Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.887
Поени од реакции
11.507
Реално, доста интересни утакмици има од 19ч по наше: Минесота-Грин Беј, Чикаго-Детроит, Кливленд-Балтимор. Зошто ја даваат само ЊЕ-Мајами не знам, веројатно имаат ограничувања на пакетот кој го земале.

Али едвај чекам на првиот од трите дуела на Тампа и Њу Орлеанс. :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Атланта - Сиетл ќе биде гром утакмица! Ја стаеле 48.5 границата
Лапај си плусче со Рамс 1 на 2.25
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.447
Поени од реакции
5.448
Атланта - Сиетл ќе биде гром утакмица! Ја стаеле 48.5 границата
Лапај си плусче со Рамс 1 на 2.25
И тампа чист плус и за похрабрите грин беј 2ка.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.967
Поени од реакции
84.424
Атланта - Сиетл ќе биде гром утакмица! Ја стаеле 48.5 границата
Лапај си плусче со Рамс 1 на 2.25
Кој ќе напаѓа за Атланта бе ? :D Испукана пушка се они, Сиетл тактички ќе си трошат време..паметно е ставена границата, не би се залетувал јас..
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
8.331
Кој ќе напаѓа за Атланта бе ? :D Испукана пушка се они, Сиетл тактички ќе си трошат време..паметно е ставена границата, не би се залетувал јас..
Jas mislam NFC North godinava ke bide toa sto bese lani NFC West. Ne se bas ispukana puska motivacijata ke bide golema vo taa divizija. Imaat najtezok raspored od site ekipi Atlanta nemaat nekoi golemi promeni vo timot a go dodadoa Gurley.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.967
Поени од реакции
84.424
Jas mislam NFC North godinava ke bide toa sto bese lani NFC West. Ne se bas ispukana puska motivacijata ke bide golema vo taa divizija. Imaat najtezok raspored od site ekipi Atlanta nemaat nekoi golemi promeni vo timot a go dodadoa Gurley.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Држи вода ова што го викаш, ама ја ова го мислев за нив последнив сезони, ептен разочараа така да веќе дигнав раце од нив и очекувам да не ги бива и оваа година :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Кој ќе напаѓа за Атланта бе ? :D Испукана пушка се они, Сиетл тактички ќе си трошат време..паметно е ставена границата, не би се залетувал јас..
Тод Грли, Калвин Ридли и Хулио Џонс, малце ли е. За Атланта прашањето е кој ќе брани, одбранана освен Џоунс им е срање. Секондари можда најслабо у лига имаат.
Автоматски споено мислење:

Jas mislam NFC North godinava ke bide toa sto bese lani NFC West. Ne se bas ispukana puska motivacijata ke bide golema vo taa divizija. Imaat najtezok raspored od site ekipi Atlanta nemaat nekoi golemi promeni vo timot a go dodadoa Gurley.
NFC South*
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
8.331

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Што е бе ова Вашингтон Фудбал Тим? :ROFLMAO:
Redskins било расистички.


Da ne ja urocam ama top e bazava gi otvara site strimovi preku prebaruvac na tv da ne se zamaras ic. Fala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Брт нема да ја урочиш, 3 сезони пратам преку дечкиве, едино се дешава да сменат домеин ако ги збркаат. :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Tie sto imate smart tv, kupete si IPTV subscription od ali za nekoi 700-800 denari i terajte cela godina NFL, plus se razbira se ostanato od sport.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom