Блам состанок!

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Случка број 1

Ова се случи дур бев во Америка. Јас работев во хотел, а она беше гостинка. Ја приметив по ходници ми се смешка и решив да направам нешто. Си го пишав фбото на ливче и го бутнав под врата на нејзината соба и ко за некое чудо ми пиша. Си направивме муабет и ја договорив за следниот ден да се видиме.

Ама пред да се изгаси ми праќа слики од гаќички и ми вика паднати се на земја. Отидов да ги земам, си реков глеј ја оваа гаќите ми ги оставила и како некој манијак ги бутнав во нос. :drk: Следниот ден се гледаме и ја прво нешто што правам е ги вадам гаќиве и ги давам. Кога ми направи еден чуден потег (оној WTF поглед) и ми вика па овие не се мои. Испадна дека гаѓиве и паднале на некоја друга и девојкава само ме известила за да ги собере некој, а ја како манијак се иживував врз нив и дури и ги дадов на оваа. Господ знае чиви гаќи ја сум мирисал, може на некоја баба со пицајзли.:pov:

Среќа се добро заврши со девојчето, само штета што беше гостинка и кратко траеше.




Случка број 2

Ако првото беше смешно, ова беше драматично, трагично. Ми се случи на дејт да ми дојде со татко и. Ма да не ни знам дали би го сместил ова во дејт. Ден денес сакам да ја убијам заради ова. :mad:

Значи пред едно 5год работев со едно девојче во еден кафич. Цело време бевме различна смена, ама многу ни идеше муабтот, 24/7 си допишувавме, си викав оваа соулмејт ќе да ми е.
Ја прашав да искочиме по што онака радосно се согласи. Не можевме да се согласиме само за место и време зошто различна смена. Решивме да дојдам послем работа и од таму да идеме негде.

Доаѓам јас на работа да ја соберам кога она ми вика нејќам да идам. Си викам во себе што и е сега на оваа, некни цела радосна се согласи, плус ни иде муабетот и од еднаш ми изиграва нешто, барем да кажеше порано да не доаѓам. И викам ајде бе, ќе те почекам доле пред автобуска, да не не гледа тука шефот.
Ќе направиме муабет, ќе те однесам барем до дома ако треба. Ништо не ми кажа и ме погледна само, по што ја се симнав доле да ја чекам.
Ја чекам доле, помина веќе пола саат, си викам ајде бе заглавила на работа (требаше да си заминам, будала), кога од еднаш ми се појавува со татко и. Возрасна девојка со 22год во газот го викнала татка си.:facepalm:
Стаписан, не знам што да правам, само ја погледнав и раширив раце во стил што е ова. Ми пријде татко и ми вика ,,треба нешто,,.
Реков НЕ како некоја пичка, ама подобро тоа него да се тепам со старци.

Наредниот ден ја прашував што беше сето тоа и ми се вадеше дека никогаш она не се согласила. И ги покажував муабетите, ама како некоја блесава негираше и викаше дека не знае од каде искочило сето тоа.
Сфатив дека си имам работа со будала и ја баталив. Ама на работа почнаа проблемите со нејзе, почна да ми драматизира за се, по што решив две недели послем тоа да си заминам од таму.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.617
Море подобро да дојде со татко и, отколку да ти го мести татко и. :pos: :pos: :pos:

И ова му се деси на еден колега србин .. Се запознава со една цицлеста германка цела тетовирана со пирсови, батето ќар му се гледаше ќе ебе, за на крај да испадне дека на девојката татко и бил педер и оваа му го мести пријателчето. Го фатила мајка и на воз со некои комшии и се развеле, ќерка му живее со него. После кога зборувале оваа му рекла па јас мислев геј си, глупо ми беше да те питам али имаш некои вакви гестови плус носиш розови маици.

Од тогаш батето Пинк Пантер кога ќе го види на тв менува одма. :pos::pos::pos:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Јасно е, ама зборот вришти. :D
многу го поистоветуваат со лапање, но иако е слично не е исто, ова ти е у алкохолизирана состојба кога пробуваш да се лапаш и краен резултат ти е фацата како на тебе така и на невестата е повеќе од половина изљигавена :D
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Кога сме кај розевото. Излегваме сабота навечер со уште двајца другари. Немаме маса па седиме на шанк. На бегање патентот од моето палто по некоја случајност се заглавува на фармерките на една страшна пичка со која 10 минути пробуваме да се одлепиме. После успешната операција ме прашува како се викам и ме стартуе за ебење шо би рекол Слаткар. Скопјанка дојдена со друштво за викенд во викендица во битолско село. Со уште еден другар не вика во викендицата на афтер парти а јас цел напален дека ќе ја ебам јакава скопјанка. Пијаме кај нив на викендица ко тоа почнаа да вадат марихуани и прашкасти супстанци и не нудат да пробаме, а ние уште цигара не сни пробале. Одбиваме со страв дека овие ќе не дрогираат и ќе не заколат, прв пат гледаме некој линии да шмрка со носот. :icon_lol: Кога видоа дека не му сне по ќефот предложија вистина или предизвик кога по некоја рунда едно од машките ме распрашува дали би имал нешто со машко.:eek: Не му опали на педерот па после повеќе изпиена количина на алкохол и испушена марихуана се одмота клопчето на приказната. Педеров цела вечер ме меркал пошто сум носел розе кошула и сум му бил згоден па сакал да ја испрати јакава другарка да ме заведи и да ме однеси во викендица а копилето да си ја проба среќата. Мене одкако ми текна дека нема да ебам туку можам да бидам ебан и дрогиран полека со изговор дека сум на работа си заминав. Ни на крај памет не очекував таков епилог. Уште по чудно е како патентот на палтото се закачи за фармерките на скопјанката и се прашувам дали беше до толку спремна таа сама да го направи тоа или е чиста случајност. Ова не е планиран дејт и блам туку повеќе бизарна ситуација но ете, интересно е да се сподели кога веќе се спомна розевото.:icon_lol:
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Јака е темава :lolzz:

Од рубриката БЛАМ Состанок , мора да го споделам следново искуство :

2017 година. Август месец.Ден - Недела. Пука сонце цел ден.

По 3 недели молење да излеземе да седнеме негде (другарче сака да ме упознае со некоја типка) , а јас бев „тазе“ со раскинување со бившата - има(м)в некое лошо претчуство за овакви работи ама ајде (пошо сакам сами да си се најдеме:angel: , а не на местенки ).

Нејсе, другарчево ме напна и ајде - прифатив да излеземе , он со женската јас со девојчево.

- брат, оваа е стабилно девојче ,ќе се уклопите, верувај ми !
- ајде , ќе видиме

Ајде се договоривме ,се чекавме кај кафичот што го запалија/градеа/рушеа по ново - кај Мавровка на ќошето. Сите дотерани , што да ти кажам :lolzz: Дојде другарчево со кола и прво излезе девојка му па после типката и морам да признаам - на прв поглед не изгледаше лошо . Се поздравивме/запознавме Здраво , Здраво јас сум , мило ми е блаблабла

ОД НИГДЕ типкава ме прашува - ИЗВИНИ , да не имаш цигара ?
- Не , извини ама не сум пушач ..
- ЛЕЛЕ кај да купиме цигари ми се потрошија !
И почнавме да шетаме по Мавровка да бараме продавница да купи цигари ,ама ЧУНКИ беше недела - не работеа продавниците и ајде после 20 минути кружење - сите четворица седнавме во кафулето.
Нарачавме што нарачавме и сеа мене ми е маана срамот во вакви ситуации - повлечен тип сум и повеќе сакам да одговарам на прашања отколку да прашувам + топло беше многу времето + што се запотивме сите што вртевме околу мавровка како Рисјани за Велигден околу црква :popce:. Другаров и женска му правеа муабет и не гледаа онака со „ајде што чекате ? - напрајте си муабет “ поглед.

Поминаа 5 минути и келнерката дојде со нарачките и ни ги остави на маса , таман да си оди - типкава и вика :
- девојче , извини да не имаш цигара ?
- да да
- може една ? неам за уз кафе хахаха
- секако

Ми дојде мислата - што прифатив бе да излезам упм , зини земјо -голтни ме работава , не ми се допаѓаат девоки што пушат цигари :vrtioci: don't judge me . Ми изгледаше како некој зависник што заборавил да земе доза и сега има напади на криза .

Решив , и така сум веќе излезен , да видам што друго ќе каже , можеби се срами и она ,
обично машките се тие што ја водат играта а женските се во одбрана :lut:
Правиме муабет со другаров и нешто за работа фативме тема , ја прашав :
- ти девојче каде работиш?
- таму и таму блабла

-викенди не работите ?
- не само сабота
-супер , (тапа муабет ама што да праам бе , ми пуфка со цигарата у фаца , ме нервира тоа ама ајде продолжувам ):

- како си на фејсбук да ти пратам пријателство
- ааа , не можеш да ме најдеш на фб , само јас можам да те додадам,

ок , ме додаде од кај нејзе ,
доаѓа пак келнерката , оваа пак и вика :
- Девојче , цигарче уше едно !
(си мислам ,аман бе толку ли не можеш 30 мин без цигара мајкамустара :neetaka:)

И’ донесе келнерката уште едно , праевме и друго нешто муабети без врска , едвај чекав да си одам најискрено , ајде се заврши и тоа и вечерта ми пишува другаров , девојчево збори све нај за тебе ,
му викам : да бе сигурно, јас мислев дека за цигарите од келнерката ти кажува :vrtioci:

ТО BE CONTIUNED...
... после некој ден и’ пишав во инбох онака да видам баш дали ова другаров што ми збори е вистина, ама по добиени :
мхм ,
да,
ок ,
не -
за одговор - си реков - није живот једна жена - и земав фино лепо unfriend и чао пријатно.

***
ДЕЈТ ОФ ФЕЈСБУК !

Договараме искачање со девојче што го запознав преку Фејсбук,
вака на чат многу се поврзавме и правевме муабет и заебанции па решивме да излеземе.

Доаѓа денот за искачање - се слушнавме ајде ќе се чекаме на рекорд па ке одиме ќе седнеме негде.
Се качив во 23-ка вози шоферот до рекорд се симнувам - и’ се јавив да ми каже дали е веќе тука или да ја почекам , ми рече дека е тука веќе да се сретнеме .

Одам накај местото каде што треба да се чекаме и
ГЛЕДАМ типката со некое друго девојче стои и чека .
Одам накај нив и сеа прв пат се глеаме , ми се допаѓаше девојчето искрено по муабет и размислување , со ова сеа си мислам - шо е работава со приколкава ? ама ајде сеа - прв пат , може и е страв нешо - појма неам ,

нејсе

Се поздравивме , таа другарка и здраво си напраивме со рачињата и седнавме , нарачавме по нес кафе.
Фативме муабет за јадење , кое ни е омилено јадење :facepalm::facepalm:

Таа другарка и вика : аа на нејзе да и дадеш пица само ! све ќе изеде ! - и тука едно хистерично смеење мислам дека сите шо беа во радиус од 15 метри погледнаа кон нас ...

Аман бе - си викам, оваа е таа од фејсбук или ова скриена камера е ?!

Другарка и со нејзе на прв поглед изгледаше нормално, ама имаше знаци на аутизам (или невина некоја беше , шознам) и зјапаше као бебе у автобус o_O :vozbud: Антипатичен поглед .

И тука поминаа муабети шо како оваа се смее со другарка и’ - јас вријам во себе :
„зашо бе мене све ми се дешаваат вакви работи“ ,

На крај ајде да платиме - и паричникот не го носат со нив па јас како ЏеНтЛмЕн ги почастив „дамите“ за денгубата и со сметКата У Рака си отидов дома .
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
... после некој ден и’ пишав во инбох онака да видам баш дали ова другаров што ми збори е вистина, ама по добиени :
мхм ,
да,
ок ,
не -
за одговор - си реков - није живот једна жена - и земав фино лепо unfriend и чао пријатно.

***
ДЕЈТ ОФ ФЕЈСБУК !

Договараме искачање со девојче што го запознав преку Фејсбук,
вака на чат многу се поврзавме и правевме муабет и заебанции па решивме да излеземе.

Доаѓа денот за искачање - се слушнавме ајде ќе се чекаме на рекорд па ке одиме ќе седнеме негде.
Се качив во 23-ка вози шоферот до рекорд се симнувам - и’ се јавив да ми каже дали е веќе тука или да ја почекам , ми рече дека е тука веќе да се сретнеме .

Одам накај местото каде што треба да се чекаме и
ГЛЕДАМ типката со некое друго девојче стои и чека .
Одам накај нив и сеа прв пат се глеаме , ми се допаѓаше девојчето искрено по муабет и размислување , со ова сеа си мислам - шо е работава со приколкава ? ама ајде сеа - прв пат , може и е страв нешо - појма неам ,

нејсе

Се поздравивме , таа другарка и здраво си напраивме со рачињата и седнавме , нарачавме по нес кафе.
Фативме муабет за јадење , кое ни е омилено јадење :facepalm::facepalm:

Таа другарка и вика : аа на нејзе да и дадеш пица само ! све ќе изеде ! - и тука едно хистерично смеење мислам дека сите шо беа во радиус од 15 метри погледнаа кон нас ...

Аман бе - си викам, оваа е таа од фејсбук или ова скриена камера е ?!

Другарка и со нејзе на прв поглед изгледаше нормално, ама имаше знаци на аутизам (или невина некоја беше , шознам) и зјапаше као бебе у автобус o_O :vozbud: Антипатичен поглед .

И тука поминаа муабети шо како оваа се смее со другарка и’ - јас вријам во себе :
„зашо бе мене све ми се дешаваат вакви работи“ ,

На крај ајде да платиме - и паричникот не го носат со нив па јас како ЏеНтЛмЕн ги почастив „дамите“ за денгубата и со сметКата У Рака си отидов дома .
Ова се случува кога женскиве не знаат како да одбијат, па послем на дејт влечат багаж со нив за ништо да не се случи.
Една другарка порано увек ме викаше на нејзите дејтови зошто не знаеше како да се отараси од машки. Нејќеше другарки да влече туку мораше мене зошто така ќе помислеле дека правиме нешто и ќе ја оставеле. Ептен непријатни ситуации, дечките ќутеа цело време зошто не знае што се случува и како да се постават и само ја и другарка ми меѓу себе си правиме муабет. Послем 20мин секогаш им искачаше нешто работа и си заминуваа.
Навистина е глуп тој потег, ама женски памет, да не се дружевме од мали нозе никогаш немаше да се согласам.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Море подобро да дојде со татко и, отколку да ти го мести татко и. :pos: :pos: :pos:

И ова му се деси на еден колега србин .. Се запознава со една цицлеста германка цела тетовирана со пирсови, батето ќар му се гледаше ќе ебе, за на крај да испадне дека на девојката татко и бил педер и оваа му го мести пријателчето. Го фатила мајка и на воз со некои комшии и се развеле, ќерка му живее со него. После кога зборувале оваа му рекла па јас мислев геј си, глупо ми беше да те питам али имаш некои вакви гестови плус носиш розови маици.

Од тогаш батето Пинк Пантер кога ќе го види на тв менува одма. :pos::pos::pos:
Не ми текнуваше ништо за во темава, дури не го видов постов. Не е баш дејт, ама за овде е.

Лето 2015, Јута.

Работам втора работа во Wendy's на каса, втора смена. Одам на работа кај 4 саат, гледам лабаво е нема гужви, си викам топ ќе се дупнам јадење на црно - пилешко, помфрити, шејкови..

Накај 5 саат влегуваат двајца мажишта, високи, мускулести, со бради и тетоважи, распетлани кошули.
Нарачуваат јадење, и ми праат муабет од кај си шо си демек со ваков егзотичен акцент. Земаат јадење и заминуваат. По интеркацијата и нежниот начин на зборување ми беа малку сомнителни, ама не му ја мислев многу, секакви влегуваа.

Се враќа едниот во 12 вечерта пред затворање и нарачува само еден шејк. Океј, ја куцам нарачкава и почнува да ми зборува и да се наведнува накај мене врз шанкот. Јас си викам в ум "ok, this is new". Ми кажува каде живее, дека не бил нешто среќен во сегашнава врска со другиот тип и ме кани после работа да сум одел в стан кај него.

Го одбив најкулторно што можев, си го зема шејкот и ми дава ливче со број во случај да сум се премислел.

Кој ти знаел дека gay vibe оддавам маме му ебам. Пак, убо ми дојде, жени секако не ми се пуштаат.

 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Ова се случува кога женскиве не знаат како да одбијат, па послем на дејт влечат багаж со нив за ништо да не се случи.
Една другарка порано увек ме викаше на нејзите дејтови зошто не знаеше како да се отараси од машки. Нејќеше другарки да влече туку мораше мене зошто така ќе помислеле дека правиме нешто и ќе ја оставеле. Ептен непријатни ситуации, дечките ќутеа цело време зошто не знае што се случува и како да се постават и само ја и другарка ми меѓу себе си правиме муабет. Послем 20мин секогаш им искачаше нешто работа и си заминуваа.
Навистина е глуп тој потег, ама женски памет, да не се дружевме од мали нозе никогаш немаше да се согласам.
А бе остај , ако нејќе да излезе - кажи си ,мајкамустара :rolleyes:

П.С:
За ова ВЕЛЕПРЕДАСТВО на мажите со другарка ти ,
Се исплатеше ли барем на крај ? :sekcza:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom