Влада на Македонија

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.639
Поени од реакции
2.092
К'д ве читам како га браните Грујо и Заева, гомно у мене пол'ка умира. Па с'с кој памет после све ги браните? Грујо уништи генерације и генерације, а овј Заев ќе уништи јоште повише. Заев и другари ќе гу средив економију. Аха сигурно ако се лжемо.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Александар е често име кај македонците, затоа мора вие да сте антички македонци. Да не ти правеле лоботомија случајно?
Орелот бил православен симбол? :LOL:
Лоботомија е извршена кај тебе дефинитивно.Ако имаш прилика понекогаш читни историја и не верувај во легенди и укрдена историја.Исто така прочитај имињата на сестрите на Скендербег и кажи ми дали барем едно е албанско.Ако не ти е јасно дека религијата на твоите претци била православието,не знам шо да ти кажам.Тоа не е мој проблем туку ваш.Иначе брат на мојот дедо се вика Воислав.Дали ти имаш некој дедо со тоа име?
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
К'д ве читам како га браните Грујо и Заева, гомно у мене пол'ка умира. Па с'с кој памет после све ги браните? Грујо уништи генерације и генерације, а овј Заев ќе уништи јоште повише. Заев и другари ќе гу средив економију. Аха сигурно ако се лжемо.
Не е ни Заев ни Грујо крив туку Комунистофилија. И Заев и Грујо имаа комунистички политики...Желбата да се добие гратис нешто од државата ја уништува економијата.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.639
Поени од реакции
2.092
Не е ни Заев ни Грујо крив туку Комунистофилија. И Заев и Грујо имаа комунистички политики...Желбата да се добие гратис нешто од државата ја уништува економијата.
Како бе не биле криви. Ја да не сам крив? Не него терав аристократију двујцата. Колко животи уништиле ни Вардар не може да ги испере.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Барем се потрудиле, вели, патриотите. Па што кога накраj таква продукциjа искењале. Жими маjка ова мора да се пушта на некоj светски форум да се популаризира каj глобалната jавност за повеќе странци да го гледат. Вреди ради реакцjата каj луѓето од асални држави. После титулата Capital of Kitsch што New York Times му jа додели на Скопjе, Александровото оро обавезно ќе биде друго меѓународно признание на македонската естетика. Цел свет со восхит ќе го игра гледаjќи ги античките воjски како скокат лево десно пред да се редат во фалангата :pos:
Добро бе не се нервирај,кога Албанциве ќе те прогласат за Шкрет ќе играш Шота кое е далеку помодерно оро!
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Како бе не биле криви. Ја да не сам крив? Не него терав аристократију двујцата. Колко животи уништиле ни Вардар не може да ги испере.
Ако очекуваш пари и бенефити од државата и ти си еден од многуте виновни. Менталитетот е главна причина за економските проблеми.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.330
Поени од реакции
21.794
Najsmesna e sporedbata megju SDS i DPNE. I na ednite i na drugite moze da im prepisime mnogu losi raboti sto i napravile na drzavata i na lugjeto koi ziveat vo nea. Po moj vkus SDS pokje i pogolemi sranja sto ne znaci deka drugive se podobri, naprotiv. Dobija golema doverba od narodot i na golemo potfrlija.

Fakt e, deka ni ednite ni drugite podobrija nesto vo drzavata. Apsolutno nisto. Neka me popravi nekoj ako saka.
- Ruinirano zdravstvo
- Ruinirano obrazovanie
- Edna od najsiromasnite drzavi vo Evropa
- Armija koja ceka donaci na kjebinja i cizmi
- Protivpozarna oprema od vremete na kraltvoto SHS
- Ruinirana priroda i vozduh
- Najgolem dolg od koga i da e
- Najgolema korupcija od koga i da e
- Masovno odseluvanje od mladi i obrazovani lugje od drzavata
- Nesredeni megjuetnicki odnosi
- Redenje nadvoresni porazi od koj ke stigne

moze uste mnogu da se pisuva i nabrojuva.

30 godini i ednite i drugite ne samo sto ne gi podobrija rabotite, tuku aktivno gi vlosija. Kako samo i ednite i drugite po difolt vagjaat 300.000 glasaci na start na izbori ne mi e jasno.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.639
Поени од реакции
2.092
Ако очекуваш пари и бенефити од државата и ти си еден од многуте виновни. Менталитетот е главна причина за економските проблеми.
Какви паре да чекам од државу? Ја сакам само к'д ќе отиду да бркам папирологију да не ме дупи некој шоч на шалтер. Ја да му збору , а он да ќути и да ми се смее. Неќу по 10 пути да се враќам у матичну службу да ми испраљат документи затој што тамо некој с'с два реда школо прави печатне грешке. Неќу улицу куде мене пред куќу да гу поминују с'с чамац к'д ќе заврне малко. И народ не си иде од овуј државу затој што му дошло до големе паре, него затој што неќе да га дупив у здрав мозак.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Какви паре да чекам од државу? Ја сакам само к'д ќе отиду да бркам папирологију да не ме дупи некој шоч на шалтер. Ја да му збору , а он да ќути и да ми се смее. Неќу по 10 пути да се враќам у матичну службу да ми испраљат документи затој што тамо некој с'с два реда школо прави печатне грешке. Неќу улицу куде мене пред куќу да гу поминују с'с чамац к'д ќе заврне малко. И народ не си иде од овуј државу затој што му дошло до големе паре, него затој што неќе да га дупив у здрав мозак.
Има многу кој добиле плата, тендери, бенефиции од државата и гласаат за тие што победуваат. Тие се на шалтер, матично, во комунално итн тие те дупат у здрав мозок.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.639
Поени од реакции
2.092
Има многу кој добиле плата, тендери, бенефиции од државата и гласаат за тие што победуваат. Тие се на шалтер, матично, во комунално итн тие те дупат у здрав мозок.
Епа кој е крив за тој што вработуев партиски? Татко ми сигурно не ги е вработил? К'д ќе ми рече некој дека они не се криви него само дек народ е крив, чуду им се на памет што га имав.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Епа кој е крив за тој што вработуев партиски? Татко ми сигурно не ги е вработил? К'д ќе ми рече некој дека они не се криви него само дек народ е крив, чуду им се на памет што га имав.
Тие не се на сила вработени. Има голема побарувачка на државни работни места некој ќе ја задоволи побарувачката со понуда. Не се само државно вработени проблемот туку и земјоделци и многу приватни бизниси и граѓани.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.639
Поени од реакции
2.092
Тие не се на сила вработени. Има голема побарувачка на државни работни места некој ќе ја задоволи побарувачката со понуда.
Па не рече дек на силу ги вработиле. Него не можеш да га кривиш цел народ, затој што некој гу дал гузицу под кирију. Можеш да ги кривиш и оние кои га дозволиле тој. Ако ти на улицу пуцаш у човека, а џандар те гледа и не прави ништо да те спречи. Кој е крив? Епа двујцата .
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Е што искреирале за Македонија? Повеќе би рекол ја посрамотиле Македонија. Има уметници што направиле многу за државата и не е фер да се става оваа глупост во ист кош со нивните дела. Пак ќе ти кажам, баш тоа што не е направено добро и повеќе штети отколку што користи треба да биде мета на ремет и потсмев.
А бе што тресеш, штетело. :pos: Дај те молам кажи на кого му штететело да Македонци не си ги забораваат своите корени? И ти пишаа дека се работи за аматери. Не се Танец или Симон Трпчевски во прашање па да ги цениш колку ги бива. Не знам зошто имате нарав да за све нешто се срамите од Македонците од Австралија и да се исмевате со нив. Нашата заедница таму е 200.000 народ е кохезивна, организирана и прилично придонесува за државата, како преку донации и инвестиции, така и преку промоција на држава. Имаат клубови, ресторани, кафиќи, маркети и останати фирми кои го носат името Македонија и не си ги заборавиле корените. Ние треба да ги молиме за така да продолжат и да се надеваме да и во Европа и С.Америка барем пола од Австралиските Македонци да се дијаспорите, а не Колозова и останатите сороспии да ги омаловажуваат на Твитер и да си прават смешки.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.823
Поени од реакции
10.067
А бе што тресеш, штетело. :pos: Дај те молам кажи на кого му штететело да Македонци не си ги забораваат своите корени? И ти пишаа дека се работи за аматери. Не се Танец или Симон Трпчевски во прашање па да ги цениш колку ги бива. Не знам зошто имате нарав да за све нешто се срамите од Македонците од Австралија и да се исмевате со нив. Нашата заедница таму е 200.000 народ е кохезивна, организирана и прилично придонесува за државата, како преку донации и инвестиции, така и преку промоција на држава. Имаат клубови, ресторани, кафиќи, маркети и останати фирми кои го носат името Македонија и не си ги заборавиле корените. Ние треба да ги молиме за така да продолжат и да се надеваме да и во Европа и С.Америка барем пола од Австралиските Македонци да се дијаспорите, а не Колозова и останатите сороспии да ги омаловажуваат на Твитер и да си прават смешки.
Ништо да не направат нашите во Австралија доволно е што после 3 генерации родени таму сеуште се декларираат како Македонци и сее гордни на нивните корени.

северЏаниве на Заев за 3 години заборавија кои се и што се и во име на гражданското опшесво се кажуваат „граѓани на нашата земја„. Да можам на секој ваков во фаца ќе му ркнам
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Kakva vrska ima repkata so pola shponovi sto letaat orli u slobodno vreme so drzavata? Jas rekov deka sakam reprezentacija sto ke me reprezentira, repka so makedonci pa makar i ne se kvalifikuvame. Za razlika od tebe jas i po 2-3 dena sum letal da ja gledam reprezentacijata vo anglija vo skotska, belgija, danska i miljarda drugi mesta. Ne mi precelo ni pat, ni ton pari sto imam ostaveno ni porazite. Razlikata e toa sto togas bese reprezentacija na MAKEDONIJA i bese sostavena od 80% makedonci... Jas sfakam deka si kreten i nemozes da sfatis prosti raboti ali valjda posle ova sfakas sto ti zboram.

Daj da vidime kade sum rekol deka drzavata ne ja smetam za svoja kopile edno predavnicko.
Научи прво да пишуваш кирилица и да ставиш аватар на форум па после ќе ти вратам.
Автоматски споено мислење:

А бе што тресеш, штетело. :pos: Дај те молам кажи на кого му штететело да Македонци не си ги забораваат своите корени? И ти пишаа дека се работи за аматери. Не се Танец или Симон Трпчевски во прашање па да ги цениш колку ги бива. Не знам зошто имате нарав да за све нешто се срамите од Македонците од Австралија и да се исмевате со нив. Нашата заедница таму е 200.000 народ е кохезивна, организирана и прилично придонесува за државата, како преку донации и инвестиции, така и преку промоција на држава. Имаат клубови, ресторани, кафиќи, маркети и останати фирми кои го носат името Македонија и не си ги заборавиле корените. Ние треба да ги молиме за така да продолжат и да се надеваме да и во Европа и С.Америка барем пола од Австралиските Македонци да се дијаспорите, а не Колозова и останатите сороспии да ги омаловажуваат на Твитер и да си прават смешки.
Искрено апсурдно ми е веќе да дискутирам за ова. Смешно ми е што морам да давам аргументи за едно резил видео зошто е epic fail. Ти ако не се срамиш од ова, што да ти кажам...

Има и еден куп дела на аматери - уметнички слики, стихови, театарски претстави итн. посеветени на Македонија кои можат да те направат горд што си Македонец. Ова видео е срамно и глупо и заслужува секаков потсмев. Нешто на рамниште на книгите на Ниче Македон или Џорџ Атанасовски. "Дела" од кои само можам да се срамам и ништо друго.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom