Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Маалски маубет уз пиво, али 99,9% точен. Информација од еден од шоферите на јавно здравје и на Венко, во Студеничани вчера имало над 100 сигурни (позитивни) а дека очекуваат 80/90% од цело село да им се заболат. Катастрофа биле и не се ни пријавувале. А овие дигнале раце, неможеле да се објаснат..
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Маалски маубет уз пиво, али 99,9% точен. Информација од еден од шоферите на јавно здравје и на Венко, во Студеничани вчера имало над 100 сигурни (позитивни) а дека очекуваат 80/90% од цело село да им се заболат. Катастрофа биле и не се ни пријавувале. А овие дигнале раце, неможеле да се објаснат..
А колку беше смртноста од ковид?
Автоматски споено мислење:

Нека ги остават да исцркаат сите до еден!

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
колективен имунитет
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Колку треба да имаш во тиквата зелена за да не сфатиш дека животот твој и на фамилијата,роднините,комшиите е во опасност.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.864
Маалски маубет уз пиво, али 99,9% точен. Информација од еден од шоферите на јавно здравје и на Венко, во Студеничани вчера имало над 100 сигурни (позитивни) а дека очекуваат 80/90% од цело село да им се заболат. Катастрофа биле и не се ни пријавувале. А овие дигнале раце, неможеле да се објаснат..
ако случајно се пријават на лекар треба да се игнорираат како куче да лае, нека му дадат шуруп и пушти ги дома.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Маалски маубет уз пиво, али 99,9% точен. Информација од еден од шоферите на јавно здравје и на Венко, во Студеничани вчера имало над 100 сигурни (позитивни) а дека очекуваат 80/90% од цело село да им се заболат. Катастрофа биле и не се ни пријавувале. А овие дигнале раце, неможеле да се објаснат..
Кај нас секој со секого се знае и воопшто не ме чуди бројките да се најмалку дупло од тоа што се објавува.
А и како да се разбереш? Синоќе слушав за Лабуништа..имаат голема бројка на смртност. Им било срам да пријават дека имаат симптоми и дури со веќе сериозни симптоми оделе на лекар.
Верувам дека и за тоа вчера имаше репортажа од инфективна со заболен што не верувал во болеста... Ете, „од нивен“ да слушнат дека е сериозно.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
не ми се верува дека полицискиот час ќе го вратат, може само под карантин некои општини да бидат ставени.
Чаир ќе го постават во карантин? Мало сутра, што би рекол мојот пријател.

Одиме на изборииииии! (Така вели пријателот, а неговиот кумановски пајташ потврдува.)
 
Член од
26 април 2020
Мислења
57
Поени од реакции
83
Колку треба да имаш во тиквата зелена за да не сфатиш дека животот твој и на фамилијата,роднините,комшиите е во опасност.
Зашто во тиквите зелени имаат само омраза и ништо повеќе за жал.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Имам една колешка вака како Чолисмо што лупета 24/7 без престан за идеално општество и во првиот миг кога шоклариве ќе напраат пепел како и сега ја снемува како халеева комета. Оваа барем не се откажува од докажување на соживот еднаквост итн. Дебакл од жени се и двете у глобала. Детето да си го растете меѓу нив е единствената клетва што може да ви ја кажам и тогаш пропагирајте ми ги истиве глупости. Јас толку прост народ немам видено не верувам ни дека ќе видам.Ми е мака да си ја арчам тастатурава на темава , ама Чолисмо ми е тригер више добри 5 дена.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
59 биле само Скопје, значи ескалирано е и на другите места.
E затоа што од Чаир, Сарај итн. се мешаат по маркети и не носат маски секако + имаш и некои од нашите непендеци што не носат маски и ја зголемуваат шансата да префатат.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
ЛЕЛЕ БЕ ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
Доста веќе со паниката што ја кревате, ако сте ме читале мене ( и некој други) ќе знаевте дека ова е сосема очекувано, мора да го поминеме овој период на размножување на короната, незнам како не разбирате дека карантинот не го решавање прблемот, туку го ставаше под тепих и беше прашање на време кога ќе почне да расте бројката по отстранување на карантинот.

Браќата како што си знаеме не почитуваат никаква мерка, на бајрам само го подзабрзаа неговото ширење оти се собираа цело село на една маса + роднини од друго село, незнам што толку сте се фатиле за нив како биле криви, кога и кај нас во следниов период ќе почне да расте бројот.

Друга работа е што власта си наметна лажна слика за победа над вирусот, тестираше 100-тина души дневно со прашалник потежок од тие што ќе ги праќат на марс, па и се погоди и тоа што оние што беа заразени во април оздравеа, па имавме 5 нови случаи и 100 оздравени.

Сега шо се збори дека ќе стават карантин во петок до понеделни,ваквото:kuracc: шо народот ќе и го почитува.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Имам една колешка вака како Чолисмо што лупета 24/7 без престан за идеално општество и во првиот миг кога шоклариве ќе напраат пепел како и сега ја снемува како халеева комета. Оваа барем не се откажува од докажување на соживот еднаквост итн. Дебакл од жени се и двете у глобала. Детето да си го растете меѓу нив е единствената клетва што може да ви ја кажам и тогаш пропагирајте ми ги истиве глупости. Јас толку прост народ немам видено не верувам ни дека ќе видам.Ми е мака да си ја арчам тастатурава на темава , ама Чолисмо ми е тригер више добри 5 дена.
Кај напишав јас за соживот жити бога, баш овие пет дена ги напаѓам остро Албанците, ете ви викам организирајте се на протест, а не само на тастатура да изигравате мангупишта.
Да беше обратно тие одма ќе излезеа на улица ќе си ги бараа правата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom