Фан Клуб: Арсенал

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.083
И сеа !? Како се опоравува тимот после ова!? Како сега да наметнеш шампионски менталитет, како сега да смениш мајнд сет!? Што е следен чекор!? Ова ко да ќе има трајни последици по клубот, така чини работава
Отказ на Артета и Еду, ангажирање на краткотрајна замена за тренер, еве пример Рафа Бенитез, до крај на сезона.
Главна цел треба да биде нов спортски директор, иако не треба да направат избрзана одлука, баш во моментов има избор, Луис Кампос го напушти Лил, Ралф Рагник е слободен, искусни професионалци со докажана историја на успех во основоположување темели на фудбалски клуб.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
ARTETA: THE LUCK IS NOT ON OUR SIDE

Поизгубен е и од изјавите на Емери од лани. Како можеш среќата да ја користиш како аргумент...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Точно 2 кола ти требаа да го смениш ставот.
Сега јас ќе те прашам, кој тренер е моментално попаметно решение од Артета? :icon_mrgr:
Ја ќе те прашам кој не е?
Автоматски споено мислење:

@Факе Emery out?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Јас јавно и транспарентно кажувам дека не е само Артета проблемот и дека апсолутно ништо нема да биде подобро со било кој друг тренер ако останат истите играчи. Ве уверувам во тоа. Исто така скроз се сложувам дека треба да си замине, бидејќи се изгуби човекот, многу несериозност ќе покажеме како клуб ако толку време ова толерираме, ќе испадне задоволни сме со 15то место. Проблемот е што Арсенал е синоним за брз фудбал, тика така акции, Венгербол, проигрувања на прва, брзи играчи, што одлично се движат со и без топки, се плете акцијата, со топка до гол се стига. Тој фудбал го нема еве веќе 3 години, и од моменталните играчи во тимот нема 1 што може тој фудбал да го игра, Џака пак најмалце. Така да дури и да почнеме пак да победуваме и собереме некои 3 поени со гол од пенал, или на противнички грешки успееме да приредиме некоја сензација како лани Ливерпул 2-1, еве и да стигнеем до повторно финале ЛЕ, јас пак нема да бидам задоволен, бидејќи не е Арсенал тоа веќе, пак ќе ни се замачкаат очите како лани едно време што ни се замачкаа, ќе бидеме мирни, ама знаеме дека единствен лек и решение за проблемот е да се врати стариот Арсенал со старата игра и такви играчи да се бараат, на такви играчи да се гради тимот, па и нека губат, ако играта е уживанција, барем мака ќе ти е од поразот само, не и од лошата игра и досадниот натпревар.

Заклучок моментално немаме ни играчи од таков калибар, ниту тренер од таков калибар, така да не е само 1 проблем - тренер и со смена на тренер и задржување на истите играчи, епилогот ќе биде тотално ист. Друг тренер, друг пристап, други играчи, друга трансфер политика, све од корен треба да се смени.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Јас јавно и транспарентно кажувам дека не е само Артета проблемот и дека апсолутно ништо нема да биде подобро со било кој друг тренер ако останат истите играчи. Ве уверувам во тоа. Исто така скроз се сложувам дека треба да си замине, бидејќи се изгуби човекот, многу несериозност ќе покажеме како клуб ако толку време ова толерираме, ќе испадне задоволни сме со 15то место. Проблемот е што Арсенал е синоним за брз фудбал, тика така акции, Венгербол, проигрувања на прва, брзи играчи, што одлично се движат со и без топки, се плете акцијата, со топка до гол се стига. Тој фудбал го нема еве веќе 3 години, и од моменталните играчи во тимот нема 1 што може тој фудбал да го игра, Џака пак најмалце. Така да дури и да почнеме пак да победуваме и собереме некои 3 поени со гол од пенал, или на противнички грешки успееме да приредиме некоја сензација како лани Ливерпул 2-1, еве и да стигнеем до повторно финале ЛЕ, јас пак нема да бидам задоволен, бидејќи не е Арсенал тоа веќе, пак ќе ни се замачкаат очите како лани едно време што ни се замачкаа, ќе бидеме мирни, ама знаеме дека единствен лек и решение за проблемот е да се врати стариот Арсенал со старата игра и такви играчи да се бараат, на такви играчи да се гради тимот, па и нека губат, ако играта е уживанција, барем мака ќе ти е од поразот само, не и од лошата игра и досадниот натпревар.

Заклучок моментално немаме ни играчи од таков калибар, ниту тренер од таков калибар, така да не е само 1 проблем - тренер и со смена на тренер и задржување на истите играчи, епилогот ќе биде тотално ист. Друг тренер, друг пристап, други играчи, друга трансфер политика, све од корен треба да се смени.

Дека проблемот не е само Артета е добро познато, ама за фудбалов или НЕфудбалов што го играме, за канцерот од игра, за мизеријата што ја покажуваат на терен, за изјавите што ги дава после утакмица, за оправдувањата како сме немале среќа, а не може да ги научи да одиграат една акција, за тоа што гол од игра немаме дадено ДВА МЕСЕЦИ и за тоа што утре можеме да бидеме ШЕСТНАЕСТИ нема друг кривец. Ваква брука од клуб не постои на друго место, син на газдата да му беше досега ќе јадеше отказ било каде на друго место.
БИЛО КОЈ да дојде ќе биде подобро, немој да филозофирате како играчите не се кадарни да направат шанса за гол, да одиграат акција, БУЛШИТ. Ја сум тој што викаше дека немаме квалитет за повеќе од толку кога сите го бркавте Емери, ама ова е две нивоа подолу, дното е пробиено, нема апсолутно никакво оправдување за оваа катастрофа, во ниеден универзум не може играчите да заборават да играат фудбал и да биде клубот на 16-то место, незнам како дозволувате да ви го исперат мозокот до степен да верувате на овие срања што ги зборат Еду и Артета.
Емери доби отказс со 3 порази од 13 утакмици, овој има ОСУМ во 14, па во кој универзум бе може да остане менаџер после ова?
Со нула не множат, го изгубија и тоа малку реноме што остана од клубот, чемер и јад сме.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Дека проблемот не е само Артета е добро познато, ама за фудбалов или НЕфудбалов што го играме, за канцерот од игра, за мизеријата што ја покажуваат на терен, за изјавите што ги дава после утакмица, за оправдувањата како сме немале среќа, а не може да ги научи да одиграат една акција, за тоа што гол од игра немаме дадено ДВА МЕСЕЦИ и за тоа што утре можеме да бидеме ШЕСТНАЕСТИ нема друг кривец. Ваква брука од клуб не постои на друго место, син на газдата да му беше досега ќе јадеше отказ било каде на друго место.
БИЛО КОЈ да дојде ќе биде подобро, немој да филозофирате како играчите не се кадарни да направат шанса за гол, да одиграат акција, БУЛШИТ. Ја сум тој што викаше дека немаме квалитет за повеќе од толку кога сите го бркавте Емери, ама ова е две нивоа подолу, дното е пробиено, нема апсолутно никакво оправдување за оваа катастрофа, во ниеден универзум не може играчите да заборават да играат фудбал и да биде клубот на 16-то место, незнам како дозволувате да ви го исперат мозокот до степен да верувате на овие срања што ги зборат Еду и Артета.
Емери доби отказс со 3 порази од 13 утакмици, овој има ОСУМ во 14, па во кој универзум бе може да остане менаџер после ова?
Со нула не множат, го изгубија и тоа малку реноме што остана од клубот, чемер и јад сме.
Не беше и за Емери речено ова? Со истите зборови, од 90% тука. И тогаш непробиено дно и се викаше дека од тоа полошо нема, дека тој е најлошиот фудбла што сме го играле. И еве уште надоле отидовме. Што ти гарантира дека “било кој“ друг ќе не издигне и нема да е полошо? Јас сум за смена да, ама бајрам правење на мозокот е ако мислиме дека со промена на тренер инстант ќе идат во нагорна линија работите. Тоа е само еден дел од промените, кој и да е тренер ако не се решат другите проблеми, ќе стане неквалитетен тренер и дел од проблемите ќе е и тој,
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
382
Поени од реакции
486
Дека проблемот не е само Артета е добро познато, ама за фудбалов или НЕфудбалов што го играме, за канцерот од игра, за мизеријата што ја покажуваат на терен, за изјавите што ги дава после утакмица, за оправдувањата како сме немале среќа, а не може да ги научи да одиграат една акција, за тоа што гол од игра немаме дадено ДВА МЕСЕЦИ и за тоа што утре можеме да бидеме ШЕСТНАЕСТИ нема друг кривец. Ваква брука од клуб не постои на друго место, син на газдата да му беше досега ќе јадеше отказ било каде на друго место.
БИЛО КОЈ да дојде ќе биде подобро, немој да филозофирате како играчите не се кадарни да направат шанса за гол, да одиграат акција, БУЛШИТ. Ја сум тој што викаше дека немаме квалитет за повеќе од толку кога сите го бркавте Емери, ама ова е две нивоа подолу, дното е пробиено, нема апсолутно никакво оправдување за оваа катастрофа, во ниеден универзум не може играчите да заборават да играат фудбал и да биде клубот на 16-то место, незнам како дозволувате да ви го исперат мозокот до степен да верувате на овие срања што ги зборат Еду и Артета.
Емери доби отказс со 3 порази од 13 утакмици, овој има ОСУМ во 14, па во кој универзум бе може да остане менаџер после ова?
Со нула не множат, го изгубија и тоа малку реноме што остана од клубот, чемер и јад сме.
Кои играчи бе другар? Кои се тие играчи што ги има Арсенал и забораиле фудбал да играат? Сериозно очекуваш фудбал да играат Нкетиа, Вилок и Пепе? Лаказет е испукана пушка, по се изгледа и Обамејанг. Со кои играчи ти чекаш Арсенал да изигра добар фудбал и да победи во ПЛ, најискрено, најобјективно да збориме... фали целосен ремонт на Арсенал, од фудбалери до управа
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Не беше и за Емери речено ова? Со истите зборови, од 90% тука. И тогаш непробиено дно и се викаше дека од тоа полошо нема, дека тој е најлошиот фудбла што сме го играле. И еве уште надоле отидовме. Што ти гарантира дека “било кој“ друг ќе не издигне и нема да е полошо? Јас сум за смена да, ама бајрам правење на мозокот е ако мислиме дека со промена на тренер инстант ќе идат во нагорна линија работите. Тоа е само еден дел од промените, кој и да е тренер ако не се решат другите проблеми, ќе стане неквалитетен тренер и дел од проблемите ќе е и тој,
Да не барам статистика сега, небо и земја е разликата во креирани шанси, удари кон гол, имаш неколку страни наназад. Емери беше во криза ама ова е буквално пробување дно. Тоа било кој, апсолутно мислам било кој ќе биде способен да креира ЕДНА 100% прилика за гол по натпревар, овој не е кадарен ни за тоа. Незнам како сеуште се дискутира воопшто дали треба да добие отказ или не, само во брука од клу може да се расправа за ова.
Автоматски споено мислење:

Кои играчи бе другар? Кои се тие играчи што ги има Арсенал и забораиле фудбал да играат? Сериозно очекуваш фудбал да играат Нкетиа, Вилок и Пепе? Лаказет е испукана пушка, по се изгледа и Обамејанг. Со кои играчи ти чекаш Арсенал да изигра добар фудбал и да победи во ПЛ, најискрено, најобјективно да збориме... фали целосен ремонт на Арсенал, од фудбалери до управа
Палас, Њукасл, Лидс, Брајтон, Вила имаат поквалитетен состав од Арсенал?
Како бе вака нагло ви паднаа критериумиве, а лани за се Емери ви беше крив, сечитате вака што пишувате?
Абе ШЕСНАЕСТИ ќе бидиме утре еј,што д фак ви се случува со муабетиве Обамејанг испукана пушка??!
Не ми се верува што читам, како Артета да зборува од вас, очајни оправдување на очајни луѓе се ова друже, спремен е душата да си ја продаде само да не биде избркан.
Вакви муабети бо фк Шефилд Јунајтед не се вртат моментално.
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Не е до тренерот,кој и да дојде со овие играчи тоа е.Мора озбилен ремонт да се прави,боље у23 да играат оваа сезона ама да се продаде цело ѓубре.
Од овие играчи што се во клубот,во некои подобри времиња за нас само Лено,Габриел,Тирни,Сака би играле во првите 11.И нормално Обамејанг со некој озбилен креатор на игра во средината за да проработи.Иначе со овие играчи и Роналдо да дојде ќе има 3 гола во 15 кола.....
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Играчи имаме, квалитет има, тактика нема, што не е јасно?

Ако истите играчи сме ги виделе во брилијантно издание, а сега со месеци се дрва невидени, не знам како заборавате зошто станале играчи на Арсенал.

Тренерот е одговорен за да ги користи добрите страни на секој поединец. Во наш случај, Артета доби авион за да управува, а не знае како да го користи. Постојано се повикува на теоријата што ја учел како студент, а не знае практично да ја спроведе.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Не е до тренерот,кој и да дојде со овие играчи тоа е.Мора озбилен ремонт да се прави,боље у23 да играат оваа сезона ама да се продаде цело ѓубре.
Од овие играчи што се во клубот,во некои подобри времиња за нас само Лено,Габриел,Тирни,Сака би играле во првите 11.И нормално Обамејанг со некој озбилен креатор на игра во средината за да проработи.Иначе со овие играчи и Роналдо да дојде ќе има 3 гола во 15 кола.....
Не е до тренерот, Вилиан сам се става нонстоп во стартниот состав, Нкетиах сам стартува 2 утакмици по ред пред Лака, Вилиан Салиба сам се пријави да игра во У23, Микитриан сам се ослободи од платата и на негово место дојди Вилиан, Гендузи сам си побара позајмица за да игра во Херта, Себаљос сам си продолжи позајмица во Арсеанл а Тореира сам се пиша во Атлетико и ред други други одлуки кои не се од тренерот.
За потсетување Лака имаше 3 од 3 на почетокот на сезоната, после тоа имаше една лоша утакмица со Ливерпул каде што промаши стварно добри шанси и Лака од тогаш нема изиграно 3 фул утакмици, ако некој треба да му го крене моралот на играчот тоа е тренерот а не јас или ти. Точно е дека Артета нема играчи за да се бори за топ 4 или пак да е прво место ама не ме убедувајте дека виа играчи се за 15 то место а како што е тргнато и чемпионшип лига. Со у23 не се надевајте многу погледните ги во лигата кое место се, јас гарантирам дека да дојде нов тренер - се надевам на Покетино, одма ќе почнеме да вадиме добри резултати.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Играчи имаме, квалитет има, тактика нема, што не е јасно?

Ако истите играчи сме ги виделе во брилијантно издание, а сега со месеци се дрва невидени, не знам како заборавате зошто станале играчи на Арсенал.
Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Дај не претеруј те молам, во брилијатно издание... Да беа во брилијатно издание уште ќе бевме со Венгер. Играчиве играат кога им се сака, тоа е проблемот, премногу comfort zone. Од целиот ростер на Арсенал само Габриел,Тирни и Парти би ги задржал + младите, другото се нека се делне, океј ајде и Обамејанг е дискутабилно, ама многу пичкарски игра и искрено, немам ништо против и да го нема во тимов со такви изданија. Премногу сте заслепени од утакмициве што заборавате дека со Емери немавме скоро 2 месеца победа со ИСТИВЕ играчи. Ништо нема да смени ако се избрка Артета, само ќе има пласибо ефект и барем нема да испаднеме од лигава :D
А ако сака тимов да се врати некогаш кај што бил, треба 20 души од моменталниот ростер да ги нема.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Da ne ve citiram dvajcata posebno ke pisam.
Koj igraci igrale brilijantno i koga toa pred 2 sezoni?
Lakazet pod palkata na Venger i nesto sitno na pocetokot so Emery?
Obamejang ke mi go spomnete,a i samiot go navedov deka toj e eden od igracite sto moze da ostane vo prvite 11 so remont na timot.
Koj da igra mesto Willian?Svesni ste deka toj ni e rosterot i deka momentalno igracite ni se za sredina na tabelata a ne za top6 i top4.
Do igracite e a ne trenerot.
ZALAGANJE NA TEREN 0,
BORBA NA TEREN 0.
MOTIV 0
Koga ke vidam deka mockovci od 22 godini sto gospod im dal talent i prilika i sansa da igraat za Arsenal ne se trudat na teren i dosle kako na ekskurzija da istrcaat i posle toa da ebnat neso zaso gi stavile na story,pa sto ostanuva za drugite igraci?
Pak ke kazam,i da dojde world-class trener,promenata ke bide momentalna i ke bide mackanje na oci.
Morame da se iscistime od celo gjubre sto go imame vo klubot,ne e samo do igracite.
Koj i zosto gi ispusta mladite igraci so free transferi,milion kvalitetni igraci izgubivme na free transferi..
Problemot e i vo boardot,Edu kriminalni potezi.Stanavme favela a ne klub.
Ni fali asalen sportski direktor,covek sto moze da go krene klubot an edno povisoko nivo.
Koj i zosto go izbrka Mislintat,eden od najdobrite svetski skauti,momentalno e vo Stuttgart i ete videte kakvi rezultati vadat vo ligata ovaa sezona.
Ostana spanskata prevara od Barselona,zarem da bil dobar i cist Barselona nemase da go zadrzi.
Ne gledajte samo vo trenerot,mnoguuuuuuuuuuuuu raboti smrdat vo klubot i dur ne se napravi eden ozbilen restart na klubot i na rabotata na istiot mislam deka dolgo vreme nema da vidime dobri rezultati.
Mora da se napravi eden format sto bi se reklo i da se pocne na novo.
Nikogas volku dolg post ne sum napisal na forumot,da ti ebam i ekipata sto me natera ova da go napravam.
GOMNA STO NE IGRAAT I NE SE ZALAGAAT ZA KLUBOT
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Го чекам денот кога Артета ќе го избркаат и ни дојде подобар тренер. Ќе видете како сите наеднаш ќе почнат да се надигруваат и да покажуваат сила на теренот. Моментално никој, ама баш никој нема никаква автономија во играта. Напротив, цело време добиваат инструкции од Артета. Ова ќе ти дојде како да игра PES/FIFA во реалниот живот.

И по не знам кој пат го повторувам ова, кој е крив за незалагањето од страна на одредени играчи? Не ли може културно да ги избрка од тимот, како што ги избрка Озил, Тореира и Гендузи? Стварно сте смешни. Арсенал го има моментално најлошиот тренер во помодерната историја, ние уште дискутираме дали играчите се криви или тренерот.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.654
Го чекам денот кога Артета ќе го избркаат и ни дојде подобар тренер. Ќе видете како сите наеднаш ќе почнат да се надигруваат и да покажуваат сила на теренот. Моментално никој, ама баш никој нема никаква автономија во играта. Напротив, цело време добиваат инструкции од Артета. Ова ќе ти дојде како да игра PES/FIFA во реалниот живот.

И по не знам кој пат го повторувам ова, кој е крив за незалагањето од страна на одредени играчи? Не ли може културно да ги избрка од тимот, како што ги избрка Озил, Тореира и Гендузи? Стварно сте смешни. Арсенал го има моментално најлошиот тренер во помодерната историја, ние уште дискутираме дали играчите се криви или тренерот.


и шо ако дојде нов тренер
првите 5-10 утакмици сите играчи ќе бидат хајпнати после тоа пак куроболие
веќе видено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom