FA & Capital One Cup

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.896
Македонска народна поговорка црепу :kuracc:
Автоматски споено мислење:


Така е моја згрешка. Ме нашамари Де Хеа и тоа е :)
На прсти број следен пат, нема да згрешиш, Обиџуко :D
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.053
Поени од реакции
1.516
Сигурно ќе фателе ЛШ, ама милион калкулации направија сепак :D
Мора да бидеме детални за членови слични на тебе, јбг
Автоматски споено мислење:

На прсти број следен пат, нема да згрешиш, Обиџуко :D
Да ти рече обиџуко навивач на една од двете најцигански екипи вау
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.427
Поени од реакции
5.914
Не очекував толку лесно Челзи да ги мине М.Ј. очигледно вториве периодов имаа среќа и со распоред и со судиска подршка, too big to fail, важно нема да гледаме циганерија и дајвери, ало Гунар прибери си го малиот и кажи му дека не игра против Рио Аве, или касапи ко Матиќ, не ми е јасно како четникот не добива црвен секоја утакмица има тешки фаули, дали му е таква среќата што викаат, ама нешто не е во ред, Фернандињо тип на копач, како тие двајца направиле кариера во фудбал никогаш нема да ми е јасно.

Жиру вс. Луиз финале :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Реков ако Манчестер го добие Вест Хем 3 разлика, што е многу веројатно. Тогаш може да си дозволи пораз од 1 разлика.
Веројатно може е дека ќе победи ама дека ќе победи со 3 гола разлика незнам колку е веројатно

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.053
Поени од реакции
1.516
Не очекував толку лесно Челзи да ги мине М.Ј. очигледно вториве периодов имаа среќа и со распоред и со судиска подршка, too big to fail, важно нема да гледаме циганерија и дајвери, ало Гунар прибери си го малиот и кажи му дека не игра против Рио Аве, или касапи ко Матиќ, не ми е јасно како четникот не добива црвен секоја утакмица има тешки фаули, дали му е таква среќата што викаат, ама нешто не е во ред, Фернандињо тип на копач, како тие двајца направиле кариера во фудбал никогаш нема да ми е јасно.

Жиру вс. Луиз финале :D
Прочитај си го постот, посебно вториот дел и сам нема да веруваш какви глупости некој напишал.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Очигледно јак удар добил

Настрана што ја тегне топкава како полжав тука како поголеми кривци му се соиграчите.
Каде е Линделоф, каде е левиот бек, средината? Нема ниеден играч на кој би му подал. Опкружен од 3ца играчи на Челзи, среќа што не му ја собраа.

Се удрија со Матич и послем тоа Матич си остана укопан наместо да мрдне лево десно да се отвори пак.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.427
Поени од реакции
5.914
Прочитај си го постот, посебно вториот дел и сам нема да веруваш какви глупости некој напишал.
Ти изгледа со црна цвикера и бел стап се движиш или некој ти прераскажува утакмиците?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.053
Поени од реакции
1.516
Ти изгледа со црна цвикера и бел стап се движиш или некој ти прераскажува утакмиците?
Ако ти кажам кој ми раскажува со стенкање ќе ме банира некој. Од стенкањето не сум разбрал ете. Разбирам пациенти, фудбалски досетки,навивачки боцкања и се ама ти си непоправлив случај. Толкава фудбалска неписменост во еден човек што коментира во тема фудбал...единствен примерок. На такво се качуваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom