Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
5 мај 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
zosto da ceka nekoj da mu prostis neverstvo koga veke se odlucil da bide sloboden? ako nekoj nekogo izneveri jasno e so saka,pa za dobroto na site izbrisi go :toe:
 
D

devojcence

Гостин
mozebi ke prostam ali da zaboravam nikogas.ke si go imam vo sebe sekad toa. a inace me interesira mislenjeto dali e tocno toa deka maskite koga varale so poloviot organ a zenskite so pamet ?!?!ili varanje si e varanje bez razlika kako i da go pravis go pravis:)
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
nikako!

pa toa vo nikoj slucae bi go prostila, odma bi go ostavila. verna sum i sakam da bide veren mojot partner
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
не би ростила превара зашто ако еднаш се случило зашто да не и втор и трет пат итн..а и ако некој ме превари значи дека нешто не иде у врската па зашто да се замарам понатака
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
364
Поени од реакции
13
Веднаш би простил невера и веднаш би раскинал со неа!
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
зависи во која ситуација..Би простила ако има добар изговор многу добар изговор...
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
зависи во која ситуација..Би простила ако има добар изговор многу добар изговор...
Е кој е тој изговор жити све? Дај кажи, да имам што да лажам ако дојдам у таква ситуација:pos::pos::pos:
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
21
Поени од реакции
2
Pa...sum prostila i iskreno ne se kaam... :)

---->Sakajte,bidete trpelivi,milostlivi, PROSTUVAJTE...:salut:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
НЕ!

За тоа одма се добива шут карта! hehe:

4@0
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
сигурно се растура мојата со други, така да ич не ја ни прашувам, нит сакам да дознаам. кога имаш јака девојка тоа со себе си носи и последици од тој тип.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
сигурно се растура мојата со други, така да ич не ја ни прашувам, нит сакам да дознаам. кога имаш јака девојка тоа со себе си носи и последици од тој тип.
Што е заклучокот, дека атрактивните се попромискуитетни или дека на атрактивните полесно им се простува?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
На поубавите полесно им се простува. Исто, најверојатно поружните поише се ебат, немаат високи критериуми ни тие ни оние кои ги онадат, па си се наоѓаат. А тоа е поголемиот дел од популацијата, статистички гледано една од десет може да се класифицира како добра и сепак најчесто згодна згоден сака, иако има и ропаци кои ги ебат но во помала мерка. Така да за симпатчно челенџд што се, имаат 9 (или ај 10, некој ако се запие) пати повеќе кои ќе им се пуштат, додека оние кои се на плафонот имаат поголема конкуренција и со тоа и помала можност да најдат нешо.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Се простува.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
До кога, додека не те изневери со друг/а?:kesa:
Додека не ми стане навика...опростувањето, после лесно е :pos:

Шала на страна, ако е само преодна врска, не би се замарал и нормално би раскинал.
Ама доколку се работи за брак на пр. со дечиња и се случи нешто вакво, под околности да не функционираат работите како што треба меѓу нас и сме поодалечени духовно и физички, тогаш би опростил.
Само еднаш.
Не сакам разделени семејства и децата да ја плаќаат цената,ова само за нив.
Вината обично е кај двајцата, помалце или повеќе.
Затоа постои тој период на учење и навикнување еден на друг, па одење чекор понапред.

ex machina напиша:
Да се греши е човечки, да се прости е боговски. Не го може тоа секој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom