UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Винчини зошто не играше вчера? Заедно со Бензема им е убедливо најдобар играч на реал, за Азар е Меси и Роналдо во едно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Винчини зошто не играше вчера? Заедно со Бензема им е убедливо најдобар играч на реал, за Азар е Меси и Роналдо во едно.
Винчини можи да биди најдобар играч во Реал ако се пензионира цел тим :)
Инаку да, требаше да влези синоќа, ќе ја размрдаше одбраната на Сити колку толку, првото полувреме Реал изигра солидно, постигна гол и на моменти делуваа како да можат уште, имаше Бензема шанси за уште еден гол ама ништо.
Второто полувреме Сити играа рутинирано, топката им се лепеше за нозе а Реал само гледаа и чекаа нивна грешка, топка фаќаа кога голманот на Сити ќе ја избиеше напред, е до толку беа немоќни на моменти.

Зидан си има вина за ова, мораше порано со измените, Валверде и на местото на Јович требаше Винчини да влези, барем трча и дрибла, овој зетот српски за такво само го бива изгледа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Бидејќи ЛШ имаш енормен притисок,една/два натпревари,нокаут фаза,екипи со друг стил,некогаш нема да ти оди,се влегват машки и 100% од сите страни т.е. се гини во ЛШ..

Во Италија години наназад секогаш кога ќе дојди тежок натпревар или дерби во битна утакмица Јувентус лесно и експресно ја решаваат во нивна корист..ако не е така демантирајме со аргументи а не со детски хехе муабети.
Да Џони, факт е дека некои екипи се далеку пожилави во ЛШ ама факт е дека и сериозна екипа ко Јуве(ја претставуваш ко сериозна во Европа) треба да има апсолутно 0 проблем со екипи ко Лион, поготово кога во екипа го имаат едниот од двајцата гоат во фудбалот, Роналдо.

Јувентус има премногу дупки во тимот кои допрва излегоа на површина и ниедно од тие 9 скудета нема да им го исперат срамот во Европа, барем последниве 2 години.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
СРАМОТА е да не можеш да им чукнеш 3-4 гола на тој Лион, посебно од екипа во рангот на Јуве.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
СРАМОТА е да не можеш да им чукнеш 3-4 гола на тој Лион, посебно од екипа во рангот на Јуве.
Значи апсолутно никаква срамота не е, и е тотално очекувано.

 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Глејте на позтивната страна, Реал неколку сезони го јадеше од Лион во осминафинале за потоа 20 титули да освојат во ЛШ. Може така ќе биде и со вас.



Или не :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Глејте на позтивната страна, Реал неколку сезони го јадеше од Лион во осминафинале за потоа 20 титули да освојат во ЛШ. Може така ќе биде и со вас.



Или не :D
Историјата за Реал се повторува, две сезони со ред испаѓаат во 1/8 финале :icon_lol: единствено ривалот е сменет
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Глејте на позтивната страна, Реал неколку сезони го јадеше од Лион во осминафинале за потоа 20 титули да освојат во ЛШ. Може така ќе биде и со вас.
Можеби ќе биде, а можеби и 100% сигурно нема да биде.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Ауу Гатузо машки идење со составот :bravobe:Ќе видиме дали е правилен потег толку офанзивно шо ќе излези.
Би требало голеади да гледаме на двата натпревари вака според составите
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Ауу Гатузо машки идење со составот :bravobe:Ќе видиме дали е правилен потег толку офанзивно шо ќе излези.
Би требало голеади да гледаме на двата натпревари вака според составите
А кога играле под Гатузо друга формација Наполи?
Плус бркаат резултат, треба и поофанзивно.

П.С. На Барса клупата У21, освен Нето и Фирпо што е 23 :D
Автоматски споено мислење:

Ауу Гатузо машки идење со составот :bravobe:Ќе видиме дали е правилен потег толку офанзивно шо ќе излези.
Би требало голеади да гледаме на двата натпревари вака според составите
А кога играле под Гатузо друга формација Наполи?
Плус бркаат резултат, треба и поофанзивно.

П.С. На Барса клупата У21, освен Нето и Фирпо што е 23 :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
Види го бе гомнаров ме тагува и ми измислува муабети ахахах.
Иди тагирај го @zmej gorjanin и урлај му у фаца, не ме замарај мене бем те у уста
Па да не не викаше така? Ме мрзи сега да барам постови како го возвишуваше Валверде, божем за Чави правиме муабет. Змејот е посебна приказна, он посебен срам осети со глупостите што ги истропа.

Факт е дека Сити има убедливо најсилна средина на светот, после онаа на Јунајтед секако, да не се сфатиме погрешно.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
dobro preku kurov so valverde ipak treba da im se oddade pocit na real zaso guraat politika sto ne bese svojstvena za niv pa otkako ja pratam fudbal bem li im 100 majki. Kolku samo potencijali imaat momentalno samo u roster, plus tuka e onoj regulion u sevilja i odgard koj e u sosiedat. Sreka iskreno resija da se oslobodat od hakimi, sreka za nas, ama i on spagase u ovaa grupa na fudbaleri.
Taka da moze da se kaze deka gi ocekuva prilicno dobra idnina ako ovie prodolzat so progresot a i prilicno sum ubeden deka ke dojde denot koga perez ke dae sve od sebe da im go dostavi Mbape, taka da kako trgnale real i barsa u zadnje vreme postojat izgledni sansi real u idnina da pocne nekoja dominacija u spanskiot fudbal, narocito posle mesi.
Obicno vakvo nesto od barsa se ocekuvase, ne real.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom