Влада на Македонија

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Се работи за одличен истражувач на македонската антика уште од времето на генезата на светот. И не се тоа теории, туку историска реалност, односно докажани факти. Внимателно слушаj го човекот што има да каже.
Полека но сигурно вистината излегува на виделина. Леонардо Да Винчи, Америко Веспучи, Кристофер Колумбо и ренесансата се со Блгарски корени!
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Полека но сигурно вистината излегува на виделина. Леонардо Да Винчи, Америко Веспучи, Кристофер Колумбо и ренесансата се со Блгарски корени!
Мора да величаат колку се значајни Бугарите мора некој да биде горд дека е Бугарин...Јас мислам дека се жални и мизерни и злобни.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.414
Поени од реакции
29.918
Готово поверував :lolzz:
МВР ја истражува фештата на шипурките, зошто биле без маски на прославата на роденденот на нивниот лидер.....во нивната нова државна палата, односно тоа е новата Албанска Влада во Македонија....предводена од првиот вицепремиер (премиер) Груби.....која ќе функционира автономно!
Газиме! Албанците пишуваат ИСТОРИЈА!
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.434
Поени од реакции
4.931
Лоботомија е извршена кај тебе дефинитивно.Ако имаш прилика понекогаш читни историја и не верувај во легенди и укрдена историја.Исто така прочитај имињата на сестрите на Скендербег и кажи ми дали барем едно е албанско.Ако не ти е јасно дека религијата на твоите претци била православието,не знам шо да ти кажам.Тоа не е мој проблем туку ваш.Иначе брат на мојот дедо се вика Воислав.Дали ти имаш некој дедо со тоа име?
Не сте здрави дефенитивно, не знам дали да ми биде жал или да ми биде смешно.
Само се надевам дека се шегувате вака групно со имињава.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Доколку Македонците jа оспоруват албанската припадност на Скендербег и на некоj начин го сфаќат како своj хероj, тогаш нека слободно им се придружат на ДУИ во полагање на свежо цвеќе пред споменикот на тоj историски лик во Скопjе на Денот на албанската азбука кога исто се одбележува и годишнина од неговата смрт.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.931
Поени од реакции
15.940
Не сте здрави дефенитивно, не знам дали да ми биде жал или да ми биде смешно.
Само се надевам дека се шегувате вака групно со имињава.
Скендербег бил потурчен србин од Епир(ама по завршување на школувањето во Турција се вратил и пак го примил рисјанството ), а локациски бил албанец, но делумно и македонец бидејќи и во Дебар војувал со турците..
Автоматски споено мислење:

Заев договарал да се напише дека биле ослепени 14 илјади војници за да им било поинтересно на децата во учебниците

еве како зајо нобеловецот практично ја решава историјата, не ттреба да мозгаат историчарите од комисијата , се ќе им биде сервирано :cool:
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Доколку Македонците jа оспоруват албанската припадност на Скендербег и на некоj начин го сфаќат како своj хероj, тогаш нека слободно им се придружат на ДУИ во полагање на свежо цвеќе пред споменикот на тоj историски лик во Скопjе на Денот на албанската азбука кога исто се одбележува и годишнина од неговата смрт.
Може да го славите и Лазар Колишевски и тој бил Татараш до 1944.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.434
Поени од реакции
4.931
На кој број се пријавуваше ифтари летоска? Празникот после кој почна све да иде во курац? Да не е истиот број што се пријавува и бандиков оган?
Може и слика да постираш за ифтаров пошто не ми текнува на тој настан...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Може и слика да постираш за ифтаров пошто не ми текнува на тој настан...
Како што кажа поглаварот на ИВЗ тогаш "Корона е мртва" кај и да е ќе се прави и помен на неа. Или таа на нас...:rolleyes:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.335
Поени од реакции
36.981
Може и слика да постираш за ифтаров пошто не ми текнува на тој настан...
Не ни очекував нешто друго да напише освен не знам вала јас не сум од тука не сум видел. Исто :гомце: си како и другите твои соплеменци.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.414
Поени од реакции
29.918
Повторно очи во очи со двојните аршини спроведени од северно-албанската Влада на Република Македонија
Шипурчињата секој петок ги преполнуваат џамиите......но на оваа власт им пречи БАДНИКОВИОТ ОГАН.............
Тоа биле фамозни приведувања во присуство на пожарна која срамно ги гаснела бадниковите огнови ширум Македонија.....демонстрација на сила и моќ врз својот Македонски народ во име на заштита на Албанците.
Отиде Македонија!
Битола -населба Карпош
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.434
Поени од реакции
4.931
Сарказам беше бе ретардиња. Многу бе глупи сте биле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom