Влада на Македонија

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.242
Дајте им све на ДУИ да се посмееме.

Кој би рекол дека постапките на функционер од ДУИ можат да доведат до срам и понижување за државата.


 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
Дајте им све на ДУИ да се посмееме.

Данците се мекуши, да не кажам друго...ене во УСА, наш човек од наша амбасада, поради непрописно паркирање беше пред 4-5 години мислам, ПРИВЕДЕН во полициска станица и тоа од обичен полицаец позарникар:cool:
Автоматски споено мислење:

ај некој од Охрид нека каже, дали е сменета оваа мермерна плоча ??
OhridBlgari.jpg
Автоматски споено мислење:

Kako mu se izmoca na Stevo, ne bil iskusen politicar :facepalm: :pos:.
па и не бил, до скоро со Југо се возел :D
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Не се учи тоа кај нас во историските книги дека царот Борис и неговата влада се приклучиле на фашизмот (до овде учиме), но пред крај на војната кога комунистичката партија на Бугарија ја презема власта (по една година потоа го укинуваат царството), комунистичката влада менува страна. Така Бугарија во последните битки станува не-фашистичка.
На бугарските војски кои биле во Струмица, на пример, им било наредено да го напуштат градот, да се стационираат во околината, и да им помагаат на партизаните. Значи буквално десет дена пред ослободување на градовите во Источна Македонија се случува ова. Бугарските војници не правеле ништо само седеле и гледале, и со тоа на некој начин помогнале на нашите партизани (бар не се бореле против нив). Но ова не значи дека треба да се претстават как ослободители.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
https://www.faktor.mk/maksim-dimitrievski-po-izjavite-na-zaev-site-obidi-da-se-izmestat-faktite-se-repriza-od-minatoto?fbclid=IwAR36X-7wDfERJsn3-xOMrcDaiH9fiKYzkaR5Nl1cNWK40sgYiojQz0lXy1I

абе Максим, тебе не ти е доста една самоизолација, да не треба и во Куманово предвремени градоначалнички избори ? :icon_mrgr:
Не разбираш ли дека зајче преку ципрас ќе ургира и таблите на грчките споменици да се едитираат, ако треба и на наша сметка:cool:
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.984
Поени од реакции
11.911
Не се учи тоа кај нас во историските книги дека царот Борис и неговата влада се приклучиле на фашизмот (до овде учиме), но пред крај на војната кога комунистичката партија на Бугарија ја презема власта (по една година потоа го укинуваат царството), комунистичката влада менува страна. Така Бугарија во последните битки станува не-фашистичка.
На бугарските војски кои биле во Струмица, на пример, им било наредено да го напуштат градот, да се стационираат во околината, и да им помагаат на партизаните. Значи буквално десет дена пред ослободување на градовите во Источна Македонија се случува ова. Бугарските војници не правеле ништо само седеле и гледале, и со тоа на некој начин помогнале на нашите партизани (бар не се бореле против нив). Но ова не значи дека треба да се претстават как ослободители.
Со кратки зборови смениле страна коа црвената армија била на нивна граница :)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
https://www.faktor.mk/maksim-dimitrievski-po-izjavite-na-zaev-site-obidi-da-se-izmestat-faktite-se-repriza-od-minatoto?fbclid=IwAR36X-7wDfERJsn3-xOMrcDaiH9fiKYzkaR5Nl1cNWK40sgYiojQz0lXy1I

абе Максим, тебе не ти е доста една самоизолација, да не треба и во Куманово предвремени градоначалнички избори ? :icon_mrgr:
Не разбираш ли дека зајче преку ципрас ќе ургира и таблите на грчките споменици да се едитираат, ако треба и на наша сметка:cool:
Максим е претставник на политичка партија сдс, ама цело време влече накај вмро изгледа :cool::cool:
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.337
Поени од реакции
3.306
Intervjuto na zaev izgleda bese probniot balon.
Sega pocnaa organizirano da perat istorija so pomos na pet denarski portalcinja i tviter profili


Vo nivna korist e sto opozicijata e totalno disfunkcionalna i mozat da mu protnat mnogu vakvi cenzuri i lagi na narodecov ama ke vidime dali ke uspeat.
Kucheto bitno gi otvori kartite
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.862
Bez navredi molam i da bideme realni site našinci koi prestojuvaat, živeat, rabotat, studiraat po zemjite od EU imaat Bugarski pasoši, a takvi slučai imame/poznavame site po nekoj ili rodnini, komšii, prijateli... Eve na pr. jas nemam Bugarski pasoš, nikoj vo moja kuka što živeeme nema takov pasoš, no imam rodnini koi izvadile BG pasoš i da točno se pišaa Bugari i gi pišaa i babite i dedovcite ni deka ni bile Bugari, so cel da živeat i rabotat po taa Imačka-Nemačka. Poznavam i vo blizok komšiluk takvi lica. Ne e rabotata sega tuka na forumov da se navreduvame, da se pcueme majki šajki, da se ranime go*na, toa se nekulturni metodi, tuku treba da ja pogledneme i prifatime realnosta.
Вадење бугарски пасош е лична одлука на поединец кој има бугарско самочувство (од кои било позадински причини), ова што Заев го прави е носење одлука за мене и тебе кои такво самочувство немаме.
Знам дека ги знаете мааните на аналогијава која ви ја сервирале, ама не вреди да се резилиш и понижуваш за никого, макар и анонимно на интернет.

eве ти и поздрав од тој што организирано го викавте татар и монгол до завчера.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Što se zamarate so intervjuto na Zajko, pa vo makedonskata politika poslednive tri decenii se e možno. Pa koga VMRO-DPMNE smeni strana i tradicionalno i istoriski od pro-bugaraška stana najgolema pro-srpska i pro-jugoslovenska partija, voopšto ne treba da ne čudi toa što SDSM od pro-jugoslovenska partija ete stana pro-bugarska partija. Se e možno na makedonskata politička scena.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Не се учи тоа кај нас во историските книги дека царот Борис и неговата влада се приклучиле на фашизмот (до овде учиме), но пред крај на војната кога комунистичката партија на Бугарија ја презема власта (по една година потоа го укинуваат царството), комунистичката влада менува страна. Така Бугарија во последните битки станува не-фашистичка.
На бугарските војски кои биле во Струмица, на пример, им било наредено да го напуштат градот, да се стационираат во околината, и да им помагаат на партизаните. Значи буквално десет дена пред ослободување на градовите во Источна Македонија се случува ова. Бугарските војници не правеле ништо само седеле и гледале, и со тоа на некој начин помогнале на нашите партизани (бар не се бореле против нив). Но ова не значи дека треба да се претстават как ослободители.
Pa istoto go napravila i Italija, Musolini e obesen od Italijanci, ama menuvanje strana 5 minuti pred krajot ne gi brise prethodnite gomna.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ахахахахаха и "главниот“ со клизач
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Бранко крена раце од ЗЗ
да видиме дали има уште некоја сила да проба да го разниша муртинецов.

Леле не ми се верува дека до ова дереџе дојдовме, на Бранко да се молиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom