Светско првенство [мажи] - Египет 2021 [13-31 јануари]

Кој ќе биде нов светски првак?


  • Вкупно гласачи
    70
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Богами оној од Конго пикерот има јадено и тоа многу повеќе од еднаш.
Знаев дека некој за тоа ќе се фати ама скроз ми ја промашувате поентата.

Малнутриционизам (неухранетост) во фаза на раст е многу поголем проблем за натамошниот развој од ладни сали и нерамен паркет. Типичен пример - Баји од Јунајтед има кажано дека јадел еднаш на ден, одел по 10км за да се напие сомнителна вода и ене ти го со коски и мускули од пурпена.

Нема оправдувања за бламов.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
Ова ќе ни биде највисок пораз?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
На овој копитово Талески, со Закон треба да му се забрани да гледа ракомет на телевизија, а камоли да игра :tapp:
 
C

CoolIris

Гостин
Словенците кога се појавија со подмладена екипа на едно европско растур направија. Тоа што се млади не е никакво оправдување. Едно е искуство, а друго е правење почетнички грешки и немање желба за докажување. Немаат мотивација, целосно се изгубени.

Овој Брестовац на тајмаут им вика "барем да не правиме технички грешки".....дури сега она на Шундовски "клавајте голови" има смисла.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Да бе и Кире немаше услови па затоа стана легенда во ракометот.
Кире,Пандев и останатите легенди се исклучок...а не секојдневие...такви еднаш на 30 години се раѓаат и успеваат....спортисти на нивото на Талески и Кузмановски се нашата реалност.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Пак ќе спомнам...неможиш да му се лутиш на некои слаби зошто се слаби и зошто губат....тоа ти е исто сега како ние колективно да сме фанови на Шефилд Јунајтед или Фулам во ПЛ па да ги плукаме и да ги вреѓаме зошто губеле....нема логика....да навиваме за Хрватска или Германија па ќе разберев...вака нашите му е тој квалитетот, тој е капацитетот едноставно како сакаш постави ги....ние немаме ниту еден шутер класичен во екипата, крилата од чисти позиции се половични, немаме цврсти играчи..ништо немаме.

Кој од овие шо ни се во тимот играат редовно во екипите?...и плус неспремни се апла се познава...затоа неможиш да му се лутиш
Као намерно да нејќеш да ме разбереш.

Можам да му се лутам ако гледам дека НЕ СЕ ТРУДИ, значи во ред слаб си АМА БАРЕМ ПОТРУДИ СЕ ТОЈ НЕКВАЛИТЕТ ДА ГО АНУЛИРАШ СО ТОА ШТО ЌЕ СЕ БОРИШ, ЌЕ ТРЧАШ И ЌЕ ДАДЕШ СЕ ОД СЕБЕ.

Против Египет играме бе, не играме против Франција.

20 разлика губат, 20 ЕБЕНИ ГОЛА РАЗЛИКА ПРОТИВ ЕГИПЕТ.

Не е неквалитет, туку чисто незалагање и играње курташак.

Жути Миркуловски сам ќе ги победеше индијанците, не кур ми ги прајте ко да се Данска.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Као намерно да нејќеш да ме разбереш.

Можам да му се лутам ако гледам дека НЕ СЕ ТРУДИ, значи во ред слаб си АМА БАРЕМ ПОТРУДИ СЕ ТОЈ НЕКВАЛИТЕТ ДА ГО АНУЛИРАШ СО ТОА ШТО ЌЕ СЕ БОРИШ, ЌЕ ТРЧАШ И ЌЕ ДАДЕШ СЕ ОД СЕБЕ.

Против Египет играме бе, не играме против Франција.

20 разлика губат, 20 ЕБЕНИ ГОЛА РАЗЛИКА ПРОТИВ ЕГИПЕТ.

Не е неквалитет, туку чисто незалагање и играње курташак.

Жути Миркуловски сам ќе ги победеше индијанците, не кур ми ги прајте ко да се Данска.

Изгледа и ти не сакаш да ме разбериш.

Пораз дали 10 дали 20 разлика е ист ...се што е над 7-8 е веќе убедлив пораз...јас пробвам да ви објаснам дека неможите на некој што е слаб да му се лутите зошто е слаб...убав пример ти дадов со ПЛ екипите .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom