UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Добро сеа секој штопер ќе го поврзеш со Мегваер или што е работава? Што форсираш ?
Ништо јас не форсирам, таков критериум се наметна пред некоја недела после две лоши утакмици на Мегваер, исто вакви споредби се правеа, прелистај.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Ништо јас не форсирам, таков критериум се наметна пред некоја недела после две лоши утакмици на Мегваер, исто вакви споредби се правеа, прелистај.
Јебига другар..90 милиони платија за играч шо реално вдали 40 милиони вреди...јасно е дека цените се напумпани ама ова е веќе нереално за играч шо не е ништо посебно да се дадат толку пари..без разлика колкава потреба имаше Јунајтед за одбранбен играч

Сега на секоја грешка со лупа ќе му се гледа....додека Варан е играч за без пари земен ,од дете игра во Реал со сто титули зад него и нормално дека него никој ништо нема да му речи


Затоа неможиш да споредваш
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Овој Кулибали тотално пропадна, откако почнаа да го селат во секоја екипа. Ненормални киксови прави последниве две сезони.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Ви реков јас голеада вечер ќе гледаме :)
Леле Кулибали, погоре некој спомнал 80 милиони, овој 50 ако го излажат некој да го земи, глупо ќумбе.
Дали му го видовте пасот кога требаше да тргни напред со топката и ќе ја подаваше на соиграчот од другата страна, успеа во корнер да ја опали бе.

За Меси шо да се кажи е излишно веќе, топката му се лепи за нозете.
Тешко на Барса кога овој ќе оди под пензија.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Овој Кулибали тотално пропадна, откако почнаа да го селат во секоја екипа. Ненормални киксови прави последниве две сезони.
Имаше една тешка повреда и после тоа кога се врати воопшто не е истиот играч.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ви реков јас голеада вечер ќе гледаме :)
Леле Кулибали, погоре некој спомнал 80 милиони, овој 50 ако го излажат некој да го земи, глупо ќумбе.
Дали му го видовте пасот кога требаше да тргни напред со топката и ќе ја подаваше на соиграчот од другата страна, успеа во корнер да ја опали бе.

За Меси шо да се кажи е излишно веќе, топката му се лепи за нозете.
Тешко на Барса кога овој ќе оди под пензија.
Френки е ненормално јак играч, штета што не доаѓа до израз до толку со незналициве околу него.

Исто и Семедо е во најдобри десни бекови, нема со кој да соработува напред.

За Тер Штеген да не правам муабет, Ленгле е добар стопер. Така да каква и да е Барса пак ќе е Кока Кола за Атлетико.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Ви реков јас голеада вечер ќе гледаме :)
Леле Кулибали, погоре некој спомнал 80 милиони, овој 50 ако го излажат некој да го земи, глупо ќумбе.
Дали му го видовте пасот кога требаше да тргни напред со топката и ќе ја подаваше на соиграчот од другата страна, успеа во корнер да ја опали бе.

За Меси шо да се кажи е излишно веќе, топката му се лепи за нозете.
Тешко на Барса кога овој ќе оди под пензија.
Френки е ненормално јак играч, штета што не доаѓа до израз до толку со незналициве околу него.

Исто и Семедо е во најдобри десни бекови, нема со кој да соработува напред.

За Тер Штеген да не правам муабет, Ленгле е добар стопер. Така да каква и да е Барса пак ќе е Кока Кола за Атлетико.
Седи сега ти видовме кога не играше Меси каква е Барса, кока кола ама синалко :)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ви реков јас голеада вечер ќе гледаме :)
Леле Кулибали, погоре некој спомнал 80 милиони, овој 50 ако го излажат некој да го земи, глупо ќумбе.
Дали му го видовте пасот кога требаше да тргни напред со топката и ќе ја подаваше на соиграчот од другата страна, успеа во корнер да ја опали бе.

За Меси шо да се кажи е излишно веќе, топката му се лепи за нозете.
Тешко на Барса кога овој ќе оди под пензија.

Седи сега ти видовме кога не играше Меси каква е Барса, кока кола ама синалко :)
Атлетико без Симеоне ќе е вистински тест, јас мислам после него потоп.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Ајде да го извадиме ова од патот

I, 4-1 would hate to be a Chelsea fan right now
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Дај нека им кажит некој на кооилињава дека не играат против Арсенал бе, греота се

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.547
Поени од реакции
62.448
Вака ни геније Мојс не изигра против Баерн...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom