф топик... али јбг...
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
1.569
Ако не е пиратеријата вие уште во dos ке сте работеле
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Eee... тоа е веќе друга работа... само линукс и фотошоп... :nesum: Не ме ареса некако комбинацијава. :nesum: Еднаш на линуксот му инсталирав фотошоп, ама не го биваше за ништо :S Ептен му е тапа графиката на линукс за такви работи од типот на фотошоп :/

Малце поише ја затеравме со оф топик... али јбг...
Друже... ако му е тапа графиката на Линуксот.. како јас играв Qauke 4.. или уште поново, Fallout 3 на Линукс?
Ако нешто не знаеш, не значи дека не може, нели?

Ако не е пиратеријата вие уште во dos ке сте работеле
Ти... читаш ли што пишуваат другите, воопшто?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom