Коронавирус (COVID-19)

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.515
Поени од реакции
23.021
со указ на Владимир,секој граѓанин 16+ ќе добие по по 65.000 рубљи
ova vazi samo za drzavjani ili te opfaka i tebe?

vo aus dva pati po 750 dolari ke dobijat penzionerite i tie sto zimaat socijalna pomos (nevraboteni) i mislam im go dupliraa socijalnoto taka da ke im dojde 550 dolari nedelno
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.175
ova vazi samo za drzavjani ili te opfaka i tebe?

vo aus dva pati po 750 dolari ke dobijat penzionerite i tie sto zimaat socijalna pomos (nevraboteni) i mislam im go dupliraa socijalnoto taka da ke im dojde 550 dolari nedelno
Ме опфаќа,јас сум државјанин ))))
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.595
Поени од реакции
110.210
Иначе четврти ден како не си го осеќам грлото, во живот ме нема вака болено, не можам воздух да проголтам а не пак нешто друго. Вчера имав температура, моментално немам, али со грлово не знам што ќе се праи. Ќе ја бараме сеа Пројка за да ми каже хехе ништо не ти е дрмни едно чајче ќе пројде. :yid:
Морам, едноставно посилно е од мене. Ми рече Септолете да шмукам и се зачуди зошто не сум отишол на работа (патем ослободен сум од надлежните). Немам коментар..
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.117
Јас 11ти ден оболев, што психички, што физички :D
Ја ставам темава на хајд ако има таква опција, доста беше читање и тревожење :D
Не си само ти голем дел се така. Поголемиот дел од сугестија нема да станат од кревет и ќе мислат дека го закачиле вирусов. Не се замарај ако имаш многу слободно време најди начин да ги тргнеш мислите од ситуацијата. Гледај филмови, играј игри на компјутер, прочитај некоја книга и времето ќе помине без да ти текне на тоа.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
11 дена е разликата и оттогаш се омасови многу тестирањето во Европа. Прашање е како стоиме наспрема западот.
За мене чудно, но наспрема балканските држави(минус Словенија) не стоим воопшто лошо.
Мене ме изненади бројката која ја кажа Таравари за Албанија, дека имале направено во тие моменти 3 пати повеќе тестови од нас(ние имавме околу 300 тогаш, а албанците околу 1000), па мислев дека другите балкански држави се многу понапред, но не е баш така.

Еве за Хрватска заклучно до вчера:
Прегледај го приврзокот 242139

Добро би било албанците на форумов да споделат колку тестови се направени во Албанија и на Косово.
Косово 125 заразени на 1380 тестирани. (9%)
Албанија 259 заразени на 1823 тестирани. (14%)
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Јас 11ти ден оболев, што психички, што физички :D
Ја ставам темава на хајд ако има таква опција, доста беше читање и тревожење :D
Не се предавај. И јас така: Корона, не е корона, корона не е корона. На крај доааѓам до заклучок дека не е корона и мирно си спијам.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Јако видео, се наежив целиот!
Три минути е видеото, молам секој да го изгледа задолжително и после да седне и размисли.
Ме потсеќа на Трамп и Вучич од пред две недели!Вучич заедно со неговиот специјалист им предлагаше на жените шопинг во Милано.Ај кажи ми Баче шо е тоа шо го смена неговијот став за само две недели?
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.964
Поени од реакции
15.984
Германија ја одбра јужнокорејската стратегија против коронавирусот

а кај нас послабо се пишува за Тајванската стратегија... наводно ВХО е поврзан со ПРЦ и го игнорира Тајван ???
TAIPEI
Tajvanske mjere protiv Covida uspješne, a WHO ih ne dijeli - Taipei


и за Исланд послабо се пишува кај нас...
Islandski naučnici tvrde da 50 posto zaraženih koronavirusom nema simptome!
 
Последно уредено:
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Ме потсеќа на Трамп и Вучич од пред две недели!Вучич заедно со неговиот специјалист им предлагаше на жените шопинг во Милано.Ај кажи ми Баче шо е тоа шо го смена неговијот став за само две недели?
Притисок од јавноста, како и лоби и интересните групи кои го држав за врат, а со тоа Лукашенко проблем нема.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.115
Поени од реакции
2.287
Нешто многу ми се сомнителни Филипче и компанија во случајот со Систина.Јас мислам дека го прикриваат реланиот број заболени како и во многу други држави.Ама вистината е како шило кога тогаш ќе излезе на
виделина.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Јас не се сомневам дека ова не е реална бројка. Можеби тенденциозно не се кажуваат реалните бројки заради масовна паника. Отидоа и маркетите и залихите...да не зборам за барања кон матични доктори..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom