Влада на Македонија

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.520
Поени од реакции
20.630
Сарказам беше бе ретардиња. Многу бе глупи сте биле.
Глуп па и мене ми беше сарказам, нели гледаш дека сликите и видеата се фејк !!!
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Не сте здрави дефенитивно, не знам дали да ми биде жал или да ми биде смешно.
Само се надевам дека се шегувате вака групно со имињава.
Ако ти е смешно и ти си здравиот ајде кажи ми ги имињата од поблиската фамилија на Скендербег и најди едно албанско и потоа заедно ќе западвиме од смеење.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.422
Поени од реакции
4.913
Ако ти е смешно и ти си здравиот ајде кажи ми ги имињата од поблиската фамилија на Скендербег и најди едно албанско и потоа заедно ќе западвиме од смеење.
И денеска 90% од имињата кај албанците не се албански имиња, сега не се албанци пвие 90%?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
И денеска 90% од имињата кај албанците не се албански имиња, сега не се албанци пвие 90%?
Не треси сега дотолку, имињата се славјански. Дај најди ти онакви имиња во некоја денешна Албанска православна фамилија. Скендербег бил аристократ, како по мајчина, така и по таткова линија. А аристократите држеле до ложите и потеклото и биле сила со своја војска и поседи. Никој не би им наметнувал славјански имиња на татко му и мајка му да ставаат, а посебно не во Османлиско доба, кога татко му бил Турски вазал.
Не е возможно тек така и под притисок на Српската црква да давале славјански имиња(пола од нив воопшто неповрзани со православие) на децата во период кога биле под Турска власт.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.862
Поени од реакции
80.436
оние од СДСМ што се глупираа играорно, у ствари да ти учествувеле у некој Џерусалема челенџ.
сеа и банкари некои на плоштад го правеа.

неизмерно глупи ствари
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.032
Поени од реакции
9.699
оние од СДСМ што се глупираа играорно, у ствари да ти учествувеле у некој Џерусалема челенџ.
сеа и банкари некои на плоштад го правеа.

неизмерно глупи ствари
Од Уни банка беа, баш ги гледав...смешки живи, ко со сила да ги натерале да играат, ниту беа весели, ниту насмеани, како трупови.
Кои емоции така ќе пренесат, ако поради тоа излегле пред банка!?
Свашта.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.589
оние од СДСМ што се глупираа играорно, у ствари да ти учествувеле у некој Џерусалема челенџ.
сеа и банкари некои на плоштад го правеа.

неизмерно глупи ствари
На овие од СДСМ намерата наводно им била да дадат поддршка за здравствените работници со танцувачкиот перформанс или што тоа и да беше. Настрана тоа што изгледа како што изгледа и добија повеќе од заслужен ремет, нивниот моронизам потекнува од фактот што се секта, посилно е од нив да не ја замешаат партијата. Дебилите веројатно мислеле дека тоа ќе биде некаква партиска промоција, ќе им купи кредит кај народот и истовремено ќе го покажат на дело нивниот полтронизам пред нивните сопственици, можеби ќе им купи некое решение за работно место, напредок, вработување за син, ќерка и.т.н. Затоа што видеото имаше платена промоција на социјалните мрежи, вртеше едно време пред да го тргнат.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.891
Не ми се верува веќе 20 страни наназад се дискутира за Скендербег и албански имиња во тема за влада на РМ... :tapp:
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Toa se tie dvojni arshini alegoriski prikazhani!

E9531FB1-23DE-45ED-A21C-4910B1A31715.jpeg

Ps. Ne znam kako mozete da se zamarate i objasnuvate na isprani mozici vo dzamija, ucheni samo da kupuvaat zemja i da klecaat deca, kako zivotna satisfakcija (barem za nasive dzamii zboruvam). Sekako, poducheni i po nekoja istoriska laga kolku da si imaat muabet za da ne bidat samo podvizno stado. Koj kapacitet, emancipiranost i dostoinstvo go ocekuvate od tie lugje?? Tragicno e sto mnogu takvi se piknati na sila vo vladata!
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Не ми се верува веќе 20 страни наназад се дискутира за Скендербег и албански имиња во тема за влада на РМ... :tapp:
Па нормално кога со владата владеат албанци.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.422
Поени од реакции
4.913
Не треси сега дотолку, имињата се славјански. Дај најди ти онакви имиња во некоја денешна Албанска православна фамилија. Скендербег бил аристократ, како по мајчина, така и по таткова линија. А аристократите држеле до ложите и потеклото и биле сила со своја војска и поседи. Никој не би им наметнувал славјански имиња на татко му и мајка му да ставаат, а посебно не во Османлиско доба, кога татко му бил Турски вазал.
Не е возможно тек така и под притисок на Српската црква да давале славјански имиња(пола од нив воопшто неповрзани со православие) на децата во период кога биле под Турска власт.
https://en.wikipedia.org/wiki/Migjeni, албански поет, православна фамилија, скоро сите имиња им се славјански.
https://en.wikipedia.org/wiki/Aleksandër_Stavre_Drenova еве и друг
https://sq.wikipedia.org/wiki/Fan_Noli ортодоксен, нормално грчко име
https://sq.wikipedia.org/wiki/Josif_Bageri уште еден православец од Македонија дури, со славјански имиња.
https://www.facebook.com/bibliotekaortodokse/ еве фејсбук страна на православни албанци.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.544
Поени од реакции
4.976
дуи терористине можело да се собираат без маски, без растојание, а да се запали оган за Коледе не можело, одма пожарникари, полиција, се да ви ебам шиптарск-о. Така беше и за Велигден, воведоа полициски час, а кога приближи бајрам тргнаа и полициски и карантин, да ви ебам северџанската шиптаро - бугарската влада, бел ден да не видите.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.637
Поени од реакции
2.086
дуи терористине можело да се собираат без маски, без растојание, а да се запали оган за Коледе не можело, одма пожарникари, полиција, се да ви ебам шиптарск-о. Така беше и за Велигден, воведоа полициски час, а кога приближи бајрам тргнаа и полициски и карантин, да ви ебам северџанската шиптаро - бугарската влада, бел ден да не видите.
Забрави да споменеш и влашка дек е владата. Ќе ти речев дек дискриминираш. :)
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.668
Поени од реакции
21.618
Ебате државата, се приведуваат противуставно луѓе за Бадников оган ама не смее да се писне пред ДУИ до толку да ДУИ јавно бара да бидат казнети а МВР да се моча од страв да не ги крене Груби на клоци.

По Бујар и Артан: Згрешивме, подготвени сме да ги сносиме последиците

Под притисок на јавноста ДУИ бара казни за своите функционери

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom