Spotify во Македонија

Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Можеби нема да има реклами некое време, додека да најдат локални спонзори, не верувам да ти пуштаат Амерички или Германски реклами.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.583
Поени од реакции
11.595
Го користам веќе 3+ години...
Многу ретко има реклами, квалитетот на песните е одличен, со текот на време како што слушаш се повеќе музика, ти прави анализи што слушаш и ти предложува во Browse што би можело да те интересира од стилот што го слушаш.
Прави листи на стилови што ги слушаш, може сам да си правиш листи и да додаваш песни...
Може да додаваш пријатели и да гледаш што тие слушаат па да истражуваш...

Spotify е одлично чудо (за разлика од Deezer има 90% помалку реклами)!

Автоматски споено мислење:

На телефон е така... ако го користите на десктоп може да слушате по ред цели албуми, да враќате назад песни... се си функционира нормално како обичен плеер.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
На телефон е така... ако го користите на десктоп може да слушате по ред цели албуми, да враќате назад песни... се си функционира нормално како обичен плеер.
Знам, за на телефон зборувам. ;)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Повеќето што ќе се одлучат на вакви услуги се заради опцијата што може да се слуша и на телефон на отворено и природа Водно, Маврово, Охрид, на кејот на Вардар.. а исто така и оние што работат во канцеларија, угостителски објекти, одат на тренинг во теретана, фитнес и друго

Вчера ја пробав и на телевизор Android tv и супер си е за слушање цели албуми.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Не можеш да слушаш тоа што сакаш. Пушташ една песна од еден албум, притискаш next, не ти ја дава следната, туку некоја друга од албумот, рандом. Пак притискаш next за да ја слушаш таа што ја сакаш, те префрла на трета, рандом... и така неколкупати додека конечно копчето next престанува да функционира. И не, не можеш да си ја пуштиш која сакаш песна ти, туку можеш да ги слушаш песните од некој албум или плејлиста, ама измешано, онака како што Spotify сака да ги слушаш. Прилично неупотребливо, нели? Рекламата по ова ќе ти се види ко мачкина кашлица.
Чекај, како не можи да слушам која сакам песна? Мислиш од одреден албум или општо? Пример, барам Aco Pejovic - Ne pitaj. Нема да можи да ја слушнам?
И друго, ме интересира дали слушањето на музика на Спотифај зафаќа одреден простор во меморијата на телефонот?
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Мислам дека @Zlatikevichius збореше за користење Spotify преку мобилната апликација. Мислам дека на декстоп ги нема овие рестрикции, све си функционира најнормално, моментално дури ни реклами нема. Но, како што кажа член погоре највероатно бараат локални компании што би сакале да се рекламираат, па ќе пуштат понатаму реклами и за нашиот регион.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Чекај, како не можи да слушам која сакам песна? Мислиш од одреден албум или општо? Пример, барам Aco Pejovic - Ne pitaj. Нема да можи да ја слушнам?
Нема да можеш. Ќе ти пушти друга, рандом песна од албумот или плејлистата кај што е „Не питај“ (иако се сомневам дека ја има таа песна некаде. :D ). Е сега, ако на пример, најдеш плејлиста каде што единствена песна е „Не питај“, тогаш ќе ти ја пушти, нормално. :pos:
И друго, ме интересира дали слушањето на музика на Спотифај зафаќа одреден простор во меморијата на телефонот?
Не.
Автоматски споено мислење:

И да, зборувам исклучиво за мобилната апликација. Десктоп верзијата скоро и да не знам како изгледа, сѐ на сѐ три пати ако имам слушано музика преку неа.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Глупости. Па јас мислев дека ова е фри верзијата. Затоа си реков зошто би доплаќал ко и вака ми е супер.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Fakja na mesto ako simes toa sto sakas za u ofline slusanje
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Од кога го користите Spotify? Ако сте го симнале сега, првиот месец ви е Premium, free. Нема реклами. Почекајте да помине тој месец, па ќе видите. ;)
хахахах океј извини не го користеме Spotify долго време.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Јас го делетнав одма штом ми кажавте како ќе биди после овој пробен премиум период. Што ќе ми е.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.737
Успеал некој да тера premium преку симнат apk а да не му бара vpn најава после 14 дена? Сакам да можам да бидам со мој емаил/локација, а и понатаму да користам премиум apk.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кај мене си одат песните од албумите по ред.
Проблеми не забележав до сега, ниту пак реклами.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Јас го делетнав одма штом ми кажавте како ќе биди после овој пробен премиум период. Што ќе ми е.
На декстоп апликацијата све е во ред. Тие рестрикции важат само за мобилната апликација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom