FA & Capital One Cup

Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.170
Пошто е потполно исто да играш од 0-0 и од 0-2.
Па нема друг пар нозе и мозок на 0-0 или грешам? Или можда не и се играше на 0-2 на мега јаката ѕвезда Погба? :icon_lol:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Добро бе дај некој нека им каже на овие од Челзи фан клуб дека им ја пуштивме, нечини вака неинформирани да ги оставаме :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Па нема друг пар нозе и мозок на 0-0 или грешам? Или можда не и се играше на 0-2 на мега јаката ѕвезда Погба? :icon_lol:
Да, потполно е исто да почнеш од 0-0 од самиот почеток и од 0-2 со едно полувреме останато. Скроз исто, и за мотивација, и за се.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Браво бе Оле. Против смрдениот Челзи кој јаде три парчиња од Шефилд, и кој со судни маки го доби Норвич излезе да игра 352. Сега на 2-0 фудбал ќе играме. Труп глуп.
Против смрдениот Челзи и во останатите дерби натпревари, Оле се етаблираше како менаџер во лигава и доби некаква почит, со таа дефанзивна формација, со чекање на контри и грешки на противникот, добивајќи го Челзи дури трипати.
Знаеш дека нема доза провокативност во моето пишување, но Јунајтед не играше многу поразлично во претходните три дуели со Челзи. Само го имаше стабилен Де Геа и беше поефективен во нападот. И да, добиваше простор од Лампард да го ренда на контри, препуштајќи му посед и игра.

Вака ќе може, барем уште една сезона да игра со појаки опоненти и да остварува резултат. Ама некогаш ќе те научат и тренерите на тие екипи и покрај тоа ќе треба во континуитет да победуваш и со помалите.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Ваљда знаеш дека триото Погба-Матиќ-Бруно не играше денеска цели 60 и кусур минути, нели? :)
А па гледам кога влезе Погба раце им подигна, уште повеќе ја успори играта.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Против смрдениот Челзи и во останатите дерби натпревари, Оле се етаблираше како менаџер во лигава и доби некаква почит, со таа дефанзивна формација, со чекање на контри и грешки на противникот, добивајќи го Челзи дури трипати.
Знаеш дека нема доза провокативност во моето пишување, но Јунајтрд не играше многу поразлично во претходните три дуели со Челзи. Само го имаше стабилен Де Геа и беше поефективен во нападот. И да, добиваше простор од Лампард да го ренда на контри, препуштајќи му посед и игра.

Вака ќе може, барем уште една сезона да игра со појаки опоненти и да остварува резултат. Ама некогаш ќе те научат и тренерите на тие екипи и покрај тоа ќе треба во континуитет да победуваш и со помалите,
Точно така, првите три натпревари ги доби на таа тактика, но тогаш ги немаше ниту Погба ниту Бруно. Сега имаш екипа која е способна секому да даде 2-3 гола, играш против една од најмизерните одбрани во лигата, која не прими гол само од екипи кои навистина не сакаат да дадат, и кој кур излегуваш со онаква мизерна тактика?

Плус, цело време зборува за враќање на културата на победување, каква е таа култура на победување во 352 формација со два бека кои се првенствено дефазивно ореинтирани, во смисла дека не се Робертсон и ТАА?
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Точно така, првите три натпревари ги доби на таа тактика, но тогаш ги немаше ниту Погба ниту Бруно. Сега имаш екипа која е способна секому да даде 2-3 гола, играш против една од најмизерните одбрани во лигата, која не прими гол само од екипи кои навистина не сакаат да дадат, и кој кур излегваш со онаква мизерна тактика?
Имај го предвид распоредот, ненормалното темпо и борбата за ЛШ.
И двете екипи излегоа со измешани состави и двете екипи не изгледаацелосно фокусирано на овој меч, иако се работи за полуфинале во ФА Куп на Вембли.
Патем, јас мислам сепак дека Солскјер не може да освои лигашка титула со Јунајтед. А не мислам дека нема поим од фудбал.

Сега гледам што си додал. Да. Мене не ми е својствено Јунајтед да игра на ваков начин. Мислам, сосема легитимен ама, каде води тоа и до кога?
Само, летаа хвалоспеви за Оле за вакви и слични изданија во изминатава година, кога победуваше и ова беше занемарливо, а сега наеднаш не чини буквално истото.
Тоа ме чуди.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Имај го предвид распоредот, ненормалното темпо и борбата за ЛШ.
И двете екипи излегоа со измешани состави и двете екипи не изгледаацелосно фокусирано на овој меч, иако се работи за полуфинале во ФА Куп на Вембли.
Патем, јас мислам сепак дека Солскјер не може да освои лигашка титула со Јунајтед. А не мислам дека нема поим од фудбал.
Борбата за ЛШ е добиена. Следно коло против Вест Хем кој е веќе спасен, на Олд Трафорд, и со победа од 3 разлика дури можат да си дозволат и пораз со еден разлика последно коло од Лестер. Од друга страна имаш на два меча далеку трофеј кои е вреден и кој му треба на клубот, и тој излегува со 352?
Автоматски споено мислење:

Сега гледам што си додал. Да. Мене не ми е својствено Јунајтед да игра на ваков начин. Мислам, сосема легитимен ама, каде води тоа и до кога?
Само, летаа хвалоспеви за Оле за вакви и слични изданија во изминатава година, кога победуваше и ова беше занемарливо, а сега наеднаш не чини буквално истото.
Тоа ме чуди.
Никогаш, ама апсолутно никогаш не сум го пофалил Оле кога ќе добиеше меч со оваа тактика, па дури и кога немаше многу избор, како против Сити. Она е срамен фудбал, и не сакам онака да игра екипата.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.061
Поени од реакции
1.540
Мизерија жива од двете страни не си прајте бајрам дека имаше нешто тактичко надмудрување или некој тука триумфирал. Ни т од тактика ни ф од фудбал. Како на селски турнир беа кога по пола од двете екипи од кооперација пијани тулумби право на утакмица и рогај. Де Хеа ја реши сам.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.298
Поени од реакции
65.228
Хмм, знаев дека ке биде тешка утакмица, ама не и дека вакви поклони ке дадеме. Ова денес беше толку лошо за гледање, што ми идеше игли да си набодам во очите. 2 паса не може да сврзат, без никаков притисок на противникот.

Хахахахахаххахахахахахаххахљхљхахахахахахаххахахахахахахахахаххахахахахаххсфјјдјахахахахњхњгахахахахаххахахахахахахаххахахахехејенслгчлдкфлтканахахагахахаххахахахахаха
Уште само 2 гола фалеа.

Очигледно јак удар добил

Шала на страна, Мегваер цело второ полувреме декуваше како да има проблем со ориентација. Имаше една контра кога Челси напаѓаше по десна страна, овој гледаше на друга страна. Се судри со Матиќ, промаши празен гол кога исплива Кабаљеро.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.850
Поени од реакции
10.224
Борбата за ЛШ е добиена. Следно коло против Вест Хем кој е веќе спасен, на Олд Трафорд, и со победа од 3 разлика дури можат да си дозволат и пораз со еден разлика последно коло од Лестер. Од друга страна имаш на два меча далеку трофеј кои е вреден и кој му треба на клубот, и тој излегува со 352?
Автоматски споено мислење:



Никогаш, ама апсолутно никогаш не сум го пофалил Оле кога ќе добиеше меч со оваа тактика, па дури и кога немаше многу избор, како против Сити. Она е срамен фудбал, и не сакам онака да игра екипата.
Лестер живи луѓе ќе јадат незнам како сметате така лесно да ги победите, Лестер со победа од 1-0 со моменталнава гол разлика оди во ЛШ

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Ужасно полувреме,во секоја смисла.
П.С.
Добар стар на Зума над Марсијал. Искусно,нека умрат сите судии у Енглеска,наеднаш ако може.

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
Едит-
Ужасен натпревар,најлошо полуфинале што сум гледал во мојов живот.
А имам гледано МК кошарка 2 лига полуфинале.

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Лестер живи луѓе ќе јадат незнам како сметате така лесно да ги победите, Лестер со победа од 1-0 со моменталнава гол разлика оди во ЛШ

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Реков ако Манчестер го добие Вест Хем 3 разлика, што е многу веројатно. Тогаш може да си дозволи пораз од 1 разлика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom