Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Ima nacin da se kupat on line karti na kilo ili treba da se ebavam i da klikam karta po karta pa da me zeza deka maks e 10?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Ima nacin da se kupat on line karti na kilo ili treba da se ebavam i da klikam karta po karta pa da me zeza deka maks e 10?
Нема, тоа е единствен начин. Требаше да си го средат ова пред да пуштат продажбата вака многу нервира.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
449
Поени од реакции
1.359
Мислиш на Стевица Ристиќ. Такви се бар најавите.
Од кај никна сеа овој у Вардар?
Па уште директор на Академија... има некое портфолио за тоа? Што работел после завршување на кариерата?
Знам дека кога е Вардар у прашање, од конобари многу станаа директори/менаџери ама барем Христов кога го назначија за одговорен на Академијата, претходно и те каков успех имаше у Металург со децата што ги извади тие неколку генерации.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Од кај никна сеа овој у Вардар?
Па уште директор на Академија... има некое портфолио за тоа? Што работел после завршување на кариерата?
Знам дека кога е Вардар у прашање, од конобари многу станаа директори/менаџери ама барем Христов кога го назначија за одговорен на Академијата, претходно и те каков успех имаше у Металург со децата што ги извади тие неколку генерации.
Последно мислам читав дека нешто имал улога во некоја екипа од некое мало егзотично островче (ако не се лажам, нека ме поправи некој)

А исто и ова :D

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Hoy

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.920
Поени од реакции
4.366
Од кај никна сеа овој у Вардар?
Па уште директор на Академија... има некое портфолио за тоа? Што работел после завршување на кариерата?
Знам дека кога е Вардар у прашање, од конобари многу станаа директори/менаџери ама барем Христов кога го назначија за одговорен на Академијата, претходно и те каков успех имаше у Металург со децата што ги извади тие неколку генерации.
Иначе нешто се дружи со Попов. Која е врската тука може само да погодуваме.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Hoy

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Da mi pustese pari jas ke ti kupev ko coek oti ne kaza i ke ti gi slikav

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
ok e goran, nego moram da spomnam posto vetiv, deka i eden ckembar dade pari za kartive... postara generacija decko ali eden od vasite pobitni clenovi... me iznenadi, veti 50 a na kraj dade $100.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Стевица последен клуб му е српски второлигаш пред 3-4 години. Инаку и син му тренира во Вардар, таман да си го пробие синов ќе си искористи прилика. Си е***о мајката се во клубов. Ако се обезбеди опстанок со ваков тим и стручен штаб, голем дел од заслугата ќе биде на Васоски. Оти направи солидна бодовна разлика во поглед на екипите од долниот дел на табелата.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
По партиска линија, Стевица и Попов во ФКВ.
Автоматски споено мислење:

Стевица последен клуб му е српски второлигаш пред 3-4 години. Инаку и син му тренира во Вардар, таман да си го пробие синов ќе си искористи прилика. Си е***о мајката се во клубов. Ако се обезбеди опстанок со ваков тим и стручен штаб, голем дел од заслугата ќе биде на Васоски. Оти направи солидна бодовна разлика во поглед на екипите од долниот дел на табелата.
Син му е сеуште мал, игра во Детска лига за Вардар и сум го гледал, има потенцијал.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Па ова е тоа што го зборам цело време, Вардар е заложник на политичките партии. Едниве го праат моќен, па другиве ќе го уништуваат и така се у круг. Реалната ситуација е дека кур ги боли и едните и другите, секој си гледа корист. Ни едните ни другите немаше да го прават тоа што го прават ако не им одговараше. ВМРО, си удри реклама како нивен проект да е и си добија + гласови. Сега овие ќе глумат мајка тереза и ќе го спасувале Вардар.

Кој и да дојде во моментов како спонзор ќе биде само од корист за бизнис зделки, а Вардар ќе биде така наметнат. Утре ако пак се смени паријата на власт ќе го гледаме истово сценарио. Толку сум разочаран што воопшто не ми менува кој ќе биде спонзор затоа што знам дека ќе имаме само повремени блесоци, а во клубот ќе продолжат да си работат хиени што гледаат што повеќе да дрпнат.

На клубот му требаат луѓе како Михо. Луѓе со одлично спортско познавање и искрени намери, луѓе на кои Вардар им е во срцето. И тука не спаѓа ама баш ниедна легенда на клубот. Тие што се рекламираат како такви, нигде ги нема на сцена кога е тешко. Трчаат само кога ќе има пара во клубот. А, да не збориме за правилно менаџирање, на играчи, академија, припреми како што доликува, маркетинг и се останато што е потребно за клуб како Вардар.

Јас во моментов единствен спас за добар спонзор гледам ако се формира таа фамозна регионална лига. Кога фудбалот ќе биде привлечен, атрактивен за публика, кога нема да има забрани за навивачи, е тогаш можеби ќе се најде некој стабилен спонзор што ќе сака да инвестира. Ама тоа за жал е научна фантастика, така што не би имал против да се врати Тетовче, и да му се даде солиден буџет па да гради тим со младинци. Толку колку за да постоиме на врвот, ништо повеќе.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Син му е сеуште мал, игра во Детска лига за Вардар и сум го гледал, има потенцијал.
Знам затоа и напишав. И заборави да кажеш дека е безобразен како татко му. :D
 
Член од
31 март 2011
Мислења
42
Поени од реакции
199
По партиска линија, Стевица и Попов во ФКВ.
Автоматски споено мислење:


Син му е сеуште мал, игра во Детска лига за Вардар и сум го гледал, има потенцијал.
Нит Попов е партиски нит па Стевица.
Едини луѓе што беа спремни да влезат со пари уште кога Самс крена раце.
Да бевте вака гласни кога Седло беше директор кој поред Новак е едини што ќе го тужи Вардар добро ќе беше.
Читам пишувате дека последно нешто му било 3 лига, Боки 13ка... Од дечкото има статуа пред најголемиот стадион во Кореа напраи 5 милиони не чека плата од штаб.
Среќа Грне е у Вардар од љубов па може ќе ја биде работата.
Акцијата што ја направија Комити е нешто што треба сите да го почитуваат, тропнаа на сите врати и кај плави и кај црвени коските ги искршија за да се соберат пари и не залужуваат коментари од типот којзнае у кој џеб ќе отидат парите, незнам дали да купам, ништо нема да се реши...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom