Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Има некои вести околу отворање на аеродромот и како ќе оди со летовите? Германија ги продолжи рестрикциите за патување до средината на јуни, имам лет на 1ви ама гледам уште не е откажан од Визер =/
Рано е може да го откажат и ден два пред полетување. Чекај до крај додека ти го откажат, не го откажувај сам.
моите имаат лет во понеделник, денес ми стигна меил дека летот е потврден и според нив во ред е да се лета. Ама ако ние не се осеќаме, да си платиме казна и може да ни вратат тоа што ќе остане за враќање. Дали тоа они знаат нешто што ние не знАеме, затоа то јас не најдов никаде дека нашиот аеродром е отворен, или пак аеродромот каде што ќе слетаат моите
Јас разбрав дека од 17 мај ќе почнат да летаат, ама ај да видиме дали е точно ова. :unsure:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Ми го откажаа летот јупиииии :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Јас работам на брод, моментално пловиме кон Европа и на 16ти стигаме во Саутемптон и компанијата ни букираше лет скоро на сите македонци на 17ти јуни од Лондон (Лутон) до Скопје. Али уште не се знае дали летот ќе се реализира, наводно се чека 16ти да видат дали владата ќе дозволи да се отвори аеродромот.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Ќе го откажат затоа што аеродромот во скопје не може да се отвори, им треба бар недела дена претходно да знаат. Летот беше на 19 скопје париз
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Јас работам на брод, моментално пловиме кон Европа и на 16ти стигаме во Саутемптон и компанијата ни букираше лет скоро на сите македонци на 17ти јуни од Лондон (Лутон) до Скопје. Али уште не се знае дали летот ќе се реализира, наводно се чека 16ти да видат дали владата ќе дозволи да се отвори аеродромот.
мај или јуни чекате?
Снаами работи на Seabourn моментално се Холандија утре летаат за Софија после до граница со такси, па со автобус во карантин
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
мај или јуни чекате?
Снаами работи на Seabourn моментално се Холандија утре летаат за Софија после до граница со такси, па со автобус во карантин
За мај се работи друже, извини, значи сега за 4 дена, најново HR ни кажа дека картите ни се резервирани автоматски преку системот пошто карта ко карта секој може истата карта во моментов да ја резервира. Знаат и они дека вонредната состојба кај нас трае до 16ти и дека е можно да се отвори аеродромот тогаш и да чекаме до последно што ќе одлучи владата. Постои и голема шанса летот да не се реализира.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Дали некој има WizzFlex да сподели искуство? Колку кошта, дали се исплаќа, дали може да се комбинира со wizz discount?
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Точно е ова со виз дека до 13ти јули нема да летааат ?
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Здраво
Имам едно прашање во врска со торба за лаптоп. Дали некој има искуство со кабински багаж за 17 инчен лаптоп ? Дали го собира во димензии 40х30х20 ? Читам на нет има торби со 45см најголема димензија. Ама не знам дали прават проблем.
 
Член од
31 мај 2020
Мислења
92
Поени од реакции
128
Здраво
Имам едно прашање во врска со торба за лаптоп. Дали некој има искуство со кабински багаж за 17 инчен лаптоп ? Дали го собира во димензии 40х30х20 ? Читам на нет има торби со 45см најголема димензија. Ама не знам дали прават проблем.
Тешко дека сега некој ќе ти даде инфо.
Пробај исконтактирај и прашај ги, барем тоа е лесно.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Ми откажаа лет, си земав кредити и нели добиваш 20% плус од тоа ти што си платил. Сега сакам пак да закажам лет кој пак може да биде откажан.
Добивам екстра 20% на тие 20% што ги добив претходно?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom